İçeriğe Yönlendir

Kara Duman

Caner Kardeşseven

Recommended Posts

Caner Kardeşseven
(düzenlendi)

Arkadaşlar fiestamı aldım 3 gün önce bugünde buraya üye oldum.

arabamda kara duman atıyordu expertiz raporuna göre motor ortaymış.

3tane enjektör temzileyici koydum her depo dolduruşta olmadı. sadece vuruntu azaldı.

sandım ki mototr yapılacak veya enjektör değişecek.

özellikle 70 den sonra araba kasıyordu . azami hız 130 du. motorda hava filtresinin solunda turbonun sol üstünde yağlar vardı sıçramış. anlamadım

bilinen bir enjektör ustasına gittim. herif 2 parmağını hop diye hortuma soktu .

meğersem yırtılmış. Turbodan sonraki hortum. 2 dakka da yaptı bitti saat gibi araba ..

tarihinde Caner Karde?seven tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Geçmiş olsun, depoya da birşeyler katarken kullanma kılavuzunu mutlaka okuyun, yazmasa da bu kadar sık kullanmayın, sağlam motoru da yemesin.

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Geçmiş olsun. Sorunun ufak olması sevindirmiştir.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Arkadaşlar fiestamı aldım 3 gün önce bugünde buraya üye oldum.

arabamda kara duman atıyordu expertiz raporuna göre motor ortaymış.

3tane enjektör temzileyici koydum her depo dolduruşta olmadı. sadece vuruntu azaldı.

sandım ki mototr yapılacak veya enjektör değişecek.

özellikle 70 den sonra araba kasıyordu . azami hız 130 du. motorda hava filtresinin solunda turbonun sol üstünde yağlar vardı sıçramış. anlamadım

bilinen bir enjektör ustasına gittim. herif 2 parmağını hop diye hortuma soktu .

meğersem yırtılmış. Turbodan sonraki hortum. 2 dakka da yaptı bitti saat gibi araba ..

Pes, o ekspertizi kim yapmıştı acaba? :D

Neyseki sorun hallolmuş geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
(düzenlendi)
Geçmiş olsun, depoya da birşeyler katarken kullanma kılavuzunu mutlaka okuyun, yazmasa da bu kadar sık kullanmayın, sağlam motoru da yemesin.

bende c-max e enjektör temizleyici koymuştum ford servisten almış olduğum würth marka bi enjektör temizleyiciydi ve 550 km lik bi uzun yola çıktım.400. km de araba da ıslık sesi duymaya başladım.gaza bastıkça bu ses çoğalıyordu.gittiğim yerde aracı servise soktum ve manifold contaları gitmiş dediler.değiştirdiler.ayrıca bu yolculuğa çıkmadan önce ilk kez po dan yakıt almıştım (daha önce sürekli shellden alıyordum).acaba sorun enjektör temizleyiciden mi yakıttan mı olmuştur.yoksa olacağı vardı da oldu mu???

tarihinde Eren Erdo?an tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
bende c-max e enjektör temizleyici koymuştum ford servisten almış olduğum würth marka bi enjektör temizleyiciydi ve 550 km lik bi uzun yola çıktım.400. km de araba da ıslık sesi duymaya başladım.gaza bastıkça bu ses çoğalıyordu.gittiğim yerde aracı servise soktum ve manifold contaları gitmiş dediler.değiştirdiler.ayrıca bu yolculuğa çıkmadan önce ilk kez po dan yakıt almıştım (daha önce sürekli shellden alıyordum).acaba sorun enjektör temizleyiciden mi yakıttan mı olmuştur.yoksa olacağı vardı da oldu mu???

bende katmıştım arabama ilk aldıgımda würth enjektör temizleyici forddan almıştım. ıslık sesı diyince turbo dedimde allahtan turbo değilmiş

Yorum bağlantısı
Caner Kardeşseven

Turbodan çıkan hortum yarılmış onu o vakit değiştirdil. kaçak mazotun pisliğinide enjetör temzileyici devamlı kullanaak ve birde dizel yakıt katkısı kulllanark ahllettim :D) vay be 1 ay olmuş. bu arada 9000 kmye yakın yol yaptım :D

Yorum bağlantısı
bende katmıştım arabama ilk aldıgımda würth enjektör temizleyici forddan almıştım. ıslık sesı diyince turbo dedimde allahtan turbo değilmiş

zaten ilk önce hortumları kontrol ettiler baktılar sağlam.sonradan manifoldu farkettiler.bi daha asla kullanmam würth falan...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...