İçeriğe Yönlendir

Yeni Fiesta &#246n Taraftaki Kelebek Cam Tarafındaki Ses

Koray Kahraman

Recommended Posts

Yasin Çelik
Sesin kesilmediğini yeni farkettim. Eylül ayında bakım için gittiğimde tekrar söyleyeceğim. Servise gittiğim gün asıl sorumlu olan teknisyen izinliymiş, kaporta bölümünden birisi ilgilenmişti. Hatta asıl anlayan ve izinli olan teknisyen daha ses olduğunu söylediğim an Fiesta'larda kronik zaten, izolasyonla çözeriz diye cevap vermişti. Ama izolasyonu yapan kişi kaportacı olduğundan sesin kaynağını çok detaylı bilemediği için çözemedi anlaşılan. Sizce servise gideceğim güne kadar ne yapabilirim sesi kesebilmek için?

izalasyon vs bahs ettikleri şey tamamen uydurma , yapacakları kumaş bant kablo kelepçesi ve biraz da sünger ile ses gelen yere uygulama.

Zaten servis te trimci dedikleri bir eleman yada iki eleman oluyo , e konu ford olunca bunları da boş ta yakalamak mümkün değil,randevu alınıp gidiliyor ,trimci usta da her şeyi biliyor ama napsın elden gelen daha doğrusu ( bültende yayınlanan ) a sadık kalarak kendi çapında bir şeyler yapıyor.

Ben arka koltuklardan ses geliyor diye gitmiş idim , koltuk klit karşılıklarına bez bant yapıştırmışlar sorun tamam dediler , bende bu ne böyle diye sorunca bize bülten gelir bizde bu doğrultuda çalışırız dedi :)

sağ direkten hafif zırıltı geliyordu , o sorunuda içeriden geçen anten kablosunu trime sıkıştırarak çözmüşler ve trim in yerine oturmadığı bariz belli, bunu gördüğümde tabiki sordum , bunlarda böyle dediler,servisin içinde kendim söküp gerekli şekilde ( kabloyu kurtararak ) yerine oturttum. Bu da size kapak olsun bir daha da servisinize geleni diyerek devamını da getirdim ve servis ten ayrıldım :D

Yorum bağlantısı
Koray Kahraman
izalasyon vs bahs ettikleri şey tamamen uydurma , yapacakları kumaş bant kablo kelepçesi ve biraz da sünger ile ses gelen yere uygulama.

Zaten servis te trimci dedikleri bir eleman yada iki eleman oluyo , e konu ford olunca bunları da boş ta yakalamak mümkün değil,randevu alınıp gidiliyor ,trimci usta da her şeyi biliyor ama napsın elden gelen daha doğrusu ( bültende yayınlanan ) a sadık kalarak kendi çapında bir şeyler yapıyor.

Ben arka koltuklardan ses geliyor diye gitmiş idim , koltuk klit karşılıklarına bez bant yapıştırmışlar sorun tamam dediler , bende bu ne böyle diye sorunca bize bülten gelir bizde bu doğrultuda çalışırız dedi :cerez:

sağ direkten hafif zırıltı geliyordu , o sorunuda içeriden geçen anten kablosunu trime sıkıştırarak çözmüşler ve trim in yerine oturmadığı bariz belli, bunu gördüğümde tabiki sordum , bunlarda böyle dediler,servisin içinde kendim söküp gerekli şekilde ( kabloyu kurtararak ) yerine oturttum. Bu da size kapak olsun bir daha da servisinize geleni diyerek devamını da getirdim ve servis ten ayrıldım ;)

Yasin Bey, şu an bahsetmiş olduğunuz "yapacakları kumaş bant kablo kelepçesi ve biraz da sünger ile ses gelen yere uygulama"yı nasıl ne şekilde yapmalıyım? Biraz detaylı anlatabilir misiniz? Siz bu sorunu çözebildiniz mi?

Yorum bağlantısı
Koray Kahraman
Yasin Bey, şu an bahsetmiş olduğunuz "yapacakları kumaş bant kablo kelepçesi ve biraz da sünger ile ses gelen yere uygulama"yı nasıl ne şekilde yapmalıyım? Biraz detaylı anlatabilir misiniz? Siz bu sorunu çözebildiniz mi?

Ayrıca torpido tarafından da zırıltı şeklinde ses geliyor gibi. Sizin araçta da bu tür bir ses geliyor muydu? Eğer geliyorsa nasıl çözdünüz?

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
Ayrıca torpido tarafından da zırıltı şeklinde ses geliyor gibi. Sizin araçta da bu tür bir ses geliyor muydu? Eğer geliyorsa nasıl çözdünüz?

Benim sorunum arka koltuklarda idi servis onu kumaş bant ile çödüğünü idda etti bende söküp lastik hortum ile yaptım

Trimlerde orta konsol ( vites in olduğu bölüm gevşek idi bende sıktım, trimlerde bir ses vardı ama kayboldu bende üzerine gitmedim.

Yorum bağlantısı
Mert Yavaş
Benim sorunum arka koltuklarda idi servis onu kumaş bant ile çödüğünü idda etti bende söküp lastik hortum ile yaptım

Trimlerde orta konsol ( vites in olduğu bölüm gevşek idi bende sıktım, trimlerde bir ses vardı ama kayboldu bende üzerine gitmedim.

bişi soylemek istiyorum hem koltuktan gelen tok bir ses

hem kelebek camından gelen zırıldı

ve torpidon gelen zırıltıyı servis

koltuktan gelene bant ile çozdu

kelebek camından ise o bolmeyi kaldırdı cıkardı , geçme yerlerine boyle köpük yerlestirdi çozdu

torpidoyu soyliyemedim daha

fakat arabalar icin uretilen malzeme cokmu kalitesiz yoksa yanlıs urettimmi onu cozemedim kelebek camı sorunu bende yolcu tarafında vardı ama surucu tarafında hic olmadı mesela ve bu sorunlar eminim her fiestanın basına geliyor bide dikkat edin fiesta dısında duran fitil veya plastik olan seyler cok dandik cok cabuk deforme oluyorlar gözden kacırmayın

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Atilla Balkan

Merhaba, sağ ve sol camdaki plastik parçalardan bende de ses geliyordu 15000 bakımda izole ettiklerini söylediler ilk 3-5 gün ses gelmedi sonra yine gelmeye başladı. yaarın yine söküp bakacam olmadı japonla yapıştıracağım :p

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Koray Kahraman
Merhaba, sağ ve sol camdaki plastik parçalardan bende de ses geliyordu 15000 bakımda izole ettiklerini söylediler ilk 3-5 gün ses gelmedi sonra yine gelmeye başladı. yaarın yine söküp bakacam olmadı japonla yapıştıracağım :)

Ben de geçenlerde Nevşehir'e giderken farkettim, araç içindeki geriyi görme aynasından cızırtı şeklinde ses geliyor. Aynayı tutunca ses kesiliyor. Bunun için ne yapılabilir acaba?

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Mehmet Özkaya

Koray bey bende bu gece fark ettim. Torpidodan zırıltı şeklinde ses gelmekte. Torpidoyu boşalttım ama ses devam etmekte. Bu sorunu nasıl çözdünüz acaba?

Yorum bağlantısı
Koray Kahraman

Koray bey bende bu gece fark ettim. Torpidodan zırıltı şeklinde ses gelmekte. Torpidoyu boşalttım ama ses devam etmekte. Bu sorunu nasıl çözdünüz acaba?

Mehmet Bey,

Öncelikle, torpidoyu açtığınızda 2 elinizle sağdan ve soldan hafifçe içeri doğru sıkıştırırsanız, torpidonun motor bölümü tarafında kalan ve torpidoyu tutan tırnaklarından kurtularak tamamen açıldığını göreceksiniz. Torpido tamamen açıldığında iç tarafta yüzlerce kablo olduğunu göreceksiniz. Bu kablolar torpidoya seyir esnasında çarpmakta ve sert plastik olmasından dolayı ses çıkarmaktadır. Bahsettiğim kablolar ile torpido arasında ince süngerlerden yerleştiriseniz ses kesilecektir. Bunu da yaparken şöyle yapın; torpidonun kablolara bakan kısmına ince süngerleri çift taraflı sünger bantlarla yapıştırmalısınız.

Umarım faydalı olur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Özkaya

Mehmet Bey,

Öncelikle, torpidoyu açtığınızda 2 elinizle sağdan ve soldan hafifçe içeri doğru sıkıştırırsanız, torpidonun motor bölümü tarafında kalan ve torpidoyu tutan tırnaklarından kurtularak tamamen açıldığını göreceksiniz. Torpido tamamen açıldığında iç tarafta yüzlerce kablo olduğunu göreceksiniz. Bu kablolar torpidoya seyir esnasında çarpmakta ve sert plastik olmasından dolayı ses çıkarmaktadır. Bahsettiğim kablolar ile torpido arasında ince süngerlerden yerleştiriseniz ses kesilecektir. Bunu da yaparken şöyle yapın; torpidonun kablolara bakan kısmına ince süngerleri çift taraflı sünger bantlarla yapıştırmalısınız.

Umarım faydalı olur.

Koray Bey teşekkür ederim. En kısa sürede deneyeceğim. Sonucu buradan yazarım. İlerde başkalarının başına gelecektir. Malum fiesta işte. :)

Yorum bağlantısı
Şakir Koplay

Bozuk yollarda benim arabada da aynı ses var. Dikiz aynasının oralardan bir de emniyet kemerlerinden de aynı ses geliyor maalesef.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...