İçeriğe Yönlendir

2012 Yeni Kasa Mondeo , İlk Fotoğraflar

Alphan Hazır

Recommended Posts

Alphan Hazır

Nereden cevaplamaya başlayayım diye düşünüyorum ,, :D

İnsignia :

Çok cesur bir tasarım ve 1.6 cc 180 beygirlik bir motor gücü ile çok iddialı olarak piyasaya sürüldü , i Mondeo nun Orta-Üst sınıftaki rakiplerinden birsi tasarımı donanımı güzel , Mondeo ile kıyaslamaya başlayınca iç ve dış tasarım olarak ikiside güzel , Vergi bakımındanda ikisinin arasında bir kıyaslama söz konusu değil , Performans / Yakıt tüketimi olarak karşılaştırmaya gelince İnsignia tam bir hayal kırıklığı olarak göze batıyor , arkadaşımda İnsignia var bizzat kullandım yakıt tüketiminin 10 litre nin altına düşmediğini pişman olduğunu özellikle belirtti , 1.6 motor hernekadar turbo beslemelide olsa bu değer bizim ülkemiz için çok fazla , sebebini söylemeye gerek yok haftada bir benzine zam geliyor ... Bu görüşlerimi dikkate alınca İnsignia Mondeo ya göre pasif kalıyor...

Passat:

Bence Mondeo nun Orta-Üst sınıftaki en dişli rakibi , yeni kasasını inceleme fırsatı bulamadım , dış ve iç tasarım olarak baktığımızda eski kasasına göre pek bir farklılık yok bu konuda size katılıyorum, yakıt tüketimi hakkında bir bilgim yok bu yüzden yorum yapamıyorum , volkswagen bir önceki passat tasarımında başarıyı yakaladığı için sanki kasa değişmiş gibi değilde makyajlanmış gibi duruyor .... Mondeo ile fiyat bakımından kıyasladığımda ikiside güzel tercih kullanıcıya kalıyor ...

Mondeo Mk 4:

Kasasını niye değiştirmedi derken makyajlı kasası kötü diye bir görüşüm yok ,kesinlikle yeni makyaj çok yakışmış ve sınıfında iddialı , özellikle fazla satmasının sebebi 1.6 cc versiyonlu Mondeo ları Türkiyeye getirmesi, hem vergi hemde yakıt bakımından daha avantaj sağlıyor , 160 beygirlik motor seçeneği performans bakımındanda ne kadar iddialı olduğunun göstergesi , Benim V6 ım 2.5 170 beygir , 1.6 cc de 160 beygiri yakalamak ,az vergi ödeyip ve az yakıt harcamak çok pozitif bir etken olarak göze çarpıyor.. fiyat olarak İnsignia dan 5000TL fazla , passattan 3000 TL ucuz , İnsignia ile aralarında bariz yakıt tüketim farkı var , passata bakınca performans düşük , Passatta Mondeo ve İnsignia ya göre performans motor gücü bakımından kıyaslanamaz , biz ne yazarsak yazalım zevkler ve renkler tartışılmaz iş gene alıcı da bitiyor ...

Benim V6 Mondeo :

Bu konuda size katılmadığım kısımlar var, opel omega 2.5 V6 '' E '' segmentinde bir araç ...... rakibi Mondeo değil Ford un '' E '' segmentindek temsilcisi Scorpio dur.

99 2001 yılları arasındaki rakibi Vectra 2.5 V6 cdx e göre bnm V6 Mondeo pasif kaldı size katılıyorum , ozamanki vergi ve yakıt avantajından günümüzde eser kalmadığından zaten V6 2.0 cc üzeri araba satılmıyor artık ....

Yorum bağlantısı
Aydan Aykac

Mondeo ve s-max için almanya sitesini kontrol ederseniz artık 1.6TDCi motorların satışına başlandığını göreceksiniz. Yakında ülkemizede gelir. Sadece passat gibi manuel şanzıman ile bu motorlar alınabiliyor. Powershift şanzımanı henüz bu motora uyduramamışlar sanırım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...