İçeriğe Yönlendir

2011 Sıfır Km Ford Focus Alımı Hakkında

Tacettin Kadı

Recommended Posts

Tacettin Kadı

herkese merhaba 24 mayıs 2011 tarihinde kavacık'tan sıfır focus aldım. Şimdi mtv sorgulaması yapmak için vergi dairesinin sitesine girdim ve orada 28/05/2011 tarihinde 348,50 tl 1. Taksidin ödendiğini gördüm. Daha sonra da bu temmuz ayının sonunda olan 2. Taksitinde ödeneceği yazıyor. Benim öğrenmek istediğim yeni araç alındığında 2 mtv'ninde bayi tarafından ödenmiş olması gerekmiyor mu? Konuyla ilgili bilgisi olan arkadasların cevaplarını bekliyorum. Ona göre tepelerine binecem.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hayır gerekmiyor...

Aslında 1. taksidide ödemesi gerekmiyordu, ama anahtar teslimi satınca mtv taksitini de ödüyorlar..

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Aracı alırken aranızda özel bir anlaşma yapmadıysanız ; bayi mtv yi ödemek zorunda değildir..

o yüzden mtv 2. taksit sizin sorumluluğunuzdadır..

Yorum bağlantısı
herkese merhaba 24 mayıs 2011 tarihinde kavacık'tan sıfır focus aldım. Şimdi mtv sorgulaması yapmak için vergi dairesinin sitesine girdim ve orada 28/05/2011 tarihinde 348,50 tl 1. Taksidin ödendiğini gördüm. Daha sonra da bu temmuz ayının sonunda olan 2. Taksitinde ödeneceği yazıyor. Benim öğrenmek istediğim yeni araç alındığında 2 mtv'ninde bayi tarafından ödenmiş olması gerekmiyor mu? Konuyla ilgili bilgisi olan arkadasların cevaplarını bekliyorum. Ona göre tepelerine binecem.

Araç trafiğe çıkarken içinde bulunduğu dönemin MTV'si ödenmek zorundadır. Bayiler genelde anahtar teslim satış yaptığından trafik sigortası gibi bunu da faturaya yansıtır. Siz detaya girmezsiniz. Yoğun kampanya dönemlerinde ise bayiler aracın çıplak fiyatı üzerinden pazarlık yapıp, ek masrafları size yüklerler. Bunu da araç alımı için anlaşma yaparken söylerler zaten. Şu a için sizin bayiniz üzerine düşeni yapmış. İkinci dönem MTV ödemesi sizin yükümlülüğünüzde. Atlanan ya da size külfet getirecek durum yok.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...