İçeriğe Yönlendir

Istanbulda Ford Focusa Lpg Taktırmış Memnun Kalmış Arkadaşlar

Serkan Toygar

Recommended Posts

Serkan Toygar

aracım 2011 ford focus comfort AT 3800 km de arkadaşların bilgilerine ihtiyacım var saygılar

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Ben 2008 focus titanium a 2009 kasım ayında Kartal Sanayii de Mavi Ay isimli firmaya Tartarini marka LPG kiti taktırdım. Ayarlar yapılana kadar bir iki sefer gittim. Ayarlar uyum sağlayınca bir daha sadece bakıma gittim. Birde yaz kış ayarına gittim. Hiç ama hiç arıza lambası falan yakmadı. Tekleme vs de yapmadı. Bilginiz olsun.

Yorum bağlantısı
Tufan Ünlü

Merhabalar, 2004 Model Fiesta 1.4i aracıma lpg dönüşümü yaptırmak istiyorum. Zavoli taktırmayı düşünüyorum. Fakat forumda herkesin söylediği gibi montaj çok önemli. İstanbul anadolu yakasında zavoli montajı yaptıran ve memnun kalanlar nerede montaj yaptırdıklarını yazarsa çok sevinirim. Veya zavoli dışında işçiliğinden memnun kaldığınız ustalarıda yazarsanız iyi olur.

Ayrıca montaj ile ilgili olarak nelere dikkat etmem gerekiyor? Ustaya sormam yada uyarmam gereken konular var mı?

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
Merhabalar, 2004 Model Fiesta 1.4i aracıma lpg dönüşümü yaptırmak istiyorum. Zavoli taktırmayı düşünüyorum. Fakat forumda herkesin söylediği gibi montaj çok önemli. İstanbul anadolu yakasında zavoli montajı yaptıran ve memnun kalanlar nerede montaj yaptırdıklarını yazarsa çok sevinirim. Veya zavoli dışında işçiliğinden memnun kaldığınız ustalarıda yazarsanız iyi olur.

Ayrıca montaj ile ilgili olarak nelere dikkat etmem gerekiyor? Ustaya sormam yada uyarmam gereken konular var mı?

Kartal oto sanayii de Mucip usta yada mavi ay diye iki firma var. Ben Mavi Ay' aTartarini yaptırdım 2 yıl problemsiz kullandım. LPG olayında benim tecrübem iki şey çok önemli birincisi kalteli montaj ikincisi kaliteli kit. Taktırırken kalorifer borusundan alınacak sıcak su "T" borusunun metal olması ve sizin aracınızın borularına uygun büyüklükte olmasına dikkat edin. yoksa arabanın radyatör suyu farkında olmadan eksiliyor. İkinci önemli hususta aracına ayarlarını mutlaka seyyar yani araç yürür halde tüm vitesleri kullanarak yapılması önemli.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Mavi Ay önceki aracıma Atiker bağladı ve sorunsuz çalıştı.

Mucip usta denilen yer Honda'nın sistemini (BRC) takan yer ve kaç sefer gittiysem bir türlü ayarı tutturamadı.

Yorum bağlantısı
Tufan Ünlü

Murat Bey bahsettiğiniz konulara dikkat edeceğim. Elektriğin nereden alınması gerekiyor? Bazı yerlerden çekildiğinde ateşleme bobinine zarar verdiği söyleniyor.

Forumdan İstanbul anadolu yakasında zavoli montajı yaptıran kimse yokmudur acaba?

Yorum bağlantısı
Arda Merve
(düzenlendi)

kesinlikle polaris lpg dudulluda ibrahim usta ile görüşün kararınızı verin :D zavoli ana bayiidir.

tarihinde Arda Merve tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...