İçeriğe Yönlendir

Ön Cam Güneşlik Filmi

Bedri Baki

Recommended Posts

Bedri Baki

Arkadaşlar beyaz accent era aracımın ön camına 20 cm'lik güneş filmi yapmak istiyorum. Bu film cama dıştan mı uygulanır, içten mi. Beyaz araca hangi renk alsam daha güzel durur. Bu filmleri uygulamak için bir sıvı var galiba, onu almak zorunda mıyız, yoksa başka alternatif var mı. Aklımda olan şu var ;

http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDe...tid=otctn115740

Diğer renkleri de bunlar, siz hangisi önerirsiniz ;

http://www.hepsiburada.com/liste/departmen...goryId=20024897

Bu uygulama ilacını almama gerek var mı.

http://www.hepsiburada.com/Liste/modacar-m...goryId=20024896

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bildiğimiz Camsil fıslanarak da yapılır. Dümdüz , filmi yırtmayacak kalınlıkta ama suyu itecek keskinlikte bir plastiğe de ihtyiyacınız var, buz kazıyacağı gibi ama daha kalın kenarlı.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Tüm filmler gibi içten olması lazım. Çok kolay olmayacak, tüm cam olsa kolay, bunu ön cama tam düz yapıştırmak, sonrasında üst tarafını güzelce kesmek (bunun için çok iyi marka bir maket bıçağı edinin) gerekecek. Filmi 2 adet sipariş etmek te ayrıca tavsiye edilir, ilk deneme çöpe gidebilir.

Tüm bunları yapmaan önce torpidonun tamamına havlu serin, bol bol fıs fıs yaparken fena halde ıslanır.

Yorum bağlantısı
Bedri Baki
(düzenlendi)

O zaman aynayı da sökmem lazım sanırım. Peki aksesuarcılar ne kadara yapar bu işi.

Bu arada konuyla ilgisi yok ama bildiği gibi foruma ilk üye olduğumda ve ilk arabam tonik mavi focus 1 idi, ona benzer 1:43 model araba buldum ve aldım http://urun.gittigidiyor.com/1-43-Ford-Foc...259297#aciklama

tarihinde Bedri Baki tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ayna kolay, önceden ayna yerine kesik atılır, cama yapışan yer sökülemez. Önce cam dışından tam kesim yapın, sonra içeriden yapıştrın mesela?

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Bedri Bey ben 10TL verip yaptırmıştım zaten bu tür işleri ellerindeki parçaları kullanarak yaptıkları için çok fazla tutmaz.Kendiniz yapacaksanız dıştan güzel kalıp çıkarın (camı hafif ıslatıp) daha sonra iç tarafı [(bebe şampuanı olur demişlerdi)bolca ıslatıp rahat hareket etmesi için]yapıştırın.Tamamen kuruyana kadar da ellemeyin sonra potluk yapabilir.

Yorum bağlantısı
Bedri Baki
(düzenlendi)
Bedri Bey ben 10TL verip yaptırmıştım zaten bu tür işleri ellerindeki parçaları kullanarak yaptıkları için çok fazla tutmaz.Kendiniz yapacaksanız dıştan güzel kalıp çıkarın (camı hafif ıslatıp) daha sonra iç tarafı [(bebe şampuanı olur demişlerdi)bolca ıslatıp rahat hareket etmesi için]yapıştırın.Tamamen kuruyana kadar da ellemeyin sonra potluk yapabilir.

İşin para kısmında değilim de birşeylerle uğraşmak, birşeyleri kendim becermek istiyorum ;) normalde öyle sıkıntılı şeylere gelemem 3-5 kuruş fazla verip yaptırırım. Trafikte normal cam filmi gibi bunun cezası yok değil mi.

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Benim arabamda da var siperlik olsun diye yaptırmıştım muayeneden hafif kusurlu olarak geçmişti,not olarakta ön camda folyo var notu düşmüşlerdi. ;)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Ayna kolay, önceden ayna yerine kesik atılır, cama yapışan yer sökülemez. Önce cam dışından tam kesim yapın, sonra içeriden yapıştrın mesela?

doğru işlem budur. Eğer camın şeklini tam almaz ise kuvvetli bir fön ile ısıtarak şekil vermek gerekir.

Yorum bağlantısı
Bedri Baki
Benim arabamda da var siperlik olsun diye yaptırmıştım muayeneden hafif kusurlu olarak geçmişti,not olarakta ön camda folyo var notu düşmüşlerdi. ;)

Benim muayene 2013'te, o zamana kadar çoktan satmış olurum bunu :bravo: Bakalım bu haftaaonu Batman'a gideceğim, orada hallederim belki. Ama renk olarak kararsızım. Ne renk olsa beyaza daha iyi gider.

Yorum bağlantısı
Ergün Göker

Bu örnek olsun istersen siyahtan griye içten yapıştırma 5 tl liktir.. 2 yıldır takılı

Yorum bağlantısı
Bedri Baki
(düzenlendi)

Bizim önceki füme lagunada da mor gibi olanı vardı ve hoş duruyordu. Aynalı diye tabir ediliyor sanırım.

Yorum bağlantısı
Ergün Göker
Bizim önceki füme lagunada da mor gibi olanı vardı ve hoş duruyordu. Aynalı diye tabir ediliyor sanırım.

Hocam bende SAVUR ilçesindeyim

beyaz renge bence tabii fikrim siyahtan beyaza veya siyahtan griye giden renk iidir ama sen bilirsin

o kadar zor bir iş istemiyo bi kaç değişik renk al 3-5 ayda da değiştirebilirsin bu işler zevk meselesi. ( ama bu işlerin sonu yok )

Bende fiber karbon kaplamaya merak saldım ne varsa kaplıyom

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Yabancı memleket hemşehrisi sayılırız :D

Yukarıda verdiğim ilk linktekini almayı düşünmüştüm. Arabama yapmasam da camcıdan biraz cam alıp evde oynamayı düşünüyorum. En azından nasıl yapıldığını öğrenirim.

Yorum bağlantısı
Ergün Göker
Aracınız çok güzelmiş

teşekkür ederim 2004 model daha 60 binde iyisi herkeste olsun

Yorum bağlantısı
Bedri Baki
(düzenlendi)
Aracınız çok güzelmiş

Teşekkür ederim, Allah sahibine bağışlasın :D Araç abimindi, bizim oralarda pek piyasası olmadığı için batmana getirip satmıştım.

Not: Kim için dediniz bilmiyorum ama ikimiz de aynı anda yazmışız :)

Yorum bağlantısı
Ergün Göker
Yabancı memleket hemşehrisi sayılırız :D

Yukarıda verdiğim ilk linktekini almayı düşünmüştüm. Arabama yapmasam da camcıdan biraz cam alıp evde oynamayı düşünüyorum. En azından nasıl yapıldığını öğrenirim.

doru söylüyosun hocam yabancım memleket hemşerisiyiz

yapmak istediğiniz olay o kadarda zor değil

şöle anlatayım istersen

malzemeyi ön konsola yatırın. elinize bi cam sil alın düzeltmek için (Ragle) lazım ama ona benzer bişi bulun veya biraz büyük bi silgide işinizi görür. sonra malzemeyi ayırın yapışkanlı ve şeffaf bi bant var ondan . ayırırkende buruşmasın diye üzerine yapışkanlı tarafa bol bol cam sil sıkın. sonra cama da aynı şekilde camsil sıkın. sonra malzemeyi bi arkadaş yardımıyla cama koyun. zaten hemen yapışmayacaktır. istediğiniz şekli aldığında

silgi yardımı veya ( ragle) yardımıyla düzeltmeye başlayın

ortadan dışa doğru. komple düzetme işi bittiğinde kenarları düzgünce kesin ve tam olarak kenarlarıda yapıştırın

yapıştırmakta zorlanırsanız kenarlara az bişi fön makinası ile ısıtın o kendisi yapışacaktır zaten

umarım anlatabildim..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...