İçeriğe Yönlendir

G&#246stergedeki Tüm ışıklar Yanıyor.araç çalışmıyor!

Ali Bayar

Recommended Posts

Ali Bayar

Bu sabah başıma bir olay geldi.

Kontağı çevirdiğimde göstergede ne kadar ışık varsa yandı, immobilizer ışığı hızlı bir şekilde yanıp sönme yapıyordu ve ayrıca 3-4 defa sesli uyarı verdi ve motor çalışmadı.

Ekranda motor sistem arızası servise götürün gibi yazılar çıktı. Kontağı kapatıp tekrar açtığımda aynı yine aynı şey oldu.

Sonra anahtarı çıkarıp tektar taktım bu sefer hiç bir problem olmadan araç normal çalıştı.

Bu immobilizer ile ilgili bir problem olabilirmi acaba?

Birde ara sıra aracı çalıştırırken kontağı çevirdiğimde hızlı bir şekilde 3-4 defa sesli bir uyarı alıyordum.Çok sık olmayan bir şeydi.Bununla alakalı olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Ali Bayar

Bilgi almak için servisi aradım. Anahtarı uzaktan kumanda,mıknatıs gibi şeylerin yanına koyduysanız immobilizer yapabilir dediler.

Sabah gerçektende anahtar kumandanın yanındaydı. Sesli uyarı, parrot (bluetoth) cihazından geliyormuş.

Takip edeceğim, inşallah bi daha yapmaz.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
Bu sabah başıma bir olay geldi.

Kontağı çevirdiğimde göstergede ne kadar ışık varsa yandı, immobilizer ışığı hızlı bir şekilde yanıp sönme yapıyordu ve ayrıca 3-4 defa sesli uyarı verdi ve motor çalışmadı.

Ekranda motor sistem arızası servise götürün gibi yazılar çıktı. Kontağı kapatıp tekrar açtığımda aynı yine aynı şey oldu.

Sonra anahtarı çıkarıp tektar taktım bu sefer hiç bir problem olmadan araç normal çalıştı.

Bu immobilizer ile ilgili bir problem olabilirmi acaba?

Birde ara sıra aracı çalıştırırken kontağı çevirdiğimde hızlı bir şekilde 3-4 defa sesli bir uyarı alıyordum.Çok sık olmayan bir şeydi.Bununla alakalı olabilir mi?

Akü durumunuz nedir. Eğer eskiyse akünüzü gösterin.

Yorum bağlantısı
Ali Bayar
Akü durumunuz nedir. Eğer eskiyse akünüzü gösterin.

Akü yaklaşık 1 ay önce değişti.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...