İçeriğe Yönlendir

Termal Kamera Uygulaması

Akan Belen

Recommended Posts

Ersen Tapan

Bence çok faydalı ; özellikle geceleri şehir dışında yolculuk yapanlar için mükemmel ..

Yorum bağlantısı
Akan Belen

çok araştırmadım ama söylenene göre monitör hariç 6000 dolardan bahsediyorlar.bana abatı gibi geldi açıkçası navi olanlar navi ekranına yansısa nasıl olur diyeceğim ama bu seferde hem navi hem bu aynı anda kullanılmaz

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Aklımdaki projelerden birisi.

Ama termal değil de gece görüş kamerası yapmayı düşünüyorum.

Normalde kolay iş, kamerayo yerleştir, teybe tak tamam.

Ama benim merak ettiğim konu, görüntüyü ön cama yansıtabilir miyiz?

Ahmet sen bizden biraz ilerdesin, sizin oralarda sene kaç ? :blush:

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

Teybe bakarak mı kullanacaz arabayı? :nazar: En güzeli göstergelerin önüne ya da hemen üzerine bi ekran koymak. Ön cama yansıtma işi mantıklı ancak tahminimce maliyeti çok yüksek olur. Optitron görseli yansıtmak kolay ama,resim şeklindeki görseller zor iş. :nazar:

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Geyik / tilki felan görülür mü tüylerinin aralığından :nazar: muğla da geceleri asfalltan yukarı fışkıran şelale gibi görünüm oluşabilir mi :nazar:

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Termal kameranın güvenlik gerekçesiyle sivil hayatta kullanımı yasak diye biliyorum ama ?

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bu uygulama mercedeste var ve gösterge kısmında aktif olduğu zaman hız göstergesi ekrana dnüşüyor ekranın alt kısmındada hızınızı görüyorsunuz hangi model bilmiyorum ama videosu vardı onunda

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik

Arkadaşlar bana hiç gerçekçi gelmedi. Askerde yedek sunaydım. Doğuda çok kullandım bunlardan. Sıfır cobra yeni gelmişti gıcır gıcır. Özel olarak gündüz kullanılabilmesi için gündüz görüntüsü ile termal görüntüyü birleştiriyor. Buna yakın bir sonuç çıkarıyor ama o trilyonluk alet.

Bazen şöför aracı kullanırken ben de ordan yolu izliyordum derinlik hissi sıfırdı. Sıcaklar beyaz iken (görüntüdeki gibi) göz çok aldanıyor yazın yoldaki çakıl taşları herşeye benziyor. Arazide biraz daha güvenli. Çünkü sıcaklık farkı asfalt kadar olmuyor.

Fotoğrafta gördüğünüz üzere 90 derecelerdeki araba kaputu yayadan daha koyu renk duruyor. Gözler parlıyor falan bana biraz yalan geldi. Yada bu gerçek görüntü, kızılötesi ve termali harmanlayıp gösteren bir kamera yapanları tebrik etmek lazım.

Bence gece görüşü kullanmak daha mantıklı olacaktır. Ama o da ışığa karşı aşırı hassas. Karşıdan gelen araba kör eder.

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Geyik / tilki felan görülür mü tüylerinin aralığından :crazy: muğla da geceleri asfalltan yukarı fışkıran şelale gibi görünüm oluşabilir mi :)

Sataşacak ya, duramıyor. Cık cık cık... Yoko alıyom Çağlar. ;)

Pc de oyun oynuyor gibi hissederim ben bununla :)

Hee oraya buraya çarpasın ve bi şey olmayasın gelir. Bir de kaydettiğin yerden tekrar başlayabilsen. :crazy:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

5008 de, torpido da bir mika parçası yukarı kalkıyor, hız görüntüsü ona yansıyor, cama değil diye hatırlıyorum?

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
Aklımdaki projelerden birisi.

Ama termal değil de gece görüş kamerası yapmayı düşünüyorum.

Normalde kolay iş, kamerayo yerleştir, teybe tak tamam.

Ama benim merak ettiğim konu, görüntüyü ön cama yansıtabilir miyiz?

Ahmet monitörü yatay olarak monitöre baktığında görüntüyü ters görecek şekilde camın önüne koyarsan,camda görüntünün düz olarak yansımasını görürsün.. hani gittiğin hızı cama yansıtan aletler varya,o şekilde..

Yorum bağlantısı
Cüneyt Onat

Biz çalıştığım yerde termal kamerayı kullanıyoruz. Ama bizim kullandığımız sıcaklıklar 300-800 derece arası dış duvar sıcaklığına göre refrakter kalınlığı ölçmek için. Bu cama yansıtma olayı bir vampir filminde vardı. Adamlar gündüz güneş ışığı nedeniyle araba süremedikleri için gündüz bir kameranın görüntüsünü komple ön cama yansıtarak kullanıyorlardı arabayı. Ama filmin bu kısmı hariç hiç bir şeyini hatırlamıyorum.

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

valla kıskanmadım değil benim arabamda olmasını cok isterdim...

Yorum bağlantısı
Fatih Kasa

o cihazlar çok kalitelileri var yeter ki paradan haber verin.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)

Yapacağınız gece görüş kamerası kullanmak, kamera atkif iken mevcut farların lümenleri düşecek, kızıl ötesi ışık yayan güçlü aydınlatıcılar ile normalde görülmeyen yerlere ışık yansıtacaksınız.(Honda'da alt yapı hazır vakit yok yapmaya )

Takribi 1000 tl tutacak.

tarihinde Servet Ayd?n tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Ada
Bahsettiğiniz sistem termal değil, Termal ısıya göredir bilirsiniz. Yapacağınız gece görüş kamerası kullanmak, kamera atkif iken mevcut farların lümenleri düşecek, kızıl ötesi ışık yayan güçlü aydınlatıcılar ile normalde görülmeyen yerlere ışık yansıtacaksınız.(Honda'da alt yapı hazır vakit yok yapmaya )

Takribi 1000 tl tutacak.

hondanın başına daha neler gelecek acep :p

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...