İçeriğe Yönlendir

Iş Yeri Ortaklığı

Hüseyin Palaz

Recommended Posts

Hüseyin Palaz
Allah yüzünüzü kara çıkarmasın Türkiye de yeni iş yerlerinin kurulması en azından çabalarının olması çok hoşuma gidiyor.Dualarımız sizinle.

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Hüseyin Palaz
Hayırlısı olsun,en doğrusunu yapmışsınız..

hayırlısı, teşekkürler

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hayırlısı olsun...

Allah utandırmasın.. Küçük bir tezgah alır başlarsın.. Zamanla büyütürsün..

Yorum bağlantısı
Hüseyin Palaz
Hayırlısı olsun...

Allah utandırmasın.. Küçük bir tezgah alır başlarsın.. Zamanla büyütürsün..

sagol mehmet bey temennimiz o yönde

Hayırlısı olsun,Allah utandırmasın,inşallah herşey gönlünüze göre olur...

sagolasın teşekkürler

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hüseyin tezgahını kur,

Elindeki sermaye ile, kalibrasyonu düzgün ikinci makinalarını rahatlıkla alırsın.( 2-3 ay iş yerin ve ev için nakit bulundur)

Dürüst ol,

Temiz işler çıkar,

Müşterini bekletme, laubali olma,

Fiyatlarda uçma, piyasayı öldürme,

Seri üretim yapabileceğin işler kovala,

Kazanırsın...

İlk müşterin ben olacağım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Cnc de jant imal edilir mi? Var olan şekli değiştirilebilir mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Cnc de jant imal edilir mi? Var olan şekli değiştirilebilir mi?

jant imal edilen cnc tezgahı mı? edilir edilmesinede o tezgahı almaya kimin bütcesi yeter bilmiyorum. benim fuarda gördüğüm jant işleme tezgahı 250.000 euro kadar bir fiyatı vardı. ve sadece dökümden çıkmış parçayı işleyebiliyordu yani bir özel bir döküm hane ve çok özel modeller gerekecek. yani sadece jant yapıcaksın başka işte o tezgahı kullanmıcaksın ve yaklaşık 500.000 euro gibi bir paran olacak bu işi yapıcam dersen. toplanalım çıkarabilrisek bu parayı ben talibim böyle bir işyerini işletmeye

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
CNC makinaları hakkında fazla bilgim yok ama internette biraz arastırma yaptım ve bu linkte 2.el cnc makinaları buldum,anladığım kadarıyla epey maliyetli bir iş,eğer 2.elleri bu fiyatlara ise yenileri Mehmet hocamın dediği gibi çok çok pahalıdır...

onur bey şu anda çalıştığım fabrikada 5 adet cnc torna ve 1 adet yatay işleme tezgahı mevcut ve bu tezgahların hepsini alımını ben gerçekleştirdiğim için fiyatları özellikleri hangi tezgahın ne iş yapacağı konusunda baya bir araştırmam var. malesef yatırımı pahalı ama tezgahların üniversal tezgahlara göre kalite ve maliyet açısından çok büyük katkısı oluyor. üniversal tezgahta 3 kere ayrı yerlerinden bağlayı günde 10 adet işleye bildiğim bir vanayı yatay işleme merkezinde birkere bağlayıp günde 45 adet üretebiliyorum varın gerisini siz düşünün.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Peki bu cnc tezgahında jant üretimi yapılmaya çalışılsa,tahmini olarak,günde kaç takım jant imal edilebilir?

bahsettiğim 5 eksenli tezgahta döküm sürecini hariç tuarsak ki en önemli kısım burasıdır. güzel planlanmış bir modelle iyi elde edilmiş bir dökümün janta dönüşme süresi tahmini 2 saat civarı olabileceğini tahmin ediyorum ki fuarda baktığım tezgah için verilen yaklaşık süredir bu. tabi tezgah ayarlaması takım ve parça sıfırlaması bu süreye dahildeğildir. çok tablalı olan tezgahlarda parça bağlama süresini de düşme şansızmız var. parçanın biri işlenir iken diğerini bağlayıp sökersiniz bu da işlem sürenizi azaltır.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Hüseyin Palaz
jant imal edilen cnc tezgahı mı? edilir edilmesinede o tezgahı almaya kimin bütcesi yeter bilmiyorum. benim fuarda gördüğüm jant işleme tezgahı 250.000 euro kadar bir fiyatı vardı. ve sadece dökümden çıkmış parçayı işleyebiliyordu yani bir özel bir döküm hane ve çok özel modeller gerekecek. yani sadece jant yapıcaksın başka işte o tezgahı kullanmıcaksın ve yaklaşık 500.000 euro gibi bir paran olacak bu işi yapıcam dersen. toplanalım çıkarabilrisek bu parayı ben talibim böyle bir işyerini işletmeye

İmalat cad-cam tasarımınıda ben yaparım abi :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...