İçeriğe Yönlendir

Bir Kaç Resim De Benden

Armağan Pekatik

Recommended Posts

Armağan Pekatik
(düzenlendi)

A

tarihinde Arma?an Pekatik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yusuf Celebi

Çok muhteşem gözüküyor.Şimdi o dağın arkası ermenistanmı.Ararat dağı diye buna sahip çıkıyorlar galiba yoksa benmi yanlış biliyorum.

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
Çok muhteşem gözüküyor.Şimdi o dağın arkası ermenistanmı.Ararat dağı diye buna sahip çıkıyorlar galiba yoksa benmi yanlış biliyorum.

Evet dağın arkası Ermenistan Iğdır sınırı. Oradaki köylerde yaşayan vatandaşlarımız (Kader çavuş köyü ve çevresi) o dağa Ararat diyor. Küçük ağrının da yarısı İran Türkiye sınırıdır.

Karış karış gezmişliğim vardır.

Yorum bağlantısı
Emre Özcan
Evet dağın arkası Ermenistan Iğdır sınırı. Oradaki köylerde yaşayan vatandaşlarımız (Kader çavuş köyü ve çevresi) o dağa Ararat diyor. Küçük ağrının da yarısı İran Türkiye sınırıdır.

Karış karış gezmişliğim vardır.

Kars Ermenistan sınırındaki Ani Harabeleri ve bilimum ağrıya kadarki sınırı gezmiştim. Doğrubeyazıt, İshak Paşa Sarayı ve Van'da kahvaltı ile bitirmeyi planladığımız gezimiz malesef içgüvenlik tehlikesi yüzünden iptal edilmek zorunda kalmıştı. Çok güzel bir yurdumuz var. Sahip çıkmak ve her fırsatta gezmek gerek.

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik

Özellikle Iğdır mükemmel bir şehir. Tek eksiği hava alanı.

Doğunun ve doğu insanına karşı beslediğimiz ön yargının ne kadar saçma olduğunu öğrettiler bana.

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)
Bir arkadaşım orda görev yapıyor oda çekmiş baya ağrı dağının eteklerinde resim baya güzel yerler

Ağrı ve Iğdır torpil yeri olarak geçiyor zaten:)

Iğdır iç güvenlik değil. Ağrı iç güvenlikte torpil yeri olarak biliniyor ama Doğalgaz Boru hattı koruma görevi insanı çok yıldırıyor. Beklediğiniz alandan dolayı yıpratıcı etkisi var. Bir de hava koşulları mağlumunuz.

tarihinde Arma?an Pekatik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bu gibi yerleri Turizm e açamıyoruz ya... :nazar:

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

3. fotoğrafta bir nöbet kulesi ve bırakılmış iki tüfek gördüm , yanlış mı gördüm ?

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
ben askerliğimi telçekerde tabur merkezinde yaptım.3 ncü Hd. Tb. 4 ncü hd. Bl. HUDUT KARTALLARI :)

O zaman resimler tanıdık gelecektir. Hudut kartalları yuvalarında yatar :good1:. Bir de sizin taburda misafir iç güvenlik vardı Hani her gün yardırıyorlardı Leçeliklere doğru :p İşte o bizdik.

3. fotoğrafta bir nöbet kulesi ve bırakılmış iki tüfek gördüm , yanlış mı gördüm ?

Nöbet kulesi değil geçici mevzi. Bir G3 ve bir MG3 Gözüküyor. Askerler öyle güzel kamofile olmuş ki göremiyorsunuz. (Kadraj dışında kalmışlar) Yiğitlerim benim . Selam olsun. Aslında fotoğraflar yasak olabilir ama tam olarak yeri belli olmadığı için sorun olmayacaktır sanırım.

Bu gibi yerleri Turizm e açamıyoruz ya... :nazar:

Aslında açık Çağlar Bey.

İnanır mısınız Ağrı dağı çevresi, Buz mağrası, İshakpaşa sarayı, Tuz mağrası, Meteor Çukuru, Nuh'un gemisine her hafta binlerce turist geliyor. İşin acısı çoğu Polonyalı, İsveçli, Fransız, Japon, Çinli ama Türk çok az. Kıymet bilmiyoruz. Ya da ön yargılarımız var.

Hele inanır mısınız Iğdır sanki yazın Alanya.

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur

Elinize sağlık güzel fotoğraflar.17 ayım Ağrı merkez'de geçti.oranın soğuğu'nu hiç unutanam :rolleyes::fiuw:

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

3. resim iptal edilse iyi olur aslında diye düşünüyorum. Askerlerimiz için güvenliği tehlikeye atmış oluruz.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir
Özellikle Iğdır mükemmel bir şehir. Tek eksiği hava alanı.

Doğunun ve doğu insanına karşı beslediğimiz ön yargının ne kadar saçma olduğunu öğrettiler bana.

teşekkürler :s havaalanımız pardon havalimanımız yapılıyor sözde bu sene açılacak

hala buralardaysanız ığdıra geldiğinizde muhakkak ulaşın bana 5557470676

Hele inanır mısınız Iğdır sanki yazın Alanya.

:gurur: :D

bir kaç resimde benden bu benim odanın balkonundan

11082010idr115.jpg

ağrı dağı ığdır 10km eski focusum

12082010idr422.jpg

elim batmışken birde ığdırda bir gün doğumu

11082010idr105.jpg

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik

3. resimde sorun yok. O açıdan orası neresi anlaşılmıyor. Zaten o resim 4 sene öncesine ait.

Artık maaalesef İstanbuldayım işten güçten gezmeye fırsat kalmıyor.

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

Güzel resim,güzel manzara yurdumun dört bir yanı ayrı güzel

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan

Güzel resimler, elinize sağlık..

Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin

askerliğimi Doğubeyazıt'ta 1. Mekanize Piyade Tugayında yapmıştım. Ağrı dağının ilk fotoğraftaki halini her sabah görüyordum.

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
dünyadaki ilk yapay kalörifer sistemi ,duvardan ve yerden ısıtma sistemi yanlış hatırlamıyorsam ishak paşa sarayında yapılmış.ben gördüğümde gözlerime inanamadım.

Gider ve su tesisatı sistemi de. Ayrca Doğubayazit'in Ağrı Dağını görmeyen tek yeridir İshakpaşa sarayı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...