İçeriğe Yönlendir

Brother Mfc-255 Cw - Ekonomik Yazıcı Arayanlara

Oğuzhan Tanrıseven

Recommended Posts

Oğuzhan Tanrıseven

Birkaç ay önce hem kablosuz hem ekonomik bir lazer yazıcı arayışı içindeyken, Brother Inkjet yazıcıda karar kıldım.

Belki yazıcı ihtiyacı olan yada almayı düşünenlere fikir verir.

Öncelikle bunu tercih etmemde ki sebep, kartuşlarının "çipsiz" olması idi.

Kartuşları Dealextreme'den aldım:

http://www.dealextreme.com/p/color-ink-jet...lc-series-25418

Siyah kartuşlar 12 ml, renkliler 10 ml.

Şu ana kadar ortalama 200 sayfa siyah*beyaz çıktı aldım. (Fast-Normal mod olarak) Herhangi bir solukluk falan yok, "amatör" gündelik işimi gayet iyi gördü.

Yaklaşık bir 50 sayfa kadar daha basar içindeki mürekkeple.

Piyasa da yaklaşık 25-45 TL aralığına, DYN mürekkepler bulunabiliyor. 1000 ml.

Ortalama 80'kez doldurabilirsiniz yani. Sayfa başına maliyeti siz hesaplayın :)

Yazıcının bir diğer güzel özelliği, Wi-Fi olması. iMac'de tanıtmam 10 sn sürmedi. Windows 7'de güncelleme sonrası tanıyabiliyor sorunsuz bir şekilde..

iPhone veya iPad içinde, App Store'da ücretsiz uygulaması mevcut. Kolay bir şekilde Print ve Scan yapılabiliyor.

Doldurma işlerinde önemli olan, çok uzun bir süre çıktı almayacaksanız donma tehlikesi ama ben 2 haftada bir çıktı alıyorum bir problem olmadı. Zaten cihaz 1 haftadan uzun süre kullanılmazsa, otomatik kafa temizlemesi yapıyor açar açmaz.

Fax özelliği mevcut. Birden fazla kopya gönderecekseniz, elle besleme olmadığı için hafızaya kaydettikten sonra, diğer sayfayı taratmanız gerekmekte. Gelen faxları dilerseniz direk bilgisayara gönderebiliyor hiç baskı almadan.

Kart slotundan direk foto baskı alabilirsiniz.

Ben yanında eşantiyon gelen fotoğraf kağıtlarına baskı yaptım kendi doldurduğum kartuşları ile, sonuçtan memnun kaldım.

Kaliteli baskıda uzun sürüyor basması ama sonuç gayet tatminkar.

Bana göre tek olumsuz yanı, uzun süre kullanılmadığı zaman kafa temizlemesi uzun sürebiliyor.

Onun dışında almayı düşünenlere incelemelerini tavsiye ederim.

Evin yanı sıra hem iş yerimize hem aile hekimi olan kuzenime aldım. Kullanan herkes memnun :)

http://www.vatanbilgisayar.com/brother-mfc...aspx?I_ID=44927

http://www.dealextreme.com/p/color-ink-jet...lc-series-25418

http://www.brother-usa.com/mfc/modeldetail...CW&tab=spec

Fikir vermesi açısından umarım yardımcı olur; sorularınız olursa elimden geldiğince cevaplarım.

Saygılar...

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Tanrıseven
(düzenlendi)

Bu arada dolum, mevcut tıpalarından çok rahat bir şekilde yapılabiliyor.

Hatta şöyle ki, kartuşlar üzerindeyken bile doldurabilirsiniz :)

Sadece enjektör yada dolum ağızlı mürekkepler kafi... Dışarıda özellikle HP kartuşları doldurtup, bozulanlar gibi bir şey söz konusu değil özetle...

HP'ler gibi kartuş kafası hareket etmiyor bunda, kartuşlar depo görevi görüyor ve sabit...

tarihinde Ersen Tapan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Elinize sağlık Oğuzhan Bey. Çok detaylı bir anlatım olmuş. Akılda soru işareti bırakmamışsınız. İhtiyaç duyacak arkadaşlara çok yardımcı olacaktır.

Teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Tanrıseven

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim.

Maksat yardımcı olmak.

Çünkü ne zaman yazıcı ihtiyacı olsa, direk olarak lazere yönlendiriliyor insanlar. Tamam, lazer güzel-iyi-hoş ama renkli,çok fonksiyonlu,wireless,faxlı ve nispeten sarf malzemesi ucuz yada dolan bir cihaz 800 TL'leri bulabiliyor ve renklilerin tonerleri nispeten sıkıntılı.

Özellikle renkli baskı amacı olanlar için çok daha ekonomik oluyor. Kartuşlarda kendinden dolma özellikli olduğu için, ne iş bilmez tiplere para kaptırılıyor nede kartuşumuzu bozabiliyorlar :good1:

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

çok fonksiyonlu olması önemli değilse brother 2040 modelini tercih edin. Hem daha ucuz hem doldurulabilir hemde lazer.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Tanrıseven
(düzenlendi)

Evet, o modelde gayet verimli ve güzel bir cihaz.

Salt siyah ve diğer özellikleri aramayanlar için alternatif.

Benim için önemli olan fotoğraf ve wi-fi olması idi. Hem iMac'den, hem iPad'den hemde Windows tabanlı laptoptan baskı alabilmem gerekiyordu.. O yüzden benim gibi ihtiyaçları olanlar hiç çekinmeden alabilir.

Ekonomik olma açısından bakılınca, lazer yazıcılarla yarışır zaten :)

tarihinde O?uzhan Tanr?seven tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Tahir İlter
çok fonksiyonlu olması önemli değilse brother 2040 modelini tercih edin. Hem daha ucuz hem doldurulabilir hemde lazer.

Askerde yazıcıyken kullandığım işkence aleti ki sıfır geldi 4 ay kullandım sadece sonra terhis oldum benden sonrakiler küfür etmeye devam ediyordur muhtemelen.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...