İçeriğe Yönlendir

Hyundai Ix35 1.6 Yakıt Testi

Gökhan Bilge Aldırmaz

Recommended Posts

Gökhan Bilge Aldırmaz

1.6 gdi motorla Ankara-İstanbul arasında yakıt testi yapmış,sonuç suv araç kasasıyla 6.1 litre!!

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ix35 güzel bir model, ancak

1. 2500d/da da 90 km/h hız ile gidiyor, yani 1000d/d da 36 km/h , Fordlar da genelde bu 33-34 km/h tir (5 viteslilerde)

2. Bu hız ne kadar fazla olursa, o oranda az tüketir ama ara hızlanma performansı azalır.

3. 90-110km/h aralığında sabredilirse, 1.6 atmosferik benzinli tüketimleri aşağı yukarı aynı çıkar.

4. ix 35 in de büyüklüğü, focus kadar, aşırı farkları yok, fusion gibi biraz hormonlu bir cüsse.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Benim yakıt parasına sponsor olacak varsa ben de deneyem :) 12 litreye düşmezse adım Hakan değil :) Gerçek SUV kasası (2.5 ton) ile :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Benim yakıt parasına sponsor olacak varsa ben de deneyem :rolleyes: 12 litreye düşmezse adım Hakan değil :good1: Gerçek SUV kasası (2.5 ton) ile :flowers:

Bu kullanım şartlarında 8.8lt derim.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Aynen abi hadi ben kendimi biraz garantiye alarak söyledim, sen tam olacağını söyledin :flowers:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ankara-İstanbul zaten az yakar, bir de istanbul ankara yapsın.

+1

Gerçek sonuç için aynı yol gidilmeli ve gelinmeli..

Yorum bağlantısı
Gökhan Bilge Aldırmaz

dönüştede 7litreyi geçeceğini düşünmüyorum.. :blush: 1800 kglık bir araç için başarılı buldum ben..

Yorum bağlantısı
Osman Kurt
Ankara-İstanbul zaten az yakar, bir de İstanbul Ankara yapsın.

+1 rakım işi , uyanıklık kokuyor... :blush:

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Bunların neresi SUV Allah aşkına :rolleyes: Bildiğin cross stil araç bunlar, yapmayın etmeyin gerçek SUV' lara hakaret oluyor :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Gökhan Bilge Aldırmaz

Türkiyedeki SUVların asfalttan çıktığı yokki zaten..bu araçların ne için alınıp binildiğide belli..1.6 135 beygir benzinli bir motorun 1800 kglık bir aracı 6-7 litre tüketimle taşıması başarı mıdır değil midir hepsi bu..4 çeker dizel araçla karıştıranlar olmuş bu aracı..2çeker düşük vergili yüksek binişli benzinli bir araçtan bahsediyoruz sadece..

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m
+1

Gerçek sonuç için aynı yol gidilmeli ve gelinmeli..

Büyük düşünürümüz ne demiş, bu da dikkate alınmalı ve aynı yol geri gidilmeli :elveda:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...