İçeriğe Yönlendir

Mersin Taşucu'ndan - Alanya'ya

Engin Dayı

Recommended Posts

Engin Dayı

Merhabalar.

5-6 gün sonra önce Kıbrıs Girne - Taşucuna gemi yolculuğunun ardından, Taşucu - Alanya seferi yapacağım. ancak o yol hakkında nette ve haritadaki incelemelerim sonucu tırsmadım değil :fiuw: Manzarası iyi şöyle böyle diyorlar ama ben zaten akşam 9 gibi gemiden inmiş olucam. gece yolculuğu yapıcam. gündüzde olsa manzarasında değilim ben artık, kme sorsam şöyle böyle diyor iyice kafam karıştı :fisir:

Bi çok forum sitesinede baktm ama bizim bu sitedede çok tecrübeli abilerim, kardeşlerim olduğunu biliyorum. Elbet giden, bilen, vardır o yolu.

Ayrıca haritaya baktığımda Silifkeden Mut'a ordan Alanyaya giden bi güzergah var ama orayada pek iyi demiyorlar. o yoldan giden var mı hangi yol daha iyi. Yardımcı olursanız çok sevinirim, çok kararısızım :(

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Sahil yolu biraz virajlıdır ama o kadarda tehlikeli değildir,ben değişik araçlarla çok defa gidip gelmişimdir o yoldan,korkulacak birşey yok.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

Gece biraz sıkıntılı olabilir dinç ve gündüz çıkın bence o yola

saygılar

Yorum bağlantısı
Engin Dayı

Aslında gece araba sürmeyi daha çok seviyorumda yola güvenmiyorum. Ayrıca gemiden indikten sonra o yol çekilir mi ne kadar dinç olurum bilemiyorum..

Nette bi kaç sitede yeni yol yapılacağı yazıyordu. Var mı acaba öyle bi durum ?

Yorum bağlantısı
Cem Boneval
(düzenlendi)

1. Neresinden bakarsanız bakın 5-6 saatlik bir yolculuk ve yorgun yapılacak bir yol değil.

2. Akdeniz sahil yolu projesi çerçevesinde yol düzeltiliyor ve genişletiliyor, Mersin - Anamur arasında önemli ölçüde tamamlandı, ancak Gazipaşa - Anamur arası göreceli sıkıntılı. Bununla beraber yeni geçen bir arkadaşım yolun çok kolaylaştığını ve eski zevkinin kalmadığını söyledi. :flowers:

3. Taşucu - Alanya arasını tüm olumsuzluklara rağmen sahilden geçmenizi öneririm.

tarihinde Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

Gemiye aksamdan binin sabah yola cikmis olursunuz ben oyle yapmistim.. Birde binmeden sorun geminin en onune binmeyin aracla, butun yolculuk boyunca tuzlu su geliyor aracin uzerine..

Bu arada sahsi fikrin o yolun gece gecilmesi yonundedir en azidan virajlarda karsi yonden gelen araci onceden biliyorsunuz ve selektor atip sizin geldiginizi haber veriyorsunuz... Gunduz birde virajlarda hatali sollama yapanlarin karsiniza cikma ihtimalinin verdigi stres biniyor sirtiniza...

Yorum bağlantısı
Guest Ramazan Demir

En iyi ikinci tercihiniz Karaman-güneysınır-bozkır-akseki-manavgat güzergahıdırki bu yolun taşucundan sertavul geçidine kadar olan kısmı taşucu-anamur güzergahı ile aynı karakterdedir. İmkanım olsa mut-anamur-alanya yolundan bi daha giderim ve gece.

Yorum bağlantısı
Osman Bala
(düzenlendi)

Ermenek-Alanya arası, burası neresi Karadeniz'e mi geldik diyeceğiniz güzellikte bakir bir bölgedir. Kartalyuvasında durduğunuzda ortamdaki oksijen ciğerlerinizi yakar. Söylendiği gibi pek giden gelen yoktur ama tamamına yakını asfalttır. Ben geçtiğimde 30 km'lik stabilize bir yol kalmıştı şimdi muhtemelen yapmışlardır.. Sahil yoluna göre tek avantajı yolun sakin olmasıdır. Yoksa aynı virajlar orda da vardır.

tarihinde Osman Bala tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt
Bu arada sahsi fikrin o yolun gece gecilmesi yonundedir en azidan virajlarda karsi yonden gelen araci onceden biliyorsunuz ve selektor atip sizin geldiginizi haber veriyorsunuz...

+1 Biraz gece tecrübeniz varsa, sakin bir plotaj ile daha güvenli olacaktır. Ya da yerli bir plakalı araç bulup. Takılın peşine... :fiuw: Beni çok yormuştu bu güzargah.

Yorum bağlantısı
Engin Dayı

Hepinize gerçekten ne kadar teşekkür etsem az!. Gerçekten içimi rahatlattınız azda olsa.

Sonuç olarak sahil yolunu seçtim. Eskisi gibi değil diyorlar düzeltmişler çoğunluk olarak. Yavaş yavaş giderim zaten virajlı yollar aceleye gerek yok :) Konya - seydişehire kadar falan uzatmııyım dedim. Büyük ihtimal gece gemiden inince bi otelde dinlenirim sabah erken yola çıkarım güneş etkisini çok göstermeye başlamadan. Gece daha avantajlı olur diyor herkes ama, gecede gemiden inmiş şekilde yola çıkamam sanırım. Aslında gece uzun yolda araba sürmek gibisi yok ama bu yol başka :)

Fazla oluyorum ama bi sorum daha olacak :) bu yol virajlı tamam, ama çok yokuş falan çok tırmanıyor muyuz.

Gemiye aksamdan binin sabah yola cikmis olursunuz ben oyle yapmistim.. Birde binmeden sorun geminin en onune binmeyin aracla, butun yolculuk boyunca tuzlu su geliyor aracin uzerine..

Akşam gemisi benim gideceğim zamana uymuyor ne yazıkki mecbur 2 de kalkan gemiye binicem. Tavsiyeniz için çok sağolun. Zaten en sona sokma taraftarıyım. Çünki bilirsiniz sizde arabaları sıfır parkediyorlar kapısı bile açılmıyor. O yzden bekleyip en sona girince elbet yer kalıyor 2-3 arabalık, benmki tek başına orda kapılar açık püfür püfür geliyoruz :)

Yorum bağlantısı
Guest Ramazan Demir

0 rakımda başlayıp o rakımda bitireceksiniz. Elbette her inişin bir yokuşu var (yada tam tersi:)) Yeri gelecek 360 derece rampalı virajlar döneceksiniz. (Yanılmıyorsam sadece anamur çıkışında var). Ama kısa mesafeli rampalar hepside.

Yorum bağlantısı
Engin Dayı
0 rakımda başlayıp o rakımda bitireceksiniz. Elbette her inişin bir yokuşu var (yada tam tersi:)) Yeri gelecek 360 derece rampalı virajlar döneceksiniz. (Yanılmıyorsam sadece anamur çıkışında var). Ama kısa mesafeli rampalar hepside.

her çıkışın bir inişi vs vs :nazar: bu yol için çok heycanlanıyorum. hem deneyim açısından hemde bu kadar ünlü bi yoldan geçeceğim için :flowers: hayırlısı

Yorum bağlantısı
Levent Pamukçuoğlu

taşucunda yazlığımız var ordan biliyorm.o yol tehlikeli bir yol,geceleri daha da tehlikeli oluyor.ovacık boğsak falan diye gidiyor.aşırı virajlı 60 ı geçemiyorsunuz.gündüz gitmenizi öneririm

Yorum bağlantısı
Engin Dayı

Tekrardan selamlar.

Taşucu - Alanya yolunu dün tamamlamış bulunmaktayım çok şükür :good1:

Yol izlenimlerimi sizlerle paylaşmak istedim. Aslına bakarsanız düşündüğüm kadar kötü çıkmadı yol. Ben felaket bi yol bekliyordum (asfaltı kötü virajlardan aşşağı her an uçabileceğim bi yol) toplamda bi 15- 20 km bozuk toprak yol vardı, oralarda bayağı bir geniş 4 şeritli yol olacak gibi bitince. Geri kalan yerlerde viraj harici kötü bi yol yoktu.

Taşucunda marketten su bisküvi falan alırken oraya şans eseri bi kamyoncu abi geldi oda anamura gidiyormuş. Anamura kadar onun peşinde gittim, sağolsun çok yardımcı oldu bana bide yolda kamyoncu yerinde yemek yedik :D o anamurda ayrıldı evine gitti. Bende anamurdan gazipaşaya kadar bi otobüs bi tanede benimkinin aynısı bi fiesta ile peş peşe geldik. Ama ben çok sevdim bu yolu insanın hiç uykusu gelmiyor :p

Sonuç olarak bu yoldan gidecek olanlara önerim kesinlikle gece gidin. Öyle çok rahat oluyor, karşıdan gelenin ışığını görüp ona göre sollama veya virajlara ona göre giriyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Haydar Erdal
Tekrardan selamlar.

Taşucu - Alanya yolunu dün tamamlamış bulunmaktayım çok şükür :police:

Yol izlenimlerimi sizlerle paylaşmak istedim. Aslına bakarsanız düşündüğüm kadar kötü çıkmadı yol. Ben felaket bi yol bekliyordum (asfaltı kötü virajlardan aşşağı her an uçabileceğim bi yol) toplamda bi 15- 20 km bozuk toprak yol vardı, oralarda bayağı bir geniş 4 şeritli yol olacak gibi bitince. Geri kalan yerlerde viraj harici kötü bi yol yoktu.

Taşucunda marketten su bisküvi falan alırken oraya şans eseri bi kamyoncu abi geldi oda anamura gidiyormuş. Anamura kadar onun peşinde gittim, sağolsun çok yardımcı oldu bana bide yolda kamyoncu yerinde yemek yedik :f1: o anamurda ayrıldı evine gitti. Bende anamurdan gazipaşaya kadar bi otobüs bi tanede benimkinin aynısı bi fiesta ile peş peşe geldik. Ama ben çok sevdim bu yolu insanın hiç uykusu gelmiyor ;)

Sonuç olarak bu yoldan gidecek olanlara önerim kesinlikle gece gidin. Öyle çok rahat oluyor, karşıdan gelenin ışığını görüp ona göre sollama veya virajlara ona göre giriyorsunuz.

ısparta antalya alanya üzerinden mersin susanoğluna gitmek istiyorum.acaba alanya taşucunu kaç saatte gittiniz?

Yorum bağlantısı
Engin Dayı
ısparta antalya alanya üzerinden mersin susanoğluna gitmek istiyorum.acaba alanya taşucunu kaç saatte gittiniz?

Taşucundan Alanyaya ortalama 7 saat sürdü ama yolda yemek için 1 saat falan bi durdum onun harici bi kaç yerde daha durdum. yani hiç durmadan gidilse minumum 5 buçuk 6 saat sürer diye düşünüyorum..

bazı yerlerde yol çalışması var, 1. viteste gitmek durumunda kalıyorsunuz. (yol boyu toplam 10 - 15 km )

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...