İçeriğe Yönlendir

Teknolojik çıkmaz?

Tayfun Yeşil

Recommended Posts

Tayfun Yeşil

vestel 5+1 sinema sistemim var,dvd playerinde hdmi çıkışı yok,banada hdmi destekleyen ve aynı zamanda 5+1 in hoparlörlerini bağlayabileceğim hdmi çıkışlı bir dvd player lazım böyle bir ürün varmı???

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Media markt mağazasından geçenler 70 liraya galiba dvd aldım ama markasını hatırlamıyorum...İçinden 40 liralık hdmi kablosu da çıktı...Saba diyeceğim ama değil..Öyle eskilerin iyilerinden işte Tayfun, hatırlarsam yazarım..Hatta bir tane daha almam lazım benim dvd son nefesini vermek üzere...

Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil

onlar olmuyor abi bana hoparlörleri de bağlayacağım bir dvd player lazım.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Optik bağlantıyı araştır o zaman...Benim dediğimde hdmi çıkış var kutunun içinde kablosu da var...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hdmi çıkışı varsa, 5+1 de standart vardır herhalde?

Sn. Toker nerden bulursunuz böyle kelepirleri :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Abi öylesine bakınıyordum, kutu içeriğini okurken baktım hdmi kablo yazıyor..Görevli de yok ortada..Açtım kutuyu, o da ne ? Kablo bana bakıyor ve son ürün o mağazada...Kasada buluştuk görevliyle...Ancak cihazı arkadaşıma kaptırdım, akşam markasını öğreneyim bari tam olarak...

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Media markt mağazasından geçenler 70 liraya galiba dvd aldım ama markasını hatırlamıyorum...İçinden 40 liralık hdmi kablosu da çıktı...Saba diyeceğim ama değil..Öyle eskilerin iyilerinden işte Tayfun, hatırlarsam yazarım..Hatta bir tane daha almam lazım benim dvd son nefesini vermek üzere...

Sanyo olabilir mi...

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

wd in media playerlarından alın ne dvd ile uğraşın nede başka bişeyle,indirdiğiniz mkv filmleri hdmi ile tvye aktarın 5+1 sistemden filmin keyfini çıkarın hem küçük hem pratik..

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Sony olmasın :(

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
wd in media playerlarından alın ne dvd ile uğraşın nede başka bişeyle,indirdiğiniz mkv filmleri hdmi ile tvye aktarın 5+1 sistemden filmin keyfini çıkarın hem küçük hem pratik..

Ben filmleri D&R dan alıyorum, kutusunda...:p

Sony olmasın :p

Olmasın tamam...:(

Ama abi ''SABA çok iyi televizyon'' dur...Çok iyi dvd değil ki :p:coffee:

Artık hem iyi televizyon hem iyi dvd..;)

Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil

peki sesi sinema sisteminden nasıl alacağım?

bu arada sinema sistemi av3000.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

media player dan sesi dinlemek için, aktif sistem lazım, yani kendi anfisi olan 5+1 lerden.

Yorum bağlantısı
vestel 5+1 sinema sistemim var,dvd playerinde hdmi çıkışı yok,banada hdmi destekleyen ve aynı zamanda 5+1 in hoparlörlerini bağlayabileceğim hdmi çıkışlı bir dvd player lazım böyle bir ürün varmı???

Av3000in DVD oynatma özelliği zaten var. Siz eğer bu sistemin DVD kısmını çöpe atıp yenisini alayım ve buna da elde kalan 5+1 hoparlörü bağlayayaım diyorsanız DVD playerlar ile bunu yapamazsınız. Bu tip komple sistemlerde dvd player olarak gözüken ünite içinde anfi barındırır. Bu sistemi bozduğunuz taktirde, dvd player'ı anfiye, hoparlörleri de anfiye bağlamanız lazım.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil
Av3000in DVD oynatma özelliği zaten var. Siz eğer bu sistemin DVD kısmını çöpe atıp yenisini alayım ve buna da elde kalan 5+1 hoparlörü bağlayayaım diyorsanız DVD playerlar ile bunu yapamazsınız. Bu tip komple sistemlerde dvd player olarak gözüken ünite içinde anfi barındırır. Bu sistemi bozduğunuz taktirde, dvd player'ı anfiye, hoparlörleri de anfiye bağlamanız lazım.

Saygılarımla.

ürünün özelliklerini biliyorum,sizin anlatımınıza göre başka bir dvd player bağlarsanız 5+1 özelliğinden yararlanamayız.ama ben uydu cihazını tv ye dvd playerimi de uyduya bağladım ve uydudan(yani harici bir oynatıcı gibi düşünün)izlediğim kanalın sesini 5+1 den alıyorum,buna göre yeni bir hd dvd player alsam bağlantıyı bu şekilde kurup denesem olmazmı?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...