İçeriğe Yönlendir

Fiat Ecodrive

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Demek usb bağlantısı, beyin ile haberleşiyor, artık buradan yazılım mıncıklarlar.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
(düzenlendi)

yeni focustada ecomod diye bişi mi ne varmış buna benzer. ama onda aracın göstergesinde puanlama yapıyor vs diyor sanki.

tarihinde Mustafa T tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Sadece log tutuyor galiba...

tüm sürüş karakterini belirliyor sonra bilgisyara takınca seni yönlendiriyor şöyle sürsen daha iyi felan diye :D yani az yaktırmak için bedavan sürüş tekniği vs. hemde direk kullanılan yola göre.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Çok hoşuma gitti valla :D

USB ile şimdi neler mıncıklanır.

Mehmet abi, usb'den data aktarılıyorsa, yazılabiliyor demek. Ancak araç microsoft yazılımı kullanıyor. Yani beyin microsoft'un bi dalgasına verileri yazıp, bu usb'de o dalgadan verileri çekiyor olabilir.

Bu sebeple direkt beyine erişim olmayabilir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Desene bundan sonra fiatlara virüs bulaşacak :D

Servise gideceksin beyin of.. Kafasına göre kapanıp açılıyor... Bakıyorlarki virüs var.. :D

Yolda giderken de kilitlenebilir :D

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Pazarlama tekniği, yine işi bilmeyenlere bu şekilde satacaklar araçları :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Desene bundan sonra fiatlara virüs bulaşacak :D

Servise gideceksin beyin of.. Kafasına göre kapanıp açılıyor... Bakıyorlarki virüs var.. :D

Yolda giderken de kilitlenebilir :D

:( Fiat antiviruz da satar sonra.....

Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Virüs bulaşma ihtimali var ama hiç bir programcı o ihtimali düşünmeden bu uygulamayı yapmaz. Eminim bir çözümünü düşünmüşlerdir.

Bence çok güzel bir uygulama, çoğu insan trafikte nasıl araba kullanması gerektiğini bilmiyor. Bugüne kadar kaç kişiye danıştıysam kimi devirli kullan, kimi düşük devirde git kimi şöyle yap böyle yap birsürü öneri geldi. Çoğuda birbirinden farklıydı.

Fiatın yapacağı öneriyi diğerlerine tercih ederim. Bu araç fiatta olmayabilir ford yada başka bir marka. Bu aracı kendileri yaptıklarına göre nasıl kullanılacağınıda en iyi onların bilmesi lazımdır.

Son olarak dediğim gibi sürücüye yaptığı hataları göstermek için iyi bir uygulama bence. İleride de daha gelişeceğine inanıyorum.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
(düzenlendi)
:D Fiat antiviruz da satar sonra.....

Yakında fiat servislerinin girişindede yazar. " Format atılır 30 TL" :D

tarihinde S tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

hiç yoktan yakıt duumunu takip etmek isteyenlere her depoda sprintmonitöre kayıt yapma zahmetinden kurtarırr :D

yakıt tüketimini takmayanlara zaten gereksiz :D

Yorum bağlantısı
Murat Yıldırım

Şaka bir kenara Fiat'ın bu uygulaması kulağa çok hoş geliyor.dün reklamlarda seyrettim oldukça faydalı gibi geldi bana.kullanan birinin çıkıp sonuçları anlatmasını sabırsızlıkla bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bir kaç yıldır fiat 500 lerde var, bir bilgisayar programı ile nasıl kullanıldığı ne kadar verimli kullanıldığı gösteriliyor, sürüşe puan veriyor.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

Yeni focusta da var ecomod adında. Sistem bundan daha kolay kullanılıyor üstelik. Zira PC ye kuracağınız ve sonra log karşılaştırması için USB'ye atacağınız program araçta hali hazırda yüklü.Tak çıkar bi iş yok yani. ;) Araç kendi kendine sizin tüm loglarınızı tutup,kullanım karakterine göre sınıflar oluşturuyor. Altında ya da üzerinde kullanımlarda şu meşhur HMI converse+ ile puanlama yapıyor. :)

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

baya güzel bir oyuncağa benziyor. benim araçta olsa heralde her dakika ne yakmış ne yapmam lazım diye oynar dururdum bununla.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Servisler yandı, broşürdeki tüketim nerdeeee, belgeli usb den gelen tüketim değerleri neredeeee.......

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Servisler yandı, broşürdeki tüketim nerdeeee, belgeli usb den gelen tüketim değerleri neredeeee.......

Servis adamının düşüncesi başka tabi :lol:

Yorum bağlantısı
Osman Kurt
Desene bundan sonra fiatlara virüs bulaşacak :rolleyes:

Servise gideceksin beyin of.. Kafasına göre kapanıp açılıyor... Bakıyorlarki virüs var.. :good1:

Yolda giderken de kilitlenebilir :good1:

Hehehe açıp kapatırsın bir süre idare eder.. :fiuw:

Bence : Biri hanyada diğeri konyo :fiuw: da

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

bu kadar teferruata gerek yok diye düşünüyorum.Tamamen satış politikası yol bilgisayarı zaten size sürüş karakterisliğini çıkarıyor. Anlık ve ortalama yakıt tüketimindeki değerler size yol gösteriyor. haftasonu Tekirdağa giderken (hız yazmıcam kurallar gereği) 3.500d/dak.kullandım 100km.ortalama yakıt tüketimi 6.5 idi. Tam tersine İstanbul dönüşünde 2.500d/dak. geçmeyerek kullandığımda ortalam yakıt tüketimim 4.5 e düştü.USB ye notebook a gerek yok :rolleyes:

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
baya güzel bir oyuncağa benziyor. benim araçta olsa heralde her dakika ne yakmış ne yapmam lazım diye oynar dururdum bununla.

aman be mehmet abi işin gücün yok bunlarlamı uğraşıcan :flowers:

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
bu kadar teferruata gerek yok diye düşünüyorum.Tamamen satış politikası yol bilgisayarı zaten size sürüş karakterisliğini çıkarıyor. Anlık ve ortalama yakıt tüketimindeki değerler size yol gösteriyor. haftasonu Tekirdağa giderken (hız yazmıcam kurallar gereği) 3.500d/dak.kullandım 100km.ortalama yakıt tüketimi 6.5 idi. Tam tersine İstanbul dönüşünde 2.500d/dak. geçmeyerek kullandığımda ortalam yakıt tüketimim 4.5 e düştü.USB ye notebook a gerek yok :D

Ben olsam gidiş dönüş 4000 devire kitlerdim aracı :good1:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
aman be mehmet abi işin gücün yok bunlarlamı uğraşıcan :D

var işten başımı kaldıramıyorum ama bu tarz oyuncaklar beni hep dinlendirmiştir. 508 yeni reklamı gibi düşün akşama kadar koşturmaca, stres, sıkıntı, problem ama akşam aracıma bindiğim zaman orada ne var burada ne var ooooooooooohhhhh kurcala kafam dağılıyor. kendime yeni oyuncaklar arıyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...