İçeriğe Yönlendir

Ford Focus 2008 Gem Modülü (arızalı)

Onur Akbatı

Recommended Posts

Onur Akbatı

Aracım 2008 ford focus tdci, gem modülüne benden önceki sahibi su döktüğü için arabamın kumandası işlevsiz. Modülü söküp içini inceledim, kolay şekilde halledilecek bir şeymiş gibi görünmüyor... Ancak bunun dışında arabanın bütün fonksiyonları çalışıyor. Araç elektrik tesisatı çok düzenli ve planlı olduğu için alarm takmaya da kıyamadım. Gem modülünü söküp resmini çektim. Bu modül dışarıdan bulunursa (yurt içi veya yurt dışı) sadece takmamız yeterli olur mu? Yoksa şasi numarası, model gibi ayrıntıların programlanması gerekir mi? Bu işi makul fiyata halletmek mümkün müdür? Şimdiden yardım ve önerileriniz için teşekkür ederim...

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

GEM modülleri, aracın donanım seviyesine göre de değişebiliyor. Şasi no.su ile alakalı değil. Serviste bir araçtan çıkarıp diğerine takıp arıza testi yaptıklarını gördüm bir kaç defa. Ama çeşit çok, doğru GEM modülünü taktığınızdan (daha doğrusu aldığınızdan) emin olmalısınız.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
GEM modülleri, aracın donanım seviyesine göre de değişebiliyor. Şasi no.su ile alakalı değil. Serviste bir araçtan çıkarıp diğerine takıp arıza testi yaptıklarını gördüm bir kaç defa. Ama çeşit çok, doğru GEM modülünü taktığınızdan (daha doğrusu aldığınızdan) emin olmalısınız.

+

Tesisat yeterli ve uygun olduğu sürece değiştirebilirsiniz kanatindeyim..

Yorum bağlantısı
Onur Akbatı

Yurt dışından bir tane buldum ama birebir aynı görünmesine rağmen güvenemiyorum. Araç teybi içinde aracın şasi numarası kayıtlı oluyor. Menülerden key code ile değiştirmek mümkün.. Acaba GEM modülünde de böyle bir şey var mıdır? Tek korkum ihtiyaç olması halinde bende bunu programlayacak düzeneğin olmaması... Bulduğum modül:

10011922.jpg

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bu gem modülü müymüş. FIII ün bagajında gördüydüm minik minik sigortlar vardı Ne saçma bir sigorta kutusu demiştim :D

Yorum bağlantısı
Onur Akbatı

Aman hocam dikkat et, aracın her şeyi ona bağlı yabana atılacak gibi değil, sevgi ve şefkatle yaklaş :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

showrommdaki arabaydı kurcalıyodum sağını solunu işe yara bi parça varsa sökeyim diye FIII den :lol2: diyeydinz sökerdim belki aracınız FIII olurdu :f1:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Araç teybi içinde aracın şasi numarası kayıtlı oluyor. Menülerden key code ile değiştirmek mümkün..

Teybin de şasi no ile alakası yok.. Seri numarası oluyor iş onda bitiyor..

Yorum bağlantısı
Onur Akbatı

Hocam peki bu teyp menüsündeki şase numarasını değişirsek sorun olur mu, menüden ona ulaşabiliyorum. Aynen arabamın şase numarası geliyor karşıma ekranda... Merak sardı :unsure: , denesem ne olur acaba?

Yorum bağlantısı
Hakan Adalıoğlu

Arkadaşım şu an sahibinden.com da gem modülü var satılık. Uyup uymayacağını bilmem ama araştırılabilir. 48514354 numaralı ilande mevcut istersen bakabilirsin.

Yorum bağlantısı
Onur Akbatı
Arkadaşım şu an sahibinden.com da gem modülü var satılık. Uyup uymayacağını bilmem ama araştırılabilir. 48514354 numaralı ilande mevcut istersen bakabilirsin.

Hocam çok saol ama ben Almanya'dan aynı koda sahip bir tane bulup sipariş ettim, kargonun gelmesini bekliyorum umarım gümrüğe takılmaz :)

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Cihan Değirmenci

Hocam çok saol ama ben Almanya'dan aynı koda sahip bir tane bulup sipariş ettim, kargonun gelmesini bekliyorum umarım gümrüğe takılmaz :)

onur bey selamlar..bende 2008 model cmax tıtayum araç var..kontagı cevırdıgımde kendılığınden 4lü  sınyaller yanıyor..bır kaç defa kontagı acıp kapattığımda kapanıyorr.sanırım gem modul arızasıymıs..sanırım sız almıssınız..bende almak ıstıyorum nereden bulabılırım

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Cihan Değirmenci

Ben işimi hallettim..ama artık elimde 2 adet gem modulu oldu isteyen var mı arkadaşlar

Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

Arkadasim benim aracimda da hersey sacmalamisti gem modulu genelde nemlenme veya islanmadan kaynakli oksitleme ile sacmalamayA basliyor ben buyuk bi kutu wurth balata spreyi aldim (sifir yagsizolmasi gerekiyor) modulu actim icini spreyle yikadim sonra fon makinasi ile isitip kuruttum simdi hersey tikir tikir calisiyor benimki sag pas pas yagmurlarda su aliyordu ondan olmustu

Benim konulari incelesen mevcut aciklamalari bi konunun icerosinde vardi

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Ümit Cangöz

Ben işimi hallettim..ama artık elimde 2 adet gem modulu oldu isteyen var mı arkadaşlar

Cihan abi bende 2007 focus ghia var vuma gunu teslim aldım aracı gem modülünde herhalde sıkıntı var farlar yanmıyor sağ kapılar kilitlenmiyor ve sağ camlar açılmıyor bugun yetkılı servise bıraktım modülün benımkıne uyarasa talip olabilirim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...