İçeriğe Yönlendir

C-max Sol Ön Cam Sorunu

Sinan Yalçın Durmuş

Recommended Posts

Sinan Yalçın Durmuş

Merhabalar arkadaşlar

arabamı aldım alalı vardı sol ön camda problem modülde demişlerdi modülle daha önceki eski sahibi çok oynatmış tamir olacagını tahmin etmiyorum arada çamı kaldırmak istedigimde kaldırıp iniyordu 3-4 defa sonra programı bozuluyordu tekrardan programlıyordum düzeliyordu. son 2-3 gündürlüde kaldırdıgımda cam aşşagi inmiyor anca acma bi kaç kere yumruk attıktan sonra aşşagı iniyor bazen yumruklarda işe yaramıyor ciddiyim:D

bugun ford özel servisine gittim benim devamlı bakım yaptırdıgım yer sol ön cam modülle motor birlikte dedi 1600tl fiyat verdi ve sustum ben zaten o an.

pazartesi gel dedi bi söktürüp baktıralım dedi yaptırabiliriz dedi bakalım pazartesi gidecegim. daha önce başka bi servise yanlış hatırlamıyorsam 300tl felan modül için fiyat almıştım burda modülle motor bir dediler. arkadaşlar bu modül ayrı satılmıyormu? yada modülde degil başka bişede problem olabilirmi arabanın her yeri 4-4luk oldu aldıgımdan berli bunu hallettirmedim pek önemsemedim sorun yaratmıyordu çünkü ama 2-3 gündürlü çok canımı sıkmaya başladı sizlerinde yorumlarını yardımlarını bekliyorum

saygılar

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
Focusçularrr nerdeki acep :D

Hakan abi bende bekliyorum Çağlar abinin diğer arkadaşların yorumlarını vallahi öle canım sıkıldıkı hiç sorma abi ya ufak bişe ama işte can sıkıyor ucuz bişe olsaydı değiştirecektim bugun ama malesef 1600tl diyince biraz duraksadım :)

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Focusçularrr nerdeki acep :)

Fiyatı duyan focusçular ; ne olur ne olmaz diye yorum bile yapamıyor..

1600 tl de çok fazla ama.. :D

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
Fiyatı duyan focusçular ; ne olur ne olmaz diye yorum bile yapamıyor..

1600 tl de çok fazla ama.. :)

ya daha önce bi kere özel servise sormuştum 300 lira fiyat almıştım başka bi serviste şimdi kendi servisime gittim özel.

sisteme şase numarasıyla girdi baktı parça bir modülle birlikte motor ayrı ayrı yok anlamadım fiyatta 1600 dedi. bende vaz geçtim.

acaba başka bi şeyde sorun olabilirmi

modül yerine motorda yada başka bi parçada onu merak ediyorum onu nasıl anlıyabılırız.

pazartesi ford erginemi götürsem yetkili servise arıza tespiti için?

yoksa direk kendi özel servisimemi götürsem. özel servise getir baktırtalım dedi pazartesi belki tamir olabilir dedi oda başka bi yere yönlendirecek galiba.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Yalçın geçmiş olsun, fiyatı duyunca şaşırdım açıkçası.

eğer vurduğunda çalıştıysa, kablolarda oksitlenme olabilir, en iyisi döşemeyi söktürüp bir baktır, kolay kolay modülün arıza yapacağını sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
Yalçın geçmiş olsun, fiyatı duyunca şaşırdım açıkçası.

eğer vurduğunda çalıştıysa, kablolarda oksitlenme olabilir, en iyisi döşemeyi söktürüp bir baktır, kolay kolay modülün arıza yapacağını sanmıyorum.

Teşekkür ederim Lokman abi sağollasın bende şaşırdım hiç sorma 300-400 gibi bi fiyat bekliyordum birden duyunca şok oldum.

Abi cama dıştan alt tarafa dogru vurdugumda 2 -3 kere tamam çalışıyo ama bi aşşagı bi yukarı yaptıgımda gidiyor geri. bende cözemedim.

Abi modül arızalı benım ya daha önceki sahibi oynatmış baya ugrasmıslar ole demıştı. abi ford servisinemi götüreyim mersin ford ergin yoksa özel servisime götürüp baktırtayımmı.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
(düzenlendi)

en iyisi ben pazartesi bi özel servise gideyim kendi servisime ondan sonra ona göre bi yol cizeriz artık

gitmeden önce bi ford ergine ugriyayim bi onlarada sorayım fiyat + neden olabilir kısa sürerse ford ergindede bı arıza tespit yaptırırım

tarihinde Yal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Yalçın bir örnek vereceğim belki emsal değildir ama arkadaşımın cliosunun silecekleri çalışmıyor aracı yetkili servise götürüyor motoru değiştircez deyip 300tl istiyorlar oda hiç tanımadığı sadece önünden geçerken bir oto elektirkçisine giriyor hiçbir şeyden bahsetmeden silecekler çalışmıyor diyor adam çıkarıyor soketi temizleyip takıyor çalışıyor ve elektrikçinin yaptığı yorumda ilginç abi bu kronik galiba kaç tane clionunkini tamir ettim diyor.Ücret olarakta abi ne verirsen hesabı yapıyorlar.Kısaca modül bozuksa zaten öyle veya böyle değişcek referans aldığın bir kaç yere git göster kurcalattır nasılsa gözden çıkarmışsın bence sakıncası yok.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
Yalçın bir örnek vereceğim belki emsal değildir ama arkadaşımın cliosunun silecekleri çalışmıyor aracı yetkili servise götürüyor motoru değiştircez deyip 300tl istiyorlar oda hiç tanımadığı sadece önünden geçerken bir oto elektirkçisine giriyor hiçbir şeyden bahsetmeden silecekler çalışmıyor diyor adam çıkarıyor soketi temizleyip takıyor çalışıyor ve elektrikçinin yaptığı yorumda ilginç abi bu kronik galiba kaç tane clionunkini tamir ettim diyor.Ücret olarakta abi ne verirsen hesabı yapıyorlar.Kısaca modül bozuksa zaten öyle veya böyle değişcek referans aldığın bir kaç yere git göster kurcalattır nasılsa gözden çıkarmışsın bence sakıncası yok.

Tahir abi doğru diyorsun yetkili servis ugrasmıyor bi parçada en ufak bi sorun olsa direk degiştiriyor. en iyisi ben kendi özel servisime götüreyim bi pazartesi bakalım ne olacak durum.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Dönmez
Tahir abi doğru diyorsun yetkili servis ugrasmıyor bi parçada en ufak bi sorun olsa direk degiştiriyor. en iyisi ben kendi özel servisime götüreyim bi pazartesi bakalım ne olacak durum.

yalçın bey geçmiş olsun.bencede bi oto elektrikçi veya camcı bile olur bi gösterin bu kadar para verene kadar bi şansınızı deneyi.pek yanınızda değil galiba ama denemekte fayda var.1600 tl çok çok para.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
yalçın bey geçmiş olsun.bencede bi oto elektrikçi veya camcı bile olur bi gösterin bu kadar para verene kadar bi şansınızı deneyi.pek yanınızda değil galiba ama denemekte fayda var.1600 tl çok çok para.

Hüseyin bey yarın öglen ilk işim sanayiye gitmek olacak ama gitmeden önce ford ergine ugrayıp bi fiyat alıcam.

eger tamir olmazsa zaten çıkma pert araçlardan parça arıyacam

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
yarin sanayide hurdacı arkadaşları arayıp ellerinde çıkma varmı sorarım Yalçın. buluruz inşallah endişe etme.!!! a maönce Uğurlu bir söksün baksın, belkide bir oksitlenme yada carkta bir sorun olabilir. önce arızanın nedenini tespit etsin.

Sağollasın Sadık abi zaten hemen seni aradım :p Ugur abinin yanına gittigimde Selamını ilettim diyor sen Sadıgı nerden tanıyorsun:D dedim fordclubtr den =))

Abi yarın Ugurlu otomotive gidecem öglen. orda bakacagız duruma belkı ufak bişedir tamir felan olabilir. eger olmazsada çıkma buluruz artık. pazartesi ben seni ararim abi öglen Ugur abinin orda çok teşekkür ederim Sadık abi ;)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İbrahim Özaşkın

Benim aracımda sol kapı merkezi kilit, cam indirme ve ayna hiçbiri çalışmıyordu. Modül arızası dediler. Sağolsun ikitelli dağdelen otodan 250 tl ye modül aldım kendim taktım. Motor ve modül birbirinden ayrılabiliyor. Modül motora geçme şekilde takılıyor. Tek handikap her kapının modülü birbirinden ayrı. Hiç bir modül diğerine uymuyor. Yani aynı kapının çıkma modülünü denk getirmen lazım. Geçmiş olsun tekrar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...