İçeriğe Yönlendir

Balıkesir Muayene İstasyonu

Ozan Anlı

Recommended Posts

Ozan Anlı

merhaba arkadaşlar aracımın muayenesi doldu ve yaklaşık 1 sene 3 aydır muayenesiz dolaşmaktayım. size asıl sorum şudur. aracım komple ABD spec oldu ve türkiyedeki focuslarla alakasız şuan ama üstündeki tüm parçalar orjinal. Muayene istasyonlarında bazı sorunlar olduğunu duydum ve bu yüzden muayenesini bir türlü yaptırmıyorum. mesela benim 2 yan çamurluk sinyalsiz. ve parklarım tamponda ve panjurda. ayrıca sinyalimde panjurda. ABD dekiyle aynı. ayrıca stoplarım tamamen farklı. sinyal park ve fren aynı yerden yanıyor. yani türkiyedekiler gibi turuncu sinyal yerine kırmızı sinyalim var ve geri lambamda tampondan değilde stopun altından. aracımda film cam xenon vs yok silecekler dahi orjinal eski tip. frenler yürüyen hepsi yerinde. önemli olan soru şu aracım benim haziran gibi balıkesire yazlığa gidecek ve yaklaşık 3-4 ay orada kalacak muayenesi orda yapılabilir.

Balıkesirli arkadaşlara sesleniyorum muayenede bunlar sorun olur mu. Balıkesirdeki istasyon nasıl bir İstasyona inciğe boncuğa bakıyor mu ?

Yorum bağlantısı
Davut Çavdar
merhaba arkadaşlar aracımın muayenesi doldu ve yaklaşık 1 sene 3 aydır muayenesiz dolaşmaktayım. size asıl sorum şudur. aracım komple ABD spec oldu ve türkiyedeki focuslarla alakasız şuan ama üstündeki tüm parçalar orjinal. Muayene istasyonlarında bazı sorunlar olduğunu duydum ve bu yüzden muayenesini bir türlü yaptırmıyorum. mesela benim 2 yan çamurluk sinyalsiz. ve parklarım tamponda ve panjurda. ayrıca sinyalimde panjurda. ABD dekiyle aynı. ayrıca stoplarım tamamen farklı. sinyal park ve fren aynı yerden yanıyor. yani türkiyedekiler gibi turuncu sinyal yerine kırmızı sinyalim var ve geri lambamda tampondan değilde stopun altından. aracımda film cam xenon vs yok silecekler dahi orjinal eski tip. frenler yürüyen hepsi yerinde. önemli olan soru şu aracım benim haziran gibi balıkesire yazlığa gidecek ve yaklaşık 3-4 ay orada kalacak muayenesi orda yapılabilir.

Balıkesirli arkadaşlara sesleniyorum muayenede bunlar sorun olur mu. Balıkesirdeki istasyon nasıl bir İstasyona inciğe boncuğa bakıyor mu ?

10 yaşında ve bu kadar zaman muayenesiz gezmiş bir araç için bence bir an önce muayeneye girin, zaten ilk girişte geçemezseniz sorunlar size bildirilecek ve bu sorunları hallettikten sonra ücretsiz muayene için "bir" hakkınız daha olacak..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sanıyorum ki sadece stoplardan problem çıkartırlar (rengin ruhsata işletildiğini düşünüyorum), stoplar içinde varsa orjinallerini takın gidin, sonra düzeltirsiniz.

Yorum bağlantısı
Ozan Anlı
Aracınızı merak ettim şimdi,keşke biraz fotoğraf koysaydınız ama okuduğum kadarıyla,özellikle stoplardan dolayı,muayeneden geçebileceğinizi zannetmiyorum...

arabam bölümünde resimleri var arabanın. 34TS1133. ayrıca stoplar sonradan takılan stoplardan değil orjinal fordun kendi stopu abd deki araçlarda fabrika çıkışı stop.

10 yaşında ve bu kadar zaman muayenesiz gezmiş bir araç için bence bir an önce muayeneye girin, zaten ilk girişte geçemezseniz sorunlar size bildirilecek ve bu sorunları hallettikten sonra ücretsiz muayene için "bir" hakkınız daha olacak..

muameleci ile sokarım sorun değil ama geçerimde.. fakat araç balıkesirde olacak. araç sürekli kapalı garajda yatıyor yazları 1 altınolukta oluyor. orda kullanılıyor kmde zaten ilginçtir. orjinal km 94116 mı ne.. belki dahada az olabilir.. :D)

muayene istasyonunda peki hangi aracın hangi ülkeye ait olduğunu bulabiliyorlarmı. benimki komple ABD versiyon oldu aracın içi bile öyle cruise control, SVT mil göstergeler yağ seviyesi ve sıcaklık göstergesi deri el freni vs vs.

Sanıyorum ki sadece stoplardan problem çıkartırlar (rengin ruhsata işletildiğini düşünüyorum), stoplar içinde varsa orjinallerini takın gidin, sonra düzeltirsiniz.

renk zaten 4-5 sene önce ruhsata işlendi.. onlar problem değil lastikler, frenler vs vs.. herşey zaten bakımlı ... tek kafamdaki problem stoplar ve ön çamurluktaki sinyaller ayrıca benim parklarım ve sinyallerimde panjurumda...

zaten renk 4-5 sene önce işlendi ruhsata o renkde zaten focusun abd deki rengi.. ayrıca benim mesela stoplarım orjinal ama burda amerikan arabalarının hepsine sorun yapıyorlarmış muayenede. ayrıca benim türkiyedeki focuslardaki çamuruktan değilde abd deki focusların ön çamurlukları var sinyalsiz ve siyalllerim ve parklarım benim panjurda... farlarda ve yan çamurluklarda yok... ben size en iyisi foto göndreim...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

aracın içi ile alaklı bir sorun olmaz zaten. :D

stoplar-far ve sinyallerden hafif kusur alırsınız. çamurluk sinyali diye de tampondaki park lambalrını belki kabul ederler ondan da sürekli yandığı için kusur yazarlar. parçaların ford parçası olup olmaması değil sorun, Türk standartlarından farklı olması. muayenede derseniz ben aracı komple svt yaptım o zamn teknik değişklik yapılmış muamelesi görür araç ruhsata yaplan işlemlerin hepsi işlenmesi gerekir :good1:

ayrıca muayene sürsi geçirilildiği için ceza ödeniyor. ve b uaracın şimdiye kadar bir kere tüv-türk e girmiş olması zaten gerkiyordu.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

O değilde aracın kendi iç resimleri nasıl duruyor onu koysaydınız :D şu yağ göstergesini bende takacam ama orjinal svt dışında çalışmıyormuş :good1:

Yorum bağlantısı
Ozan Anlı
O değilde aracın kendi iç resimleri nasıl duruyor onu koysaydınız :D şu yağ göstergesini bende takacam ama orjinal svt dışında çalışmıyormuş :good1:

bende hepsi çalışıyor. cruise control de dahil. çalışmayan bir yer yok bende..

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

hımms

bir gauge test görüntüsü olsaydı keşke :D

ayruca tüv -türk için

Muayene süresi geçen araçlardan muayene geçerlilik tarihinden itibaren gecikme bedeli alınmakta olduğunu önemle hatırlatmak isteriz.

Gecikme bedeli muayene süresi geçirilen her ay için muayene ücretinin %5'i olup, bu tutarlar Maliye Bakanlığı Gelirler İdaresi Başkanlığı'na aktarılmaktadır.

Trafikten çekme belgesi alıp belli bir süre sonra tekrar trafiğe çıkarılan araçlardan sadece trafikten çekildiği ve belgelenebildiği süre boyunca gecikme bedeli alınmamaktadır. Muayene süresinin kanıtlanamadığı durumlarda 01.01.2005 tarihi esas alınarak gecikme bedelinin tahsil edilmektedir.

hız sabitlemeyi kit şeklinde mi aldınız gösterge de lambası yanıyor mu ?

Yorum bağlantısı
Ozan Anlı
aracın içi ile alaklı bir sorun olmaz zaten. :D

stoplar-far ve sinyallerden hafif kusur alırsınız. çamurluk sinyali diye de tampondaki park lambalrını belki kabul ederler ondan da sürekli yandığı için kusur yazarlar. parçaların ford parçası olup olmaması değil sorun, Türk standartlarından farklı olması. muayenede derseniz ben aracı komple svt yaptım o zamn teknik değişklik yapılmış muamelesi görür araç ruhsata yaplan işlemlerin hepsi işlenmesi gerekir :lol2:

ayrıca muayene sürsi geçirilildiği için ceza ödeniyor. ve b uaracın şimdiye kadar bir kere tüv-türk e girmiş olması zaten gerkiyordu.

tüv türk'e geçen sene girecekti işte ilk muayene için ama geçen sene olmadı. işlerim dolayısıyla ve eğitimlerim nedeniyle bu seneye kaldı. düşünseneize araba ocak 2010 ile haziran 2011 arası 4000 mil civarı bir km yaptı. :good1:) şuan ben muayeneye yaklaşık 300 TL bir para ödeyecem o da sorun değil. peki ordaki yetkili benim arabamın abd yapımı olup olmadığını nerden anlayacak o da ilginç bir soru aslen ispanyol benimki almanda değil ingilizde. alırken ona dikkat etmiştim ben..

Yorum bağlantısı
Ozan Anlı
hımms

bir gauge test görüntüsü olsaydı keşke :D

ayruca tüv -türk için

hız sabitlemeyi kit şeklinde mi aldınız gösterge de lambası yanıyor mu ?

komple kit aldım ben SVT nin cruise control + göstergeler + komple tesisat işlerine yarayacakları aldım ustam kullandı.. ayrıca benim aracımın muayene bitiş tarihi 16.04.2010 .. onun üstünden her ay % 5 koyduğunda 300 civarı bi para yapıyor.. Ayrıca ben şase numarasını felan değiştirmedimki aracımın .. millet gidiyor camaroları balta buruna çeviriyor hangisi teknik değişiklik yapıyor..

Yorum bağlantısı
Arda Merve

şimdi araba svt mi değil mi ? svt de cc falan vs gibi olaylar zaten orjinalde olan ekipmanlar değil mi ? neyse hayırlı muayneler

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ordaki yetkili ne malı oluğuna bakmıcak :D araba Tüv-türk kriterine uygun mu ona bakacak. siz korkmadan muayeneye girin. geçmezse zaten 2. sefere denersiniz.

Yorum bağlantısı
Ozan Anlı
şimdi araba svt mi değil mi ? svt de cc falan vs gibi olaylar zaten orjinalde olan ekipmanlar değil mi ? neyse hayırlı muayneler

SVT de fabrika çıkışı cruise control var, yağ seviyesi ve yağ sıcaklığı göstergesi var. nasıl yok. birtek farkı benden 6 ileri manuel transmisision ve 2.0 170 ps olan motoru. ayrıca büyük çaptaki fren diskleri ısıtmalı koltukları ayrıca opsiyonel olarak sunulan recaro deri koltuklar. senin deidğin SVT nasıl bir SVT acaba.

Yorum bağlantısı
Arda Merve
ordaki yetkili ne malı oluğuna bakmıcak :D araba Tüv-türk kriterine uygun mu ona bakacak. siz korkmadan muayeneye girin. geçmezse zaten 2. sefere denersiniz.

:good1: :lol2: :lol2:

Yorum bağlantısı
Ozan Anlı

en son covetteler felan geçemiyordu sırf bu olaydan dolayı neymiş arka sinyali kırmızı yanıyormuş. en osn düzeltilecek az kusur yapacaklardı.

:good1: :lol2: :lol2:

bende biliyorum geçmeyi ama bakalım. muamelecim var ama onada para vermek istemiyorum açıkçası.

Yorum bağlantısı
Ozan Anlı
Amerikanın mı var derdin var valla :D

hiç sorma ama şöylede bir söz var ;

'' dünyada amerikan, ahirette iman ''

Yorum bağlantısı
Ozan Anlı
Konuyla ilgisiz mesajlar temizlenmiştir :good1:

teşekkürler. birde ilgisiz kişileri silseniz :fotocek:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...