İçeriğe Yönlendir

Aux Ses Sorunu

Erdem Demirel

Recommended Posts

Erdem Demirel

Arkadaşlar merhaba;

Yaklaşık 5 ay sonunda artık şu aracın AUX girişini de test etmek istedim ve hüsranla karşılaştım. Herhangi bir elektronikçiden (yolda ilk gördüğüm yere girdim) AUX kablosu aldım. 2 ucu da aynı zaten pek zorlanmadım bulmak için.

Kabloyu öncelikle ipod daha sonra iphone da denedim fakat ikisinde de ses sadece şöfor kapısındaki hoporlörlerden geliyor. Aslında yolcu tarafından da geliyor fakat çok az. Ayarlara girdim herşey normal gözüküyor. Zaten cd veya radyoda aynı sıkıntı yok. Başka kablo deneme fırsatım olmadı :D Acaba sorun kablodan mıdır, giriş mi bozuk, yoksa ben bir ayarı mı atlıyorum?

Bilgisi olan, deneyen arkadaşlardan yardım rica ediyorum..

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Kablo bozuk, ben bilgisayarın ses kartının içinden çıkan kabloyu taktım..Süper çalışıyor..Başka bir kablo deneyin ya da tam oturduğundan emin olun..Özellikle torpido tarafına...

Yorum bağlantısı
Halil Gürses

Erdem bey bugün benim aracımda da yapmaya başladı sorun kablo da büyük bir ihtimal bende başka kablo alıp denemek istiyorum.

Yorum bağlantısı
Erdem Demirel
Kablo bozuk, ben bilgisayarın ses kartının içinden çıkan kabloyu taktım..Süper çalışıyor..Başka bir kablo deneyin ya da tam oturduğundan emin olun..Özellikle torpido tarafına...

Kabloyu baya bi çıkardım taktım ama değişen birşey olmadı. Sanırım kablodan kaynaklanıyor. Ben en iyisi daha pahalı bir kablo alıp deneyeyim onu :(

Erdem bey bugün benim aracımda da yapmaya başladı sorun kablo da büyül bi ihtimal bende başka kablo alıp denemek istiyorum.

İnşallah kablodandır diye düşünerek bugün veya en geç yarın kabloyu değiştirip deneyeceğim..

Sonucu da tabiki bildireceğim :)

Yorum bağlantısı
Ömer Kurt

Ben kabloyu ilk aldığımda çıkan ses mükemmeldi hiç bir sorun yoktu, fakat daha sonradan seste problem oldu. Başka kablo denedim sonuç yine aynı. Bence sorun aux girişinde. Kalitesiz birşey. Telefonlardaki kulaklık girişleri bile daha kaliteli.

Yorum bağlantısı
Erdem Demirel
Ben kabloyu ilk aldığımda çıkan ses mükemmeldi hiç bir sorun yoktu, fakat daha sonradan seste problem oldu. Başka kablo denedim sonuç yine aynı. Bence sorun aux girişinde. Kalitesiz birşey. Telefonlardaki kulaklık girişleri bile daha kaliteli.

İşte beklemediğim ama birinden geleceğini bildiğim cevap buydu :)

Bir kablo daha deneyeceğim... Olmazsa eğer orjinal CD ve radyo devam :D

Bide en iyi Mp3 playerı kullanacağım demiştim.. İpod dedik içine bi ton şarkı attık ama maalesef yanılttı Fiestam beni.. Eski kaset çalarlı Fiestamda bile çatır çatır dinliyordum :):):nazar:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
İşte beklemediğim ama birinden geleceğini bildiğim cevap buydu :)

Bir kablo daha deneyeceğim... Olmazsa eğer orjinal CD ve radyo devam :nazar:

Bide en iyi Mp3 playerı kullanacağım demiştim.. İpod dedik içine bi ton şarkı attık ama maalesef yanılttı Fiestam beni.. Eski kaset çalarlı Fiestamda bile çatır çatır dinliyordum :yes::):)

Sokete yağsız kontak sprey sık ve kablonuda değiştir, ayrıca en iyi Mp3 player' ın İpod olduğunu nerden çıkardın, Cowon un en basit modeli bile onu parçapinçik eder.

Yorum bağlantısı
Selçuk Özmen

Aynı sorun bende de çıkmıştı, baya bir sinirlenmiştim ama; daha sonra kabloyu müzik setinde denedim evde; baktım ki onda da tek kolondan ses geliyor... ben de kabloyu bu sefer deneyerek aldım ve sorun çözüldü!

(yol üstünden sıradan ucuz bir kablo alıyım demiştim ben de ama; anladığım kadarıyla dandik çin malıymış onlar da)

kabloyu bir değiştirin ya da aynı kabloyu başka bir sistemde deneyin sorun büyük ihtimalle benim söylediğim gibi çıkacak.

saygılar...

Yorum bağlantısı
Erdem Demirel
Sokete yağsız kontak sprey sık ve kablonuda değiştir, ayrıca en iyi Mp3 player' ın İpod olduğunu nerden çıkardın, Cowon un en basit modeli bile onu parçapinçik eder.

Cowon'lara baktım da sanki biraz pahalı gibi Ali Bey :nazar:. Pek bir iddaam yok ama ben çok memnunum Ipod, Iphone ve Ipad'den. 3'ü de güzel ses veriyor bence..

Şu kabloyu bi değiştireyim yağsız kontak sprey de denerim. Teşekkürler bilgilendirme için.

Yorum bağlantısı
Ömer Kurt

Ben başka kabloda denedim fakat yine aynı sorun oldu. Kablo aux girişinde bol kalıyor benim aracımda. Servise götürdüğümde bi baktıracağım

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Cowon'lara baktım da sanki biraz pahalı gibi Ali Bey :). Pek bir iddaam yok ama ben çok memnunum Ipod, Iphone ve Ipad'den. 3'ü de güzel ses veriyor bence..

Şu kabloyu bi değiştireyim yağsız kontak sprey de denerim. Teşekkürler bilgilendirme için.

:) Cowon pahalı ama hakediyor, bende eski G3 modeli var, hala kullanırım, ipod amatör kalır bana göre, tek kalem pille 60 saat üstü çalışır, bir sürü ses özelliği vardır, çıkış gücüne ve bozulma oranlarına bakarsan fark belli olacaktır vs.

Kabloyu değişip kontak sprey sıktıktan sonra hala sorun varsa arabadaki jakın yayı laçka olmuş olabilir.

Yorum bağlantısı
Erdem Demirel
Kabloyu değişip kontak sprey sıktıktan sonra hala sorun varsa arabadaki jakın yayı laçka olmuş olabilir.

O yay laçka olduysa ben servisi gider laçka ederim. Çünkü daha 2 veya 3 kere kablo taktım. Daha doğrusu daha hiç dinleyemedim. :nazar:

Ben başka kabloda denedim fakat yine aynı sorun oldu. Kablo aux girişinde bol kalıyor benim aracımda. Servise götürdüğümde bi baktıracağım

Son bir kablo şansı hala var ama gidip kaliteli bir kablo alıcam. Eğer çalışmazsa yarın veya cuma ben de serviste oalcağım :flowers:

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Arabaya aldığımın haftası Merter Darty den hama marka kablo aldım altın rengi uçları, fiyatı 20 tl civarı... 7 aydır da arabadan çıkarmadım, herhangi bir sorun yok eğer başka markalarınki ince falan kalıyorsa,sorun yaşayan arkadaşlar Hama alabilir uçları kalın tam uyuyor,oynamıyor bile.

Yorum bağlantısı
Erdem Demirel

Az önce bende Real'in içinden 3,99 TL'ye altın uçlu (tabi altınlığı hikaye) bir kablo aldım ve sorunsuz çalışıyor :D

Teknosadan HAMA marka sordum ama 29,99 TL fiyat söyleyince vazgeçtim :)

Ohh valla rahatladım. Arıza var diye tırsıyordum :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hadi geçmiş olsun, bende kipa dan en uyduruk kabloyu almıştım, hala sorunsuz çalışıyor, takıldığı jak gerçekten bol gibi ama çalışmasında sorun yok, kalitesiz değil aslında.

Yorum bağlantısı
Erdem Demirel
Hadi geçmiş olsun, bende kipa dan en uyduruk kabloyu almıştım, hala sorunsuz çalışıyor, takıldığı jak gerçekten bol gibi ama çalışmasında sorun yok, kalitesiz değil aslında.

Şimdi bi de COWON mu alsak :s Gerçi fena değil Ipod'un sesi :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Ali hocam, sende cihazı en iyisinden kabloyu en dandiğinden alıyorsun..Ne yaman çelişkilidir bu böyle, yoksa cihazın kalitesi kablonun kalitesini örtbas mı ediyor ? :s

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Ali hocam, sende cihazı en iyisinden kabloyu en dandiğinden alıyorsun..Ne yaman çelişkilidir bu böyle, yoksa cihazın kalitesi kablonun kalitesini örtbas mı ediyor ? :)

:) Cowon süper vallahi, direk tel bağlasamda çalıyor alet :s

Kabloyu denemek için arabayı ilk aldığımda aceleyle almıştım, baktım sorun yok öylede bıraktım, uyduruk bir kabloyada 25-30 tl. verilmezki, farketse tamam, Hama alıyım ama gerek yok, ha sorun çıkarsa kaliteli bir kablom da var, yedekte duruyor :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İhsan Candan

bendede ses sorunu vardı farklı kablo taktım ama düzelmedi... servise verin garanti dahilinde değiştirecekler... he bu arada vatan bilgisayarda 10-15 tl değerinde aux kablosu var onu alın kaliteli ses veriyor (markası hama idi yanlıs hatırlamıyorsam)

iyi günler... :f1:

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Barış Ergün
Arkadaşlar merhaba;

Yaklaşık 5 ay sonunda artık şu aracın AUX girişini de test etmek istedim ve hüsranla karşılaştım. Herhangi bir elektronikçiden (yolda ilk gördüğüm yere girdim) AUX kablosu aldım. 2 ucu da aynı zaten pek zorlanmadım bulmak için.

Kabloyu öncelikle ipod daha sonra iphone da denedim fakat ikisinde de ses sadece şöfor kapısındaki hoporlörlerden geliyor. Aslında yolcu tarafından da geliyor fakat çok az. Ayarlara girdim herşey normal gözüküyor. Zaten cd veya radyoda aynı sıkıntı yok. Başka kablo deneme fırsatım olmadı :D Acaba sorun kablodan mıdır, giriş mi bozuk, yoksa ben bir ayarı mı atlıyorum?

Bilgisi olan, deneyen arkadaşlardan yardım rica ediyorum..

Teşekkürler.

ben yeni aldım bence aux da bi problem var mp3 caları deistim senin gibi kabloda deistim ama yindede bi temasıszlık oluyo aynen abanada oldu..en iyisi cd ye atıyorum ordan dinliyorum cünkü ipod deistirmekde ayrı bi sorun cd deyken parçaları direksiyondan deistirmek dha akılıca geliyo bana ama aux dan telf bağlıyorum ondan h.ç bi sorun yok net sesler rhatlıkla hoperlotden kınusulıuyor ve duyuluyor konusmalar ona bayıldım zaten ama mp3 de olmuyor ama:(((

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...