İçeriğe Yönlendir

Kaçınılmaz Sona Doğru Adım Adım.

Ümit Akkaya

Recommended Posts

Ümit Akkaya

Benzin maliyeti bir devlet memuru olarak bütçemi ciddi anlamda zorlamaya başladı benim de arkadaşlar. Aracıma da uzun süre binmeyi düşünüyorum kısmetse. Bu bağlamda Lpg taktırmak sanırım en akılcı çözüm olacak. Uzun uzun araştırdım. Tavsiyeler aldım ve Kayseri'deki birkaç firma ile görüştüm.

En nihayetinde 2 seçenek arasında kalmış durumdayım.

1. Ustalığının iyi olduğu güvencesi verilen (ve genel anlamda benim izlenimlerimde fena değildi) bir yerde Lovato taktırmak. (Bu kiti çok fazla tanımıyorum)

2. Distribütör firmada Landi Renzo Omegas Plus taktırmak. (Firma ile ilgili genel anlamda bir olumsuzluk ve kötü şöhret de söz konusu değil gibi ve izlenimlerimde fena değil)(Bu arada enjektör çıt çıt sesleri, kalitesine bakılırsa çok da önemli değil)

Forumdaki arkadaşlarla da konuyu paylaşma istedim, sizin yorumlarınız ne olur? Sorunsuzluk, kalite, performans ve yakıt ekonomisi bakımından tavsiyeniz ne olur?

Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Fordlara en uyumlu kit brc diye biliyorum ama lpg kullanmayan biri olarak yanıltmak istemem sadece araştırmanız için tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Ümit Akkaya

Maalesef montaj için Kayseri'de doğru yer bulamadım, yoksa benim de ilk tercihim Brc idi.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Maalesef montaj için Kayseri'de doğru yer bulamadım, yoksa benim de ilk tercihim Brc idi.

Bir vesile ile Ankara brc yetkili bayisini ziyarete gitmiştim.Benim izlenimlerim işlerini profesyonel yapan müşteri odaklı bir şirket olduklarıydı eğer biniciyim diyosanız Ankara ya gidip taktırabilirsiniz.Firmanın adını hatırlamıyorum ama ostimdeydi yerleri Ankara lı arkadaşlar yardımcı olur düşünürseniz eğer.

Yorum bağlantısı
Ümit Akkaya
Lavato taktıracaksın gibi görünüyor...

Lovato hakkında pek bilgim olmaması ve bobin yanması sorunları duyduğum için kararsızım aslında.

Sanki Landi Renzo'ya biraz daha yakın gibiyim.

Ustası iyiyse kitmtm taktırın..

Kayseri'de kitmtm yetkili servisi yok.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Ümit hocam bu konuda sizi Sivas'a gönül rahatlığı ile davet edebilirim.

Yorum bağlantısı
Ümit Akkaya
Ümit hocam bu konuda sizi Sivas'a gönül rahatlığı ile davet edebilirim.

Çok teşekkür ediyorum davet için, Mehmet Özyürek yaşadığımız ilde montaj yaptırmanın önemine vurgu yapıyor, sanırım bu öneriyi dikkate alacağım, yine de sağolun.

Pardon.

O sayfayı inceledim, lakin doğrudan K harfine indiğim için yukarıda harf sırasında gösterilmeyen Kayseri'yi farkedemedim.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Çıt çıt sesi bazen çok rahatsız edebiliyor. Usta hangisinde iyiyse, sonradan gittiğinizde herzaman 1 çayını içebileceğiniz bir yerde taktırın.

Yorum bağlantısı
Ümit Akkaya

En nihayetinde kararımı verdim, inşallah hakkımızda hayırlı olur.

Pazartesi için randevu aldım, Landi Renzo Omegas Plus kit taktırıyorum. Simit 40 lt depo ile.

Lakin kafamı kurcalaya bir şey oldu. Bu konuda bilgisi olan var mı acaba?

Ben Landi renzo enjektörleri bosch map sesnörlü med enjektör diye biliyordum. Lakin yeni takılan omegas plus kitlerde bosch map sensörü yerine sanırım landi renzo sensör varmış. Uyumluluk ve kalite anlamında acaba hangisi doğru seçim olur? Bosch olanı mı landi renzo yazılı olanı mı. Taktıracağım kit omegas plus. Taktıracağım yer ikisini de takabileceğini ifade etti. Sizce omegas plus kutusundan çıkan landi renzo yazılı med enjektörleri mi yoksa bosh map sensörlü med enjektör mü taktır malıyım? Bilgisi olan var mı?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
:)
Çıt çıt sesi bazen çok rahatsız edebiliyor. Usta hangisinde iyiyse, sonradan gittiğinizde herzaman 1 çayını içebileceğiniz bir yerde taktırın.
Yorum bağlantısı
Ümit Akkaya
(düzenlendi)

Aslında çıt çıt sesine alışkınım, önceki focusumu 1 yıl çıt çıt sesleri ile kullandım. :) Takılı kit Landi Renzo idi ve sadece kaputu açtığımda net olarak çıt çıt seslerini duyabiliyordum, rahatsız edici gelmiyordu. Bu anlamda inşallah pek sorun yaşamayacağım.

Taktıracağım yer konusunda çok kaygı duymuyorum, umarım haklı çıkarım. Olumlu bir diyalog ve yaklaşım sergilendi, onlarca soruma ayrıntılı cevaplar aldım ve öğrencilerimden birisinin de babasıyla da tesadüfen orada karşılaştık, montaj ustalarındanmış. O da söylemleri ile güven verdi.

Şimdi aklımda takılı kalan tek soru yukarıda belirttiğim enjektör sorunsalı; acaba kutudan çıkan landi renzo etiketli ürünü mü taktırsam yoksa temin edebileceklerini söyledikleri bosch map sensörlü enjektör mü taktırsam.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Özenç

Şimdiden hayırlı olsun.Size tavsiyem o map sensörü mü bu map sensörü mü diye kafanızı karıştırmadan ;güvendiğiniz bu tecrübeli servise aracınızı emanet etmeniz.En doğrusunu yetkili servis bilecektir.LPG li güzel günler dilerim...

Yorum bağlantısı
Özgür Temiz

2 senedir landirenzo kullanıyorum 1 kere sorun yaşamadım ...

Yorum bağlantısı
Ümit Akkaya

Teşekkürler arkadaşlar, hayırlısı bakalım. Bundan sonra iş servise kalıyor.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Coşgun Demirci
Teşekkürler arkadaşlar, hayırlısı bakalım. Bundan sonra iş servise kalıyor.

hocam ben de kayseriliyim 2010 focus 115ps aracıma lpg taktıracağım.Siz nerde taktırdınız?

Yorum bağlantısı
Eyüp Döngel

Arkadaşlar lovato yeni versiyonu smart ve obd kitini çıkardı landi renzoda kitini yeniledi enjektörler artık sessiz çalışıyormuş bilginize.

Yorum bağlantısı
Ümit Akkaya
(düzenlendi)
hocam ben de kayseriliyim 2010 focus 115ps aracıma lpg taktıracağım.Siz nerde taktırdınız?

Dsi karşısındaki Olgun Lpg'de taktırdım. Lakin benim araç 100 ps.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Coşgun Demirci
Dsi karşısındaki Olgun Lpg'de taktırdım. Lakin benim araç 100 ps.

teşekkürler abi

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya
Arkadaşlar lovato yeni versiyonu smart ve obd kitini çıkardı landi renzoda kitini yeniledi enjektörler artık sessiz çalışıyormuş bilginize.

benim arabaya geçen sene landi renzo takmışlar.. herşey güzel de bir de arıza ışını yakmasa...

gidiyorum sildirmeye bakıyorlar 1.silindirde fakir karışım...

gıcık oluyorum :) lamba yanınca bir çözüm bulamadılar şuna..

Yorum bağlantısı
Eyüp Döngel
benim arabaya geçen sene landi renzo takmışlar.. herşey güzel de bir de arıza ışını yakmasa...

gidiyorum sildirmeye bakıyorlar 1.silindirde fakir karışım...

gıcık oluyorum :) lamba yanınca bir çözüm bulamadılar şuna..

Emin olun iş ustada bitiyor. Landirenzo çok güzel.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...