İçeriğe Yönlendir

Lpg Deposunun Az Yakıt Alması

Evren Barış Özbek

Recommended Posts

Evren Barış Özbek

Lpg kitini taktırırken 48lt'lik simit tank taktırdım. Ancak yakıtı sürekli 33lt alabiliyordum. Tanktaki lpg'yi bitirip dün servise gittim. Şamandırayı söktüler, yakıt seviye telinide güzelce eğdiler ve tekrar şamandırayı yerine taktılar. Sonra gidip lpg aldım. Tamı tamına 27,5lt. Servise dönüp nasıl bir işlem yaptıklarını sordum ve verdim veriştirdim.

Servisteki makine mühendisi arkadaş yakıt seviye telini aşağıya doğru büktürmüş. Haliyle yakıt seviyesi aşağıdayken şamandıra yakıt dolumunu bitiriyor. Bende yüksek bir ses tonuyla yapılan işlemin yanlış olduğunu, yakıt seviye telinin yukarı bükülmesi gerektiğini izzah ettim. En sonunda "merkezden bize az dolum olduğunda teli aşağıya bükün talimatı geliyor" dediler. Bende merkezinize benden selam söyleyin doğru dürüst talimat versinler deyip çıktım. Sonrasında durumu servis müdürüne falan ilettim. Depo boşalınca bir kez daha gidip şandırayı değiştirticem.

Benim aklımın almadığı; basit bir şamandıra düzeneğinin nasıl çalıştığını bilmeden o mühendis koltuğuna nasıl oturabiliyorlar? Akıl var mantık var, git bak evindeki tuvalet rezervuarının şamandırasına. :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen

Ben de 43 lt lik depo kullanıyorum ve 32 lt nin üzerinde dolum hiç göremedim hatta çoğu zaman29-30 lt gibi bir gaz alıyor. Sorduğum zamn da normal diyorlar. Benim bildiğim bunun %80 oranında dolu olması lazım o da34-35 lt. aradaki fark 4-5 lt ama oranlanırsa az bir rakam değil

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Benim aklımın almadığı; basit bir şamandıra düzeneğinin nasıl çalıştığını bilmeden o mühendis koltuğuna nasıl oturabiliyorlar? Akıl var mantık var, git bak evindeki tuvalet rezervuarının şamandırasına. :)

:)

Güzeldi..

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek
Ben de 43 lt lik depo kullanıyorum ve 32 lt nin üzerinde dolum hiç göremedim hatta çoğu zaman29-30 lt gibi bir gaz alıyor. Sorduğum zamn da normal diyorlar. Benim bildiğim bunun %80 oranında dolu olması lazım o da34-35 lt. aradaki fark 4-5 lt ama oranlanırsa az bir rakam değil

Normal birşey yok, depo ne alması gerekiyorsa onu almalı. Ben bagaj hacminden ödün verip servisteki en büyük depoyu taktırdım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Depoyu tam bitiremiyorsunuz. bizim depoya hortum vs de takmışlardı dibine kadar gitsin diye :D

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Benim depomd simit 40 lık dediler takarken 32 lt nın ustune cıkmıyor benımkıde zorlatmıyorum ama ses gelmeye başlayınca bıraktırıyorum

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen
Depoyu tam bitiremiyorsunuz. bizim depoya hortum vs de takmışlardı dibine kadar gitsin diye :p

Sanmıyorum bitmediğini çünkü şamandra değişeceği zamna bitir gel demişlerdi, açtıklarında gazın zerresi kalmamıştı :D Gazdan benzine geçtikten sonra bir iki defa daha tekrar gaza laıyorum varsa kalan iyice bitsin diye :D tabi deneme amaçlı yoksa sanırım birkaç denemeden sonra sürekli gazın bitmsini beklemem gibi geliyor. ama ara sıra test amaçlı denenbilir.

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen
40 lık silindir tanka 36 lt aldırabiliyorum şamandırayı takırdata takırdata..

Sanırım bu yaptığınız iş şamandranın arızalanmasına sebep oluyor diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim 52'lik simit depo hiç itiraz etmeden, ses çıakrmadan 48-49 litre alır..

Biliyorum biraz fazla ama, oynamadım hiç ayarı ile..

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

abi 43 litre depo var bugün 30.58 litre aldı.

zorlamadım tırrrtt edince bırak dedim.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Evren Barış Özbek

Biraz önce servisten geldim. Şamandırayı değiştiler, depo şimdilik 40,73lt lpg aldı.

Yorum bağlantısı
Necat Ertan
Biraz önce servisten geldim. Şamandırayı değiştiler, depo şimdilik 40,73lt lpg aldı.

Mutlu son :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...