İçeriğe Yönlendir

2000 Ford Focus 1.6 Otomatik Lpg Tüketimi...

Mehmet Yılmaz2

Recommended Posts

Mehmet Yılmaz2

36 litre gaz ile istanbul şehiriçi 230 km normal mi? Lütfen yardım arkadaşlar....

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kullanım stilinize bağlı... Bakım geçmişine bağlı...

Bence 12-13 litreye kadar normal..

Yorum bağlantısı
Mehmet Yılmaz2
100 km.'de 15,6 litre ortalama yapmış,aracın otomatik olduğunu düşünsek bile yine fazla.. Gerçi sürekli dur-kalk trafiğe giriyorsanız ve kısa mesafelerde kullanıyorsanız bu ortalamayı yakalaması mümkün gibi.. Hesabı nasıl yaptınız acaba?

her zaman depoyu fullerim hep 230-235 km değeri çıkar.hesabı böyle yaptım.bir de malum istanbul trafiği çok dur kalk yapıyorum.çok da agrasif kullanmam.ama en azından 300 km görmem lazım ama nasıl?

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
her zaman depoyu fullerim hep 230-235 km değeri çıkar.hesabı böyle yaptım.bir de malum istanbul trafiği çok dur kalk yapıyorum.çok da agrasif kullanmam.ama en azından 300 km görmem lazım ama nasıl?

Kendinizi belirli bir km ye göre sabitlemeyin.15lt/100km şehir içi yoğun saatler trafiğinde heleki köprüde işin içine giriyorsanız normalin çok az üstünde. Ayrıca bakım durumunuz nedir. Kalibrasyon durumu nedir ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Şanzımanı yanlış kullanıyor olabilir misiniz ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Yılmaz2
Şanzımanı yanlış kullanıyor olabilir misiniz ?

nasıl kullanmamız gerekiyor.örneğin durduğumuzda boşa mı almalıyım...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

lpg deponuz kaçlık? 36 lite aldığına göre 45lik tank var.

lpg kiti ne marka? araç kaç binde? lpg geçiş ısısı ne? aylık yapıtınğınz km ye göre kaç liralık benzin yakıyor artı olarak?

Yorum bağlantısı
Mehmet Yılmaz2
Bence fazla, lpg ayarınıza baktırın, aracın bakımıda önemli yukarıda belirtildiği gibi....

3 ay önce arabayı komple bakıma soktum.bujiler,yağ değişim,hava filtresi vs.hepsi yenilendi....

Yorum bağlantısı
Mehmet Yılmaz2
lpg deponuz kaçlık? 36 lite aldığına göre 45lik tank var.

lpg kiti ne marka? araç kaç binde? lpg geçiş ısısı ne? aylık yapıtınğınz km ye göre kaç liralık benzin yakıyor artı olarak?

ATİKER(45 lik) takılı araçta.128000 kmdeyim.benzindeyken 55 litreyle 400 km şehiriçi zor görüyordum.sizin değerler nasıl....

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
ATİKER(45 lik) takılı araçta.128000 kmdeyim.benzindeyken 55 litreyle 400 km şehiriçi zor görüyordum.sizin değerler nasıl....

o benzin tüketimine 15 litre az bile :)

bizim araba kocaelinde 10-12lt lpg+1lt benzin arası kısa mesafe vs kullanıldığında yakıyor. bazen 1 km felan gidiyor tek marşta :) ama ama 12 yi kolay kolay görmüyor 11 küsür civarı dolanıyor kışın. yazın da 10 litreye kadar düşüyor ama benzin tüketimi azalıyor :) ben sürekli takip ederim hastalık gibi oldu :)

şurada kaydını tutuyorum son 4 bin km deki değerler.

http://www.spritmonitor.de/en/detail/431809.html

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

benzinde ne yaktığıın unuttum ama 9-10 litre yakıyor diye lpg takmıştık zamanında

Yorum bağlantısı
Ahmet Güler

Benim 2000 focus 1.6 otm. aracımda 100 km'de 10,8 lt lpg tüketiyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Yılmaz2
Benim 2000 focus 1.6 otm. aracımda 100 km'de 10,8 lt lpg tüketiyor.

benim araç 100 km 15litre gaz nasıl yakıyor anlamıyorum.gerçi istanbul trafiğinde dur-kalk yapmaktan arabada hal kalmadı.buna bağlıyorum fazla yakmasını.böyle avutuyorm kendimi

Yorum bağlantısı
Emre Aytan

Benim aracım 95 sabit hızla yani ortalama 2500 devir civarında 7.5 lt/100km yakıt harcıyor.

1.4(2nci vites) / 0.77 (4ncü vites) = 1.81 çevrim oranına göre 7.5x1.18= 13.6

yani sürekli 2nci viteste 2500 civarı gidersem yakacağı teorik yakıt bu olur.

Bu arada düşük hızdan kaynaklanan anlık ulaşılamayan hava akış debisi, yoğun trafikten kaynaklanan kirli hava ve dur kalklardan kaynaklanan artan ivmeli hareketler göz önüne alınırsa çok yoğun trafikte o değere ulaşılması

pratikte mümkün olabilir, bence.

Yorum bağlantısı
Mehmet Yılmaz2
Benim aracım 95 sabit hızla yani ortalama 2500 devir civarında 7.5 lt/100km yakıt harcıyor.

1.4(2nci vites) / 0.77 (4ncü vites) = 1.81 çevrim oranına göre 7.5x1.18= 13.6

yani sürekli 2nci viteste 2500 civarı gidersem yakacağı teorik yakıt bu olur.

Bu arada düşük hızdan kaynaklanan anlık ulaşılamayan hava akış debisi, yoğun trafikten kaynaklanan kirli hava ve dur kalklardan kaynaklanan artan ivmeli hareketler göz önüne alınırsa çok yoğun trafikte o değere ulaşılması

pratikte mümkün olabilir, bence.

teşekkürler kardeş....

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...