İçeriğe Yönlendir

Focus Için Alarm Yardımı !

Misafir

Recommended Posts

Misafir

Herkese selam arkadaşlar,aracıma alarm taktırmaya karar verdim,ama aklımdaki sorularıda sizinle paylaşmak istedim.öncelikle markası ve uyum itibariyle burda marka ismi verirseniz memnun olurum,ayrıca alarm takıldıktan sonra (aracım ghia) anahtarı sustalı modülü bunun içinemi yerleştiriyorlar yoksa normal bir kumanda dahamı olucak en çok bunu merak ediyorum,yine aracı kitlerken çift kilitleme yapıyoruz bu özellik alarm sonrasındada çalışır halde olucakmı ?yardımlarınız için teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Ben yanlış bilmiyorsam sizin aracınızda orjinal iç denetimli alarm olması lazım. Çift kilitleme immbolizer in devreye girmesi için ve alarm da bu şeklide devreye giriyor. Aracınızı kilitleyin 1-2 dakika sonra kapı kilitlerini açmadan anahtarla motor kaputunu açın. Bu durumda devreye giriyor.

Yorum bağlantısı
Misafir

Murat bey onu biliyorum evet,ama ben ufak darbeler için örnek çocukların vurup kaçması yada top deymesi gibi,normal bir alarm taktırmak istiyorum...

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Bu durumda cyclone marka deneyebilirsiniz. Genelde servislerde dahil bu markayı kullanıyorlar. Ancak bu işlemi serviste yaptırmanızı tavsiye ederim. Neticede aracın elektrik tertibatına giriliyor. Bildiğim kadarıyla sustalı kumandaya frekans yükleniyor. Ancak size tavsiyem zaten araçta mevcut olan cam indirme ve kaldırma modülünü (Yeni alacağınız alarm için) monte ettirmeyin. Kumandaya basmayla camları toplamaya çalıştığında aracın cam kaldırma mekanizmasına ciddi zararlar veriyor.

Yorum bağlantısı
Misafir

Murat bey sanırım biraz karışık gibi yani,peki yine çift kilitlemeyi sustalıdan yapsak sonra alarm kumandası ilede alarmı devreye geçirsek nasıl olur.yani alarm bağımsız olsa olabilirmi ?

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Aslına bakarsaız buda bir çözüm. Ben cam modülünü şunun için taktırmayın diyorum. Orjinalde devreye sokmak için kumandaya 3 sn basılı tutmak gerekiyor. Ancak bu tip ürünlerin çoğu Çin malı ve aracın camı açıkta olsa kapalıda olsa cam açıkmış gibi kapılar kilitlenir kilitlenmez devreye giriyor ve cam motorunu çevirmeye çalışıyor. Cam kapalı olduğu için baskı görünce devreden çıkıyor. Ama sizde kabul edersiniz ki zorlaya zorlay bir süre sonra makanizma dişlileri sıyrılıyor ve alın size masraf. Benim kastetmek istediğim ister ürünün kumandasını kullanın isterse aracın kumandasını( uyum sağlıyorsa çift kumanda taşımaya gerek ypok bence) alarma ait cam toplama modülünü taktırmayın. Kastettiğim bu... Ne alırsanız alın şimdiden hayırlı olsun...

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Rica ederim. yardımcı olabildiysem ne mutlu bana...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Alarmın markasından çok, takacak Ford ehil elektrikçiyi bulun, markayı da o tavsiye etsin.

Vesile ile, immo ile alarmın hiçbir ilgisi yoktur. Çift kilit yapılınca, iç açma kolundan da kapılar açılamaz, motor kaputu tetiklemesi ise her zaman devrededir, çift kilit yapılmasa da.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Çağlar abi dediğiniz gibi yaptım,akrabam var ona danıştım oda cenmax tavsiye etti.bu alarm ford focus - focus cmax uyumlu aracın anahtarına yükleme yapıyorlar,montajı cenmaxın kendi yerinde yapıcaklar bugun olayı netleştiricez.alarm bu http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yede...n-kontrol/detay

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Ayçiçek

Kayınpederimin ford connect aracında ford Alarm olarak cenmax koymuş ama darbelerde ötmüyor.

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur

Darbe sensörü iptali yapılmış olabilirmi? :unsure2:

Şu an aracımda cenmax 252 serisi takılı.gayet memnunum en ufak darbelerde ötyor.ayarından istenildiği zaman darbe hassasiyeti ayarlana bilyor. :)

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur

Gayet uygun fiyat şimdiden hayırlı olsun :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Bugun montajı yapıldı.ford servislerine verilen alarmdan takıldı CENMAX 942-B uyum konusunda hiç bir sıkıntısı olmadı.aracın sustalı anahtarı ile çalışıyor ilave bir alarm kumandasına gerek kalmadan.arabada follow me home olmasına karşın artık bu sisteme parklarda dahil oldu.alarmı aktif hale getirince parklar kısa süreliğine yanıyor.iç koruma özelliği olsun vs.genel anlamda çok beğendim.fiyatını daha öncede yazmıştım buna ilave olarakta 2 taksit yaptılar.bilginize...

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Misafir

Konuyu hortlatıyorum.Evet Sadık abi bu model alarmda kumanda yoktur,kumanda olarak aracımızın kendi orjinal anahtarını kullanmaya devam ediyoruz.

Yorum bağlantısı
Misafir

:) ben alarmı taktıralı çok oldu Hakan. aracın kendi kumandası ile kullanıyorum. ama bu çift kilitleme özelliği sanırım devre dışı. çünkü kumandayla 3 sn.içinde çift kilitleyip (bu arada alarm devreye giriyor) sonra aracın içinden kapı kolu ile açtığımda kapılar açılıyor.

birde iç koruma sensörü yüzünden (yolda dinlenmek için) kapıları kilitleyip aracın içinde uyuyamıyorsun.hareket ettiğin an alarm hemen devreye giriyor.

Sadık abi tahmin ettim taktırdığını fakat konuyu yeni gören arkadaşlar adına yazmak istedim.benim aracımdaki kilitleme olayı aynen alarm takılmasından sonrada devam etti,yani dediğiniz gibi çift kitleme olayında bir sıkıntım olmadı,aksine benim alarmım çift kitleme yapınca devreye giriyor.buna ek olarakta yolda dinlenme amaçlı kapılarıda içerden veya kumandadan 1 kere basıp kitliyebiliyorum.tabiki alarmda devreye girmemiş oluyor.

Yorum bağlantısı
Misafir

Hakan; ilk kilitlemede sadece kapılar kilitleniyor, 2.nci kilitlemede alarm devreye giriyor öyle mi? senin usta işi biliyormuş, cenmaxın kendi servisi taktı anladığım kadarıyla.

Evet sadık abi aynen öyle oluyor,cenmaxın türkiye distribütör'ünde takıldı abi.

Yorum bağlantısı
Eray Eski

isi bilen usta farkini ortaya koyuyor. tam olmasi gerektigi gibi ayarlamis alarmi. 1. kademe kilit normal 2. kademe de alarm aktif,, :good1::bravo: ayrica diger tum eski fonksiyonlar devam ediyor.

eger alarm taktiriyor olsaydim tamda boyle olmasini isterdim. gule gule kullanin Hakan bey.

Yorum bağlantısı
Misafir

isi bilen usta farkini ortaya koyuyor. tam olmasi gerektigi gibi ayarlamis alarmi. 1. kademe kilit normal 2. kademe de alarm aktif,, :good1::bravo: ayrica diger tum eski fonksiyonlar devam ediyor.

eger alarm taktiriyor olsaydim tamda boyle olmasini isterdim. gule gule kullanin Hakan bey.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Hakan abi güncel bir rakam alırmısın taktırdığın yerde. Montaj dahil 150 TL ye felan düşmüş ise bende gelip taktırayım kredi kartına 12 taksit :D Lakin benim için önemli olan şey araç çalışırken kapıdan kitlediğimde alarmın çalışması veya araba çalışırken kumandadan bastığımda kapıların kitlenip alarmın devreye girmesi

Yorum bağlantısı
Misafir

Lakin benim için önemli olan şey araç çalışırken kapıdan kitlediğimde alarmın çalışması veya araba çalışırken kumandadan bastığımda kapıların kitlenip alarmın devreye girmesi

Süha güncel fiyatını sorar yazarım buraya.sorunu biraz anlamadım :unsure2: dediğin gibi bir olay olursa içerde duramazsın iç korumadan ötürü,alarm devamlı çalıcak.normal olanı aracı çift kilitleyip alarmın devreye girmesidir.senin dediğin olayı sadece tek kilit yaparak çözebilirsin.bu durumdada alarm devreye girmez,aracın içindede istediğin hareketi yapabilirsin. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

Güncel fiyatı ben de merak ettim. Tabi buralarda nerede taktırabilirim o da tartışılır.

Yorum bağlantısı
Misafir

Hakan abi güncel bir rakam alırmısın taktırdığın yerde.

Güncel fiyatı ben de merak ettim. Tabi buralarda nerede taktırabilirim o da tartışılır.

Arkadaşlar az önce görüştüm cenmax ile,güncel fiyatı + montaj dahil = iç koruma hariç 180 tl,iç koruma dahil 220 tl'dir.iç korumalı alarmda yaptığım pazarlık sonucunda bir 20 lirada düşürdüm.kısaca an itibari ile CENMAX 942-B alarmın güncel fiyatı + montaj dahil + iç koruma dahil 200 tl dir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...