İçeriğe Yönlendir

Focus Hb 2011

Kadir Yıldırım

Recommended Posts

Kadir Yıldırım

Boya kodunu birtürlü bulamadim nerede oldugunu bilen arkadaslar lutfen yardım etsın tesekkurler.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ön sağ veya sol kapıyı açınca gözüken plakette sol alttan 3. olan. Yalnız kod yetmez, 10 belki 20 adet varyantı vardır, boya mı yapılacak?

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Sakıncası yoksa bende aynı konudan devam etmek isitiyorum.Çağlar abi bizim arkadaş yakın zamanda opel astra aldı eski kasalardan modelini anımsayamadım kaputta güneş yanığı var büyük sayılır.Geçen günde hastanenin önünden çıkarken biri gelip arka sağ tarafa vurmuş boyayı almış aynı zamanda hafif ezmiş mecbur macunlanıp boyanacak.Sadece arka sağ kapı boyanacak e bu durumda sakar eşek gibi olmazmı araba eski olduğu için renk farkı illaki çıkacaktır sanırım.Bende dedim komple boyat sonuçta bu arabada kimse boya aramaz ama arkadaş sadece kaputu bir ara sormuş 350 tl istemişler.Abi bunun ederi nedir ki acaba

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Vesile olmuş, sonradan yapılan boyada, toz kalabilir, benek benek silikon yapabilir ki böyle teslim edilmez, tekra boyanır. 3-5-8 ay sonra vernik atabilir, alttaki zımpara izleri görünür hale gelebilir, çözümü tekrar boyatmaktır, şu anda piyasada kapı-çamurluklar (kalın macunlu ağır hasar yoksa) 100-110 TL ye boyanıyor. Kaput/tavan/bagaj 110-200 arası oynayabiliyor, büyüklüğüne, iç dış boyamaya göre değişiyor (kaputta/bagajda) Kaporta hasar tamirleri, min 60 TL den başlar.

Eskimiş boyada 2-3 parça boyanacak ile, müşteri ile anlaşılır, geri kalan bölüme de yoğun pasta + cila da yapılarak , oldukça parlak ve canlı görünüme komple kavuşulur.

Yorum bağlantısı
Kadir Yıldırım

aracın hiç bir yerinde plaka yok malesef usta ayna kapaklarının içinde olabileceğini söyledi tabii emin olmadığı için elletmedim araci sıfır aldım

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
aracın hiç bir yerinde plaka yok malesef usta ayna kapaklarının içinde olabileceğini söyledi tabii emin olmadığı için elletmedim araci sıfır aldım

bende öyle bir şey duymuştum. şase nosu ile servisten belki öğrenilir. renk adı çıkıyorda kodunu ben görmedim

http://www.etis.ford.com/vehicleSelection.do

Yorum bağlantısı
Akan Belen
Vesile olmuş, sonradan yapılan boyada, toz kalabilir, benek benek silikon yapabilir ki böyle teslim edilmez, tekra boyanır. 3-5-8 ay sonra vernik atabilir, alttaki zımpara izleri görünür hale gelebilir, çözümü tekrar boyatmaktır, şu anda piyasada kapı-çamurluklar (kalın macunlu ağır hasar yoksa) 100-110 TL ye boyanıyor. Kaput/tavan/bagaj 110-200 arası oynayabiliyor, büyüklüğüne, iç dış boyamaya göre değişiyor (kaputta/bagajda) Kaporta hasar tamirleri, min 60 TL den başlar.

Eskimiş boyada 2-3 parça boyanacak ile, müşteri ile anlaşılır, geri kalan bölüme de yoğun pasta + cila da yapılarak , oldukça parlak ve canlı görünüme komple kavuşulur.

Saol abi fikir açısından iyi oldu arkadaş sürekli istanbula gelip gidiyor hanımı oralı birkonuşayım olmadı senin orda yaptırsın

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Kadir Yıldırım

2011 model focus mk2 collection aracımın renk kodu sol ayna kapagının içindeymiş ayna kapagını sokup baktım frozon white yaziyordu kodu ile birlikte

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...