İçeriğe Yönlendir

Direksiyon G&#246beği Nasıl S&#246külür?

Hüseyin Sönmez

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Çok güzel olmuş...

Ben de hava yastığını kaplayacaksınız sanıp korkmuştum... :yes:

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
(düzenlendi)
Çok güzel olmuş...

Ben de hava yastığını kaplayacaksınız sanıp korkmuştum... :yes:

Olur mu abi, patladığı zaman direksiyon göbegini suratımıza yapıştırır.

aslında görsel olarak çok güzel olur ama çok tehlikeli.

tarihinde H tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Komple direksiyon simidini kaplasanız nasıl olur? :)

Derinin üzerine folyo kaplanmaz, folyo vinil malzeme yani PVC türüdür, soğukken çok sert olur, deri ise yumuşak ve içerdeki ısıya göre sürekli form değiştiriyor, eğer üzerine folyo gibi sert PVC malzeme kaplanırsa ortamdan kaynaklana değişim sonucu birbirlerinden farklı genleşerek bir süre sonra folyodan atma yapar, daha doğrusu foylonun yapışkanını kusar.

Nasıl olur; rezil bişey olur. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Patlak Hava Yastığı Tamiri Yapılıyor ve hava yastığının dışı deri ile kaplanıp iz yapılıyor Mehmet abi belki görmüşsündür ve herkes diyorki Airbag açılmaz Hayır açılır korkmaya gerek yok Airbag beyni Darbeyi algıladığında bir çok aracın kemerliğindeki barutlu Patlayıcılar Patlayarak Aşağı yukarı kapaklar 50 km hız ile patlıyor yani 50 km hız ile üzeri sticker kaplı olan malzemeyi bile dinlemez yırtar geçer

Direksiyon Airbagi Kapakcıkları Darbe Anında 50 KM Hız ile Hareket eder

Şimdi mi söylenir bu. :p

Tamamını kaplasamıydım. :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bence de airbag illaki bir şekilde açılır ama.. Nasıl açılır, açılınca ne olur bilemeyiz..

Böyle iyi..

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
Patlak Hava Yastığı Tamiri Yapılıyor ve hava yastığının dışı deri ile kaplanıp iz yapılıyor Mehmet abi belki görmüşsündür ve herkes diyorki Airbag açılmaz Hayır açılır korkmaya gerek yok Airbag beyni Darbeyi algıladığında bir çok aracın kemerliğindeki barutlu Patlayıcılar Patlayarak Aşağı yukarı kapaklar 50 km hız ile patlıyor yani 50 km hız ile üzeri sticker kaplı olan malzemeyi bile dinlemez yırtar geçer

Direksiyon Airbagi Kapakcıkları Darbe Anında 50 KM Hız ile Hareket eder

Barutlu değil abi,azot+argon. Ucunda da işaret fişeklerindeki tetikleyicilerden var. Barut olsa,kaza yapanların suratları yangından çıkmış gibi olurdu. Ben en son beyaz bi toz bulutu ve iğrenç bi koku hatırlıyorum. :p

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Bence de airbag illaki bir şekilde açılır ama.. Nasıl açılır, açılınca ne olur bilemeyiz..

Böyle iyi..

Tabi birde suratta açılma ihtimali var.

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
Airbag üzerine derken buraları kastedmiştim, ayrıca primer ile çok güzel yapıştı ve kaldı, ancak primer sürmeden önce alkol ile çok güzel bir şekilde temizlemek gerekiyor, çıkan kiri göstersem inanamazsınız, muhtemelen başka yapıştıranlarda bu kirin ve yağın üzerine yapıştırmaya kaltıkları için bir türlü yapıtıramıyor olabilirler.

çok güzel olmuş başta fazla önyargılı davranmışım kabul ediyorum ... :p temizlediğiniz alkol izopropil alkolmu?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

sonuçta airbag kutusu patlama esnasında yırtılmayıp şıraak diye kapağını yüzümüze vurabilir galiba.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...