İçeriğe Yönlendir

2011 Jetta 1.2 Tsi 105bg Comfortline

Deniz Tayanç

Recommended Posts

Deniz Tayanç
Merhabalar Deniz bey tekrar :)

Size sordum sordum, derken gittim artık sipariş verdim. Temmuzdaki son jetta 1.2 tsi'yi (Şeker beyaz) ayırttık :) Yine bir soru sorayım :) Artık arabanız epey km olmuştur herhalde, yakıt ortalaması ne civarda? Memnun musunuz?

Mehmet bey; Kullanım ile ilgili sırları da sizden almak isterim :) önceki mesajlarda yazmıştınız, okudum, ekstra bir şey varsa diye sordum ;)

Teşekkürler....

hayırlı olsun iyi yapmışsınız 3.000 km de hala,yakıtından oldukça memnunum şehir içi genel 7.0 lt civarından tüketimi var.

Yeni jettaların arkaları nekadar güzel yapılmışsa yeni passatların arkaları da bir okadar çirkin olmuş.Kocaman arabada ufacık stoplar aşırı çirkin kaçmış.Eski kasanın gözünü seveyim

katılıyorum size

maşallah :D:)

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Deniz bey hayırlı olsun aracınız, bu motoru bende merak ediyorum, klima açıkken ilk kalkışlarda benim aracım bayılıyor bir iki defa debriyaj tazelemek zorunda kalıyorum, yada gaza çok basmam gerekiyor bu da aynı şekilde debriyajı hırpalamama sebep oluyor, sizin aracınızda kilma açıkken kalkış deneyiminiz oldumu, olduysa izlenimlerinizi merakla bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Özveri Bey hayırlı olsun. Kullanımda birşey yok. Bağırtmadan dizel gibi kullanırsanız az yakıyor. Vites öneri göstergesine uyun. Yağ kontrollarını sık yapın. Çok zorladıktan sonra "zonk" diye durup motoru kapamayın azcık bekleyin. Bu kadar.

Yorum bağlantısı
Deniz Tayanç
Deniz bey hayırlı olsun aracınız, bu motoru bende merak ediyorum, klima açıkken ilk kalkışlarda benim aracım bayılıyor bir iki defa debriyaj tazelemek zorunda kalıyorum, yada gaza çok basmam gerekiyor bu da aynı şekilde debriyajı hırpalamama sebep oluyor, sizin aracınızda kilma açıkken kalkış deneyiminiz oldumu, olduysa izlenimlerinizi merakla bekliyorum.

ilk kalkışlarda gayet iyi, siz daha iyi bilirsiniz gölbaşından ankaraya gelirken gölbaşı çıkışındaki rampayı 6.vitesle çıktım motor performansı açısından tatmin edici

Özveri Bey hayırlı olsun. Kullanımda birşey yok. Bağırtmadan dizel gibi kullanırsanız az yakıyor. Vites öneri göstergesine uyun. Yağ kontrollarını sık yapın. Çok zorladıktan sonra "zonk" diye durup motoru kapamayın azcık bekleyin. Bu kadar.

evet hocamız doğru söylüyor bunlara dikkat edince yakıt tüketimi epey düşüyor

Yorum bağlantısı
Mert Gırgırlar

Hayırlı olsun güle güle kullanın 3000den sonraki sesi çok tatlı bu aracın kazasız belasız cezasız sürüşler...

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
ilk kalkışlarda gayet iyi, siz daha iyi bilirsiniz gölbaşından ankaraya gelirken gölbaşı çıkışındaki rampayı 6.vitesle çıktım motor performansı açısından tatmin edici

o zaman gayet güzel bir motor, ben gölbaşı yokuşuna 5.vitesle 120 civarı başlarsam 80 lere kadar düşüyorum, dolayısıyla 4. vitese atmak zorunda kalıyorum, 175 tork iş görüyor yani.

Yorum bağlantısı
Deniz Tayanç
o zaman gayet güzel bir motor, ben gölbaşı yokuşuna 5.vitesle 120 civarı başlarsam 80 lere kadar düşüyorum, dolayısıyla 4. vitese atmak zorunda kalıyorum, 175 tork iş görüyor yani.

kaçla gittiğimi yazmam doğru olmaz ama hatrı sayılır bir hızdı, zaten o rampada ibreye bakınca 1.2 tsi motorun performans konusunda hiç bir şüphem kalmadı

Hayırlı olsun güle güle kullanın 3000den sonraki sesi çok tatlı bu aracın kazasız belasız cezasız sürüşler...

teşekkür ederim, genelde 3000 devire pek çıkmıyorum fakat arada bir çıktığım elbette oluyor ve sesi duyuyorum

Yorum bağlantısı
Özveri Usluer

Teşekkürler mehmet bey, söylediğiniz şekilde şuan jettaya hazırlık olsun diye dikkatli kullanmaya başladım ve bu depoda 100 km civarı daha fazla gidebildiğimi gördüm ;) Meğer sakin kullanım ne kadar da önemliymiş dediğiniz gibi.. Sağolun....

hayırlı olsun iyi yapmışsınız 3.000 km de hala,yakıtından oldukça memnunum şehir içi genel 7.0 lt civarından tüketimi var.

Sağolun, 7 lt süper bence. Ben 8-8,5 civarına dünden razıyım, umarım sakin sakin kullanırım düşük yakıtla :)

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...