İçeriğe Yönlendir

Resmi İşlemler İle İlgili Sorularım Var

Semih İzgi

Recommended Posts

Semih İzgi
(düzenlendi)

Konu ile ilgili bilgi birikimim yok. Durumu açıklayayım ve sizde yorumlayın lütfen

Aracıma Pazartesi(16.05.2011) BRC LPG takılıyor.

1.Muaynemi Aralık ayında yaptırmıştım yani daha çok var. Sıradaki muayneyi beklemelimiyim yoksa gidip güncel güncel halletmelimiyim?.

2.Ruhsat babamın adına kayıtlı ve farklı illerdeyiz. Vekaletmi göndermeli? Noterden nasıl bir talepde bulunmalı ki ben aracın ruhsatını değiştirebileyim?.

3.Muayne sayfam doldu,başlatacağım işlemler sırasında arada kaynayıp hallolurmu yoksa ayrı bir işlem prosedürü varmı?

4.Başka prosedürler varsa nelerdir?

TÜm yardımlarınızı bekliyorum. Hiç bir tecrübem olmadığı için neresinden nasıl başlayacağımı bilemedim.

tarihinde Semih ?zgi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen
Ya vekalet?

Bir ay kadar önce benim bir arkadaşım amcasının oğlunun adına olan aracı üstelik farklı il plakalı sorunsuz muayene ettirdi Kayseri de, vekalette gerekmedi. Ama sanırım yılda bir muayeneye kadar izin veriyorlarmış gibi birşey söylemişti (Kendi adına olmayan araç için )

Yorum bağlantısı
Necat Ertan
Ya vekalet?

Vekalet tüm işlemler (Lpg sızdırmazlık raporu alımı, Ek-1 tanzimi, vizeye girme v.s.) tamamlandıktan sonra, Ek - 1 e göre ruhsat düzenletmen-değiştirmen için trafik tescile başvururken gerekecektir.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Cevaplar için minnettarım. Teşekkürler :D Aklınıza bilmem gereken başka bir bilgi gelir ise paylaşın lütfen :p

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ergin Şendağ

mrb arkadaşlar, küçük bir soru da benden bu sayfaya.

Noterden satışını 3 haziranda aldığım bir scooter'ın 15 günden sonra beklememe rağmen ruhsatı trafik şubeden postalanmadı, bunun üzerine şubeye gittiğimizde eleman eksikliğinden dediler, bu gün itibariyle 30 günü geçti ve hala gelmedi.

Bu aradı motoru satmaya karar verdim ve bu gün alıcı çıktı. Sorum şu; geçici trafik tescil belgesi 1 ay boyunca geçerliydi; peki yarın noterde ruhsat olmadan nasıl satış yaparım?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
mrb arkadaşlar, küçük bir soru da benden bu sayfaya.

Noterden satışını 3 haziranda aldığım bir scooter'ın 15 günden sonra beklememe rağmen ruhsatı trafik şubeden postalanmadı, bunun üzerine şubeye gittiğimizde eleman eksikliğinden dediler, bu gün itibariyle 30 günü geçti ve hala gelmedi.

Bu aradı motoru satmaya karar verdim ve bu gün alıcı çıktı. Sorum şu; geçici trafik tescil belgesi 1 ay boyunca geçerliydi; peki yarın noterde ruhsat olmadan nasıl satış yaparım?

Trafiğe git ruhsatını elden al hocam...

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ
Trafiğe git ruhsatını elden al hocam...

gittim mehmet abi, sistem çalışmıyor, eleman eksik vs deyip plakayı not aldılar; sonra tekrar gidemedim gönderirler zaten diye ama haber yok...

neyse hayırlısı ...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...