İçeriğe Yönlendir

'full' Full Garanti Veriyor..

Şehit Mustafa Yaman

Recommended Posts

Mahmut Türkmen
Ar Şirketler Grubu'na ait Asya Akaryakıt, 'Full' markasıyla girdiği akaryakıt sektöründe yakıta 'full garanti' veriyor.

http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=1...rari-karsiliyor

"Sisteme üye olabilmek için Full istasyonlarından alınacak başvuru formu doldurulduktan sonra anında müşteri, Full Garanti Kart sahibi olacak. Sonra kart ile aracın plakası kaydedilerek sisteme giriş yapılacak. Bunun için akaryakıt istasyonundan binek araç ise 200, hafif ticari araç ise 400, vasıta ise bin litre akaryakıt alarak üyelik başlatılacak. Üyeliğin devamı için de yakıt alımlarında Full istasyonları kullanılacak. Sisteme dahil olduktan sonra bozulan ya da yolda kalan aracınız hemen sisteme başvurarak Back-Up'tan her türlü hizmeti alacak. Aracın bozulma nedeni yakıttan kaynaklanıyorsa ve TÜV SÜV tarafından da denetlenip ispatlanırsa masraflar karşılanıyor."

Bildiğim kadarıyla sürekli aynı yerden yakıt alıyorsanız ve bunu da son 10 depoyla ispat edebiliyorsanız ( yakıt fişleriyle) zaten yakıt kaynaklı arızaları tazmin edebiliyorsunuz. Tabi yasal prosedürü yerine getirerek. Yani çok fazla bir yenilik değişiklik yok gibi. Opetin yıllarca sıfır araç alanlara yakıt güvence sistemi adı altında ki (bende sürekli ordan almıştım ama yakıtından memnun olduğum için devam ettim) dayatmasından farkı yok.

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
(düzenlendi)
"Sisteme üye olabilmek için Full istasyonlarından alınacak başvuru formu doldurulduktan sonra anında müşteri, Full Garanti Kart sahibi olacak. Sonra kart ile aracın plakası kaydedilerek sisteme giriş yapılacak. Bunun için akaryakıt istasyonundan binek araç ise 200, hafif ticari araç ise 400, vasıta ise bin litre akaryakıt alarak üyelik başlatılacak. Üyeliğin devamı için de yakıt alımlarında Full istasyonları kullanılacak. Sisteme dahil olduktan sonra bozulan ya da yolda kalan aracınız hemen sisteme başvurarak Back-Up'tan her türlü hizmeti alacak. Aracın bozulma nedeni yakıttan kaynaklanıyorsa ve TÜV SÜV tarafından da denetlenip ispatlanırsa masraflar karşılanıyor."

Bildiğim kadarıyla sürekli aynı yerden yakıt alıyorsanız ve bunu da son 10 depoyla ispat edebiliyorsanız ( yakıt fişleriyle) zaten yakıt kaynaklı arızaları tazmin edebiliyorsunuz. Tabi yasal prosedürü yerine getirerek. Yani çok fazla bir yenilik değişiklik yok gibi. Opetin yıllarca sıfır araç alanlara yakıt güvence sistemi adı altında ki (bende sürekli ordan almıştım ama yakıtından memnun olduğum için devam ettim) dayatmasından farkı yok.

Ben de opet yerine sheel kullanmak istiyorum, memnuniyetsizlik değilde sheel in dizelde daha iyi olduğunu düşünüyorum diyelim, bir kez tamaman boş depoya gt aldım aracın rolantide, düşük devirlerde fark edilir derecede sessiz çalıştığını gördüm, sheel alsak yakıtdan kaynaklı problem olduğunda opetdeki gibi bir güvencemiz varmı acaba, bir bilginiz varmı?

Mesajı yazdığım sırada sheel i araıyordum ama müşteri temsilcisiyle konuşamamıştım,mesaj bitince konuşabildim, Yakıt güvence sistemine sahip olduklarını, yakıttan kaynaklı bir arızada zararın tamamını ödediklerini, ayrıca alınan yakıt sonrası performansta,çekişte bir düşme olduğundada gelen telefonları memnuniyetle karşıladıklarını alınan yakıt numunesiyle birlikte , satın alınan istasyondan numune aldıklarını ve istasyon hakkında inceleme başlattıklarını söyledi, alınan numunede bahsedilen şikayetleri yapacak bir durum gördüklerinde de zararın karşılandığını belirttiler,bana inandırıcı geldi konuştuğum müşteri temsilcisinin söyledikleri....

tarihinde Ula? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Piyasada biraz rekabet olsun, belki fiyatlar biraz düşer :unsure2:

Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman
Ben de opet yerine sheel kullanmak istiyorum, memnuniyetsizlik değilde sheel in dizelde daha iyi olduğunu düşünüyorum diyelim, bir kez tamaman boş depoya gt aldım aracın rolantide, düşük devirlerde fark edilir derecede sessiz çalıştığını gördüm, sheel alsak yakıtdan kaynaklı problem olduğunda opetdeki gibi bir güvencemiz varmı acaba, bir bilginiz varmı?

Mesajı yazdığım sırada sheel i araıyordum ama müşteri temsilcisiyle konuşamamıştım,mesaj bitince konuşabildim, Yakıt güvence sistemine sahip olduklarını, yakıttan kaynaklı bir arızada zararın tamamını ödediklerini, ayrıca alınan yakıt sonrası performansta,çekişte bir düşme olduğundada gelen telefonları memnuniyetle karşıladıklarını alınan yakıt numunesiyle birlikte , satın alınan istasyondan numune aldıklarını ve istasyon hakkında inceleme başlattıklarını söyledi, alınan numunede bahsedilen şikayetleri yapacak bir durum gördüklerinde de zararın karşılandığını belirttiler,bana inandırıcı geldi konuştuğum müşteri temsilcisinin söyledikleri....

buradan şu sonuca varabiliyoruz o zaman her firmanın yakıtta kaynaklı bir garantisi var.. biz niye bilmiyoruz bunu. veya full niye bunu sadece kendisi yapıyormuş gibi lanse ediyor..

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
buradan şu sonuca varabiliyoruz o zaman her firmanın yakıtta kaynaklı bir garantisi var.. biz niye bilmiyoruz bunu. veya full niye bunu sadece kendisi yapıyormuş gibi lanse ediyor..

:good1: ve bu durum, müşterileri yani bizleri yanıltıyor,bir firma bunu başlatıyor bu diğerlerine örnek oluyor, emin olmamakla beraber,bu uygulamayı opet başlatmış olabilir diye düşünüyorum, çünkü benzinli aracımda sheel kullandığım için, dizel araba almadan yani 1 yıl kadar önce sheel i arayıp sormuştum , o zaman tatmin edici bir yanıt alamamıştım...

Yorum bağlantısı
Osman Kurt

Piyasada rekabetin tepesi de olsa daha da düşmez. Vergi inmedikçe hayal

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen

Ulaş Bey ben bu konuyla ilgili aracı ilk aldığım sıralarda ford otosanla görüşmiştüm başka bir problem kaynaklı ve opetin gazını kullanmak zorunda mıyım diye sormuştum. Bana o zamn söyledikleri böyle bir mecburiyetimin olmadığını ama olabilecek bir yakıttan kaynaklı arıza durumunda elimde son 10 deponun aynı yerden alındığını gösteren fişler olduğunda yasal olarak zaten bukoruma altına gireceğim söylenmişti. Yani böyle bir durumla karşılaştığımızda servis tarafından yakıttan kaynaklı arıza olduğunu tespit ettirip Tüketici hakem heyeti aracılığıyla zararımızı tazmin edebiliriz diye biliyorum. Belki yakıt şirketi arıza yakıt tan değil diye itiraz edebilir o zamn da araya bilir kişi raporu isteği çıkar ve MMO dan bilir kişi raporuyla elimizdeki son 10 deponun fişleri bir araya gelince yine aynı şekilde zararın tazmini ortaya çıkar. Ama bunun için yakıtların aynı şirketin farklı istasyonlarından mı yoksa sadece belli bir istasyondan mı alınması gerekiyor tam bilmiyorum ama mantıklı olanı aynı şirketin farklı istasyonları olmalı diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
yani sıfır araçlarda yakıt garantisi adı altında, Ford sahipleri illada Opetmi kullanmak zorundalar?

Opet kullanma şartı yoktur, Ford/Opet işbirliğinde bir reklam kampanyasıdır, hangi istasyon olursaolsun fark etmez, son 10 deponun fişlerini ibraz etmeniz veya istasyona ait karta işltmiş olmanız gerekir.

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen
Opet kullanma şartı yoktur, Ford/Opet işbirliğinde bir reklam kampanyasıdır, hangi istasyon olursaolsun fark etmez, son 10 deponun fişlerini ibraz etmeniz veya istasyona ait karta işltmiş olmanız gerekir.

Mantıklı olan da bu zaten kişi yaşadığı yerde her an yakın bir opet bulamayabilir hatta hiç olmayabilir opet istasyonu.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bu Opet reklamı o kadar işlediki, servis personlei bile en başta anlamadı, garantiye sormadan enjektör değişince faturası elinde patladı. Hiçbir istasyon firması fark etmeksizin, zaten yakıt kaynaklı şüphede, o firmaya başvuruluyor, Ford a değil. Opet kart olması , sadece kartın içinden bilgi okunmasını sağlıyor ki bunu da gidip, istasyondan siz çıkartıyorsunuz, servis değil.

Yorum bağlantısı
Furkan Esgin

Geçen hafta Mersin seyehati yaptık ve depoyu "full"den full leyeyerek yollara düştük. Araç hızlanmaya oldukça isteksizdi. Bunu bariz bir şekilde hissettim. Şoför koltuğuna babam geçtiğinde ise durmadan el frenini kontrol ediyordu refleks olarak herhalde. Çünkü araç el freni çekili gibi gidiyordu. 850 km sonra Pozantı civarlarında Shell istasyonundan depoyu fullediğimde araç resmen kendine geldi. Bu vesile ile uzun zamandır (yaklaşık 6-8 ay) full istasyolarından aldığım yakıtı artık Shell Opet vs. den alacağım.

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
(düzenlendi)
Bu Opet reklamı o kadar işlediki, servis personlei bile en başta anlamadı, garantiye sormadan enjektör değişince faturası elinde patladı. Hiçbir istasyon firması fark etmeksizin, zaten yakıt kaynaklı şüphede, o firmaya başvuruluyor, Ford a değil. Opet kart olması , sadece kartın içinden bilgi okunmasını sağlıyor ki bunu da gidip, istasyondan siz çıkartıyorsunuz, servis değil.

ford ve opet işi biraz daha abartmışlar,ben arabayı aldığımda ford dan verdiler kartı üzerinde ford club yazıyor,opetin logosuvar ve ygs, yakıt güvence sistemi diye belirtmişler.benim gözümü korkutan o oldu zaten.

tarihinde Ula? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Kenan Tomris

Merhaba, öncelikle tüm islam Aleminin ve sizlerin Beraat kandilini kutlar,yüce Allah tarafından günahlarımızın bağışlanmasını dilerim. Konu başlığında da anlaşılcağı gibi merak ettiğim olay bu istasyonun satmış olduğu akaryakıt kalıtesını çok merak etmekteyım daha önce hiç kullanmadım ve açıkcası denemeyede cekındım. Fakat gecenlerde arka arkaya 2 değişik taksiye bindim ve her iki taksici farklı seyler soyledı bırısi acayip memnun olduğunu birisi ise tamamıyle berbat olduğunu 20 km yakın az gıttıiğini savundu. Arçlardan birtanesı hundaı era diyeri ise toyota corolla idi.kendi acımdan ıse su yuzden soruyorum cuma akşamı istanbuldan ç.kaleye yola cıkacağım için acaba uzun yolda full oto gazını denesemmı diye düşünmekteyım ve sızlerden ve deneyenlerden bu konu hakkında bilgi almak istiyorum. şimdiden teşekkurler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Akaryakıt hiç almadım ama lpg aldık uzun yola gideceğimizde herhangi az gitmesi yada kötü yanını görmedik lpg de.

Arkadaşlarımdan akaryakıtından çok memnun olanda var memnun olmayanda var bilmiyorum ama en güzel yanı 1 tl ye köpüklü fırçasız yıkaması :)

Yorum bağlantısı
Eray Eski

riskli işleri uzun yolda denemek tehlikeli bence. daha önce kullandığınız ve memnun olduğunuz yerden alın lpgyi. gurbet ellerde arıza ile uğraşmayın bide :)

ben pahalı olmasına rağmen uzun yola cıkacağım zaman opet( aygazdan) alıyorum, yada bp. ama Denızlide kullanacağım zaman Pamukkale otogaz var ordan alıyorum., piyasa fiyatından 20-30 kurus aşağı satış yapıyorlar.

nolur nolmaz risk almaya gerek yok. ama pamukkale otogazda gayet iyi. memnunum

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...