İçeriğe Yönlendir

Tavan Aydınlatma B&#246yle Daha Güzel...

Nedim Öner

Recommended Posts

Nedim Öner

Ne zamandır tasarlıyordum, sonunda istediğim seviyede ışık veren led şeritten buldum. :nazar:

Bu şerit ledlerin yüzey kısmı silikonsuz, üçerli parçalar halinde kesilebiliyor ve arka kısmı kendinden yapışkanlı. Araç üzerinde yaptığım değişikliklerde, orjinal aksamı bozmamaya özen gösteriyorum. Bunun için, tavan aydınlatma lambasının içindeki, ısı yalıtım sacını zemin olarak kullandım. Sacın boyutlarında şeritten ledleri kestim ve birbirlerine lehimleyerek akımı tamamladım. Şerit kendinden yapışkanlı ama ben sağlam olsun diye çift taraflı bantla saca yapıştırdım. Orjinal ampul ayaklarına kabloları bağlayınca işlem tamam oldu. :)

http://i1105.hizliresim.com/2011/5/28/13439.jpg

Bu da, gündüz çekimi foto...

http://i1105.hizliresim.com/2011/5/28/13592.jpg

Basit ve çok etkili... :flowers:

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

güzel olmuş nedim abi hele gece bir başka gösterir arabayı......

Yorum bağlantısı
Nedim Öner

Teşekkürler... :blush:

Bu da bagaj aydınlatma :good1: (Orjinal tesisatı bozmadan, üzerine çift taraflı bantla yapıştırma ve gündüz çekim).

8417.jpg

Yorum bağlantısı
Nedim Öner

Ben ön tarafa, 8 ledli hazır ampullerden kullandım. Yeterli sayılır ama, diyot kullanarak kapı açıldığında üçlü, yandaki okuma tuşuna basıldığında tekli yanmasını sağlamayı düşünüyorum... :rofl:

18.jpg

Unutmadan söyleyeyim; far içi park ampullerini ve arka plaka ampullerini de led yaptım. Sarımtırak ışık veren küçük ampullerimizin tamamı soft beyaz oldu. :) (Far ampullerini de xenon yapardım ya... Fusion'un merceksiz, kocaman farlarına xenon ampul takıp milleti kör etmek bana göre değil :) )

Yorum bağlantısı
Hasan Dönmez
Ben ön tarafa, 8 ledli hazır ampullerden kullandım. Yeterli sayılır ama, diyot kullanarak kapı açıldığında üçlü, yandaki okuma tuşuna basıldığında tekli yanmasını sağlamayı düşünüyorum... :s

18.jpg

Unutmadan söyleyeyim; far içi park ampullerini ve arka plaka ampullerini de led yaptım. Sarımtırak ışık veren küçük ampullerimizin tamamı soft beyaz oldu. :) (Far ampullerini de xenon yapardım ya... Fusion'un merceksiz, kocaman farlarına xenon ampul takıp milleti kör etmek bana göre değil :) )

:)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

çok güzel olmuş ancak led ve karbon folyo hastalığım için terapi görmeyi düşünyorum, artık nereme led takıp folyo kaplasam diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Sinan Yalçın Durmuş
Ben ön tarafa, 8 ledli hazır ampullerden kullandım. Yeterli sayılır ama, diyot kullanarak kapı açıldığında üçlü, yandaki okuma tuşuna basıldığında tekli yanmasını sağlamayı düşünüyorum... :p

18.jpg

Unutmadan söyleyeyim; far içi park ampullerini ve arka plaka ampullerini de led yaptım. Sarımtırak ışık veren küçük ampullerimizin tamamı soft beyaz oldu. :) (Far ampullerini de xenon yapardım ya... Fusion'un merceksiz, kocaman farlarına xenon ampul takıp milleti kör etmek bana göre değil :p )

Elinize sağlık ben sağ ve sol taraftaki ampülleri beyaz yapamadım sarı ortadaki sofid led ampül kullandım yarın bı ara akseauarcıma uğriyayimda bakayım :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Nedim Öner

Bazı led ampuller uzun, şeffaf cama dayanıyor. Kısa boylu olup üzerinde çok led olanlardan tavsiye ederim... :unsure:

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
çok güzel olmuş ancak led ve karbon folyo hastalığım için terapi görmeyi düşünyorum, artık nereme led takıp folyo kaplasam diye düşünüyorum.

Ben yenik düştüm bu hastalıga ve artık evdeki ampullerin yerine led takmaya başladım.Tavsiye ederim sanada anca deşarj eder bizi. :unsure: :lol2: Evdeki 3 yere yaptım konu açacagım. :good1:

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Solak
(düzenlendi)

güzel bir çalışma olmuş,düldülün bagajına ve torpido gözüne yaptırdım güzel oldu.iç aydınlatma içinde lazım ışık yetersiz kalıyor.

tarihinde Ali Akar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Ben yenik düştüm bu hastalıga ve artık evdeki ampullerin yerine led takmaya başladım.Tavsiye ederim sanada anca deşarj eder bizi. :);) Evdeki 3 yere yaptım konu açacagım. :good1:

Evde yaptım bile.

Mutfak dolaplarının altına şerit led yaptım, hatun bayıldı. :) konuya resimleri ekleyim bari.

Konuyu merakla bekliyorum oktay abi :) Abi bu arada oldu olacak,evin bazı köşelerinede submarine led yapsan :lol2:

Onur hocam submarin dedin tam yerinden vurdun, deldireceksiniz tavanı sonunda, sıra ona geldi, malzemeleri hazırladım ancak gelen ledi beğenmedim.

mercek bile buldum. :)

Yorum bağlantısı
Evde yaptım bile.

Mutfak dolaplarının altına şerit led yaptım, hatun bayıldı. :) konuya resimleri ekleyim bari.

Onur hocam submarin dedin tam yerinden vurdun, deldireceksiniz tavanı sonunda, sıra ona geldi, malzemeleri hazırladım ancak gelen ledi beğenmedim.

mercek bile buldum. :)

Resmi gördüm güzel olmuş.Mutfakta gece çok işe yarar.Eline sağlık.

Mercek takma iyi olmaz.Led yuvasıda uyan sırıtmayan bulmak zor.Tavan lambasının plastiğini iyi kulanırsan mercektende led yuvasındanda daha iyi görünür.30 derecelik led kullan.Kalite led arıyorsanız hurda eski sony cihaz bulun alın ledi yeşil led ganidir üzerinde.Yada eski at kasalar vardır yatık dik farketmez bunlar harbi kasalardır çinliler yapmazken çıktıkları için ledleri oldukca kalitedir.Power ledleri yeşildir bulup kullanın. :p

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

bende aslında elektronikten hiç anlamam ama mekanik bilgim çok iyidir, beraberinde birşeyler yapıyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...