İçeriğe Yönlendir

Yakıt Değerim Normal Mi ?

Mustafa Karabulut

Recommended Posts

Mustafa Karabulut
(düzenlendi)

Merhaba abilerim.

Bugün trabzona gidip geldim, hava yağışlıydı;

40 kilometresi şehir içi olmak üzere toplamda 340 kilometre yol yaptım.

300 Km'lik yolu 80-110 km değişken hızlarda kullandım 100'ü geçmedim aslında.

düdük ötmeye başladı benzine geçti, sonra ben bir kaç kez daha benzin-lpg arası geçiş yaptım depo tam boşaldığında depoyu doldurdum.

Depo 30.58 Litre gaz aldı.

Yukarıya yazdığım kilometre ile aldığım yakıt normal mi ?

hesapladığımda kilometre 217 bin lira yakmış.

( LPG kiti BRC pipolu sistem, bu perşembe günü takıldı, K&N marka açık hava filtresi, ve 18 ST jant mevcut)

Teşekkürler. :D

(1 saat önce Giresun Shell'de yukarıdaki yakıtı aldıktan sonra 50.8 km yaparak Ordu Lukoilden litresini 2.348 TL'den tekrar yakıt aldım ve 11 liraya tırrt etti bıraktırdım.)

tarihinde Mustafa Karabulut tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

8.9 lt/100 km.

LPG için normal gibi ama uzun yol için yüksek bir değer bence.

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak

Bu şekilde yapılan lpg hesaplamalarının çoğu hatalı çıkacaktır, çünkü aracınızın lpg deposunun kaç litre alacağı istasyonların pompalarına göre değişkenlik gösterir, yapmanız gereken lpg tam bittikten sonra aldığınız gazı litre hesabından not edip bu almış olduğunuz gaz bittiğinde kaç km gittiğine bakarak hesabı yapmaktır. Yani bugün depoyu tam bitirmişsiniz ve aracınız 30.58 litrelik gaz almış, bu 30.58 litre gazı bitirene kadar kullanıp, gaz bittiğinde aracınız kaç km yaptıysa buna göre hesap yapılmalıdır.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Dün 30 km kocaelinde ilçeden merkeze gittim geldim, peşine otobanda yara yara istanbula çağlar abinin oraya gittim 70km kadar. sonra bi 20 -30 km yunus sürmüştür çamlıca çıkışından maslağa. fsm köprü trafiği var denemezdi. sonra maslkatan tuzlaya geçtik. köprüde biraz takıldık. çamlıcadan tuzlaya kadar 70-90 gittik bi 40 km kadar sonra tuzladan eve geldim 50 km yine çok yardırmasamda 90-120 arası. toplamada 230 km yapmışım. full depo ile çıkmıştım yola. gece tekrar fulledim. shell den 50 liralık gaz aldı. 9 küsür litre yakmış. eğer giderken tapa gaz gitmeseydim 8 litreye kadar düşerdim.

yani az değil ama o araç benzinde ne yakıyordu jant lastik filite ile.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut
Dün 30 km kocaelinde ilçeden merkeze gittim geldim, peşine otobanda yara yara istanbula çağlar abinin oraya gittim 70km kadar. sonra bi 20 -30 km yunus sürmüştür çamlıca çıkışından maslağa. fsm köprü trafiği var denemezdi. sonra maslkatan tuzlaya geçtik. köprüde biraz takıldık. çamlıcadan tuzlaya kadar 70-90 gittik bi 40 km kadar sonra tuzladan eve geldim 50 km yine çok yardırmasamda 90-120 arası. toplamada 230 km yapmışım. full depo ile çıkmıştım yola. gece tekrar fulledim. shell den 50 liralık gaz aldı. 9 küsür litre yakmış. eğer giderken tapa gaz gitmeseydim 8 litreye kadar düşerdim.

yani az değil ama o araç benzinde ne yakıyordu jant lastik filite ile.

uzun yolda 280-300 bin lira arası.

şehir içi 400 bin liradan aşağı yaktığını görmedim.

filtreyi kalibrasyondan sonra sökme kararı aldım. bilmem ne kadar etkisi olur.

yani sanılanın aksine filtre var diye hiç abanmıyorum gaza, yokken nasıl sürüyorsam aynı şekilde sürüyorum.

sesi filan pek umrumda değil, ha lpg'de daha sessiz filtre, hatta yok gibi neden böyle bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bu lpg de yakıt olayını bende birtürlü anlamadım gitti az mı yakıyorum çokmu yakıyorum MUSTAFA TÜFEKÇİ yazmış ben 50 liralık gazla ortalama 21 küsür litre 205 km görmedim şimdiye kadar. zorlamadığım halde 198 yada 202 km de kaldı hep bunun 150 km si bölünmüş yolda 80-90 km hızla yapılıyor gerisi şehir içi sıkışık değil birde

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut
Bu lpg de yakıt olayını bende birtürlü anlamadım gitti az mı yakıyorum çokmu yakıyorum MUSTAFA TÜFEKÇİ yazmış ben 50 liralık gazla ortalama 21 küsür litre 205 km görmedim şimdiye kadar. zorlamadığım halde 198 yada 202 km de kaldı hep bunun 150 km si bölünmüş yolda 80-90 km hızla yapılıyor gerisi şehir içi sıkışık değil birde

valla akan abi bana kalsa benim araba da senin yukarıda yazdığın değerleri yakacak ve hiç değişmeyecek :blink:

ne yapalım 45 kuruş yakmaktan iyidir.

Yorum bağlantısı
Serkan Yavaş

çok degılmı, ben benzın ıle uzun yolda 5.8 cıvarı yakıyorum.. Havaların ısınması ile dahada düşüyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut
çok degılmı, ben benzın ıle uzun yolda 5.8 cıvarı yakıyorum.. Havaların ısınması ile dahada düşüyor.

şu depoyuda biteyim hele, baktım yüksek yakıyor önce kalibrasyon sonra açık hava filtesinin sökümü ve diğer yollardan tasarrufun peşine düşeceğim.

Yorum bağlantısı
Eyüp Döngel
Merhaba abilerim.

Bugün trabzona gidip geldim, hava yağışlıydı;

40 kilometresi şehir içi olmak üzere toplamda 340 kilometre yol yaptım.

300 Km'lik yolu 80-110 km değişken hızlarda kullandım 100'ü geçmedim aslında.

düdük ötmeye başladı benzine geçti, sonra ben bir kaç kez daha benzin-lpg arası geçiş yaptım depo tam boşaldığında depoyu doldurdum.

Depo 30.58 Litre gaz aldı.

Yukarıya yazdığım kilometre ile aldığım yakıt normal mi ?

hesapladığımda kilometre 217 bin lira yakmış.

( LPG kiti BRC pipolu sistem, bu perşembe günü takıldı, K&N marka açık hava filtresi, ve 18 ST jant mevcut)

Teşekkürler. :)

(1 saat önce Giresun Shell'de yukarıdaki yakıtı aldıktan sonra 50.8 km yaparak Ordu Lukoilden litresini 2.348 TL'den tekrar yakıt aldım ve 11 liraya tırrt etti bıraktırdım.)

Kardeş yakıtın normal değerler çok güzel güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

şehir içi 25 kuruş yakan motor nasıl oluyorda uzun yolda 21 kuruş yakıyor :good1:

20 kuruşun altında olması gerekmezmiydi ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

şehir içinde yanan benzin ne alemde?

krş hesabı değilde litre yazarsan daha sağlıklı olur :good1:

20 krş 8,5 litre demek (2.35 den) lpg için çokta kötü denemez.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

Merhabalar, bugün ilk şehir içi kullanım sonucu depomu bitirdim, ve yaptığım heaba göre aracım kilometrede 10.89 Litre LPG yakmakta, aracın jantı, açık hava filtesi göz önüne alındığında bu değerler normal mi ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...