İçeriğe Yönlendir

Gazdan Atıyor ?

Başar Mert

Recommended Posts

Başar Mert

Arkadaşlar bende tüpü yeni taktırdım ilk başlarda varmıydı hatırlamıyorum ama benim sorunumda geçen gün biraz basıyım dedim arabaya 4500 devirden sonra araç gazdan atıyor benzine geçiyor sonra devir düşünce sanki yeni çalıştırmışım gibi biraz durup gaza geçiyor tekrar neden olabilir bilgisi olan varmı acaba servisede gitmedim daha ama takıldığından beri hiç kalibrasyon falanda yaptırmadım.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Şimdi şöyle bir durum var.Kit takılıp kalibrasyon ayarları yapılırken maksimum devir değeri giriliyor.Yani 5000 devir 6000 devir yazılıyor.Size de 4500 devir yazmışlardır.Bu devri gördüğünde motoru korumak ve performans kaybı olmaması için benzine geçer.İsterseniz bunu 6000 devire falan ayarlatabilirsiniz.Ben bunları kitiniz yeni takılmış olduğu için başka bir sorun olmayacağını düşündüğüm için yazdım.İlk akıla gelen olay bu...

Yorum bağlantısı
Misafir

Ben olsam kalbirasyonu değiştirmem, ne güzel 4.500'den sonra benzine geçiyor, sonra tekrardan gaz.

Yorum bağlantısı
Başar Mert

Teşekkür ederim arkadaşlar cevaplarınız için onu bilmiyordum ben devirde sınırlama yapıldığını başka bir sorun yoksa dedğiniz gibi olabilir çünkü alt devirlerde hiçbir sorun yok gayet iyi. ama işte birden benzine geçiyo oda tekleme yapar gibi hissedilir bir şekilde oluyor oyüzden korktum başka birşeymi var acaba diye motoru korumak için geçiyosa benzine sorun yok galiba yine bir ara gidip ayarlara baktırayım...

Yorum bağlantısı
Eyüp Döngel
Arkadaşlar bende tüpü yeni taktırdım ilk başlarda varmıydı hatırlamıyorum ama benim sorunumda geçen gün biraz basıyım dedim arabaya 4500 devirden sonra araç gazdan atıyor benzine geçiyor sonra devir düşünce sanki yeni çalıştırmışım gibi biraz durup gaza geçiyor tekrar neden olabilir bilgisi olan varmı acaba servisede gitmedim daha ama takıldığından beri hiç kalibrasyon falanda yaptırmadım.

Regülatör gaz basıncı ayarı muhtemelen düşüktür yada yanlış ayarlanmıştır tekrar ayarlatın düzelir.

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Özay Uçar

1. regülatör gaz basıncı düşük olabilir...

2. lpg map sensörü arızalı olabilir (tecrübe ile sabit)

3. devir üst sınırı (benzine geçiş) düşük ayarlanmış olabilir....

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Teşekkür ederim arkadaşlar cevaplarınız için onu bilmiyordum ben devirde sınırlama yapıldığını başka bir sorun yoksa dedğiniz gibi olabilir çünkü alt devirlerde hiçbir sorun yok gayet iyi. ama işte birden benzine geçiyo oda tekleme yapar gibi hissedilir bir şekilde oluyor oyüzden korktum başka birşeymi var acaba diye motoru korumak için geçiyosa benzine sorun yok galiba yine bir ara gidip ayarlara baktırayım...

bu durum varsa tekrar ayar kontrol edilmelidir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...