İçeriğe Yönlendir

Motor Koruma Yaptırdım

Ahmet Kalkan

Recommended Posts

Ahmet Kalkan
(düzenlendi)

Selam arabamın trigerini değiştirmek için servise gitmiştim.Motor çok kirlenmişti gitmişken bir de motor koruma yaptırayım dedim.Tahminimden daha güzel oldu.35 TL ödedim.

13367.jpg

tarihinde Adnan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Dönmez

Ahmet güzel olmuş.Ersen'in dediği gibi umarım hep böyle kalır.ben bir yerde full bakım yaptırmıştım aracı ilk aldığımda motor kısmı çok toz toplamaya başladı ben biraz pişman oldum açıkçası.gerçi ben o yaptırdığım yerden ve yapılan işçilikten de hiç memnun değilim bana kim oradan bahsetse sakın bakım işini orada yaptırmayın diyorum...

Yorum bağlantısı
Ahmet Kalkan
:s

Gıcır gıcır olmuş; umarım ileride bir sorun yaşatmaz ..

İnşallah.

Ahmet güzel olmuş.Ersenin dediği gibi umarım hep böyle kalır.ben bi yerde full bakım yaptırmıştım aracı ilk aldığımda motor kısmı çok toz toplamaya başladı ben biraz pişman oldum açıkçası.gerçi ben o yaptırdığım yerden ve yapılan işçilikten de hiç memnun değilim ban kim oradan bahsetse sakın bakım işini orada yaptırmayın diyorum...

Ben 2007 yılında da yaptırmıştım.O günden bu yana hiç temizletmemiştim.Arada bir kendim elimden geldiği kadar silerek temiz tutmaya çalıştım.Ama artık gözüme çok çirkin görünmeye başlamıştı.:D

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Güzel olmuş gıcır gıcır.Nasıl yapıldığını gördünüzmü acaba temizlik buharlamı yapılıyor.ben bir kere buharla temizletmiştim sonrasında kendim temizliyorum ama bazı yerlere ulaşmak mümkün olmuyor.Bu arada buharla motor temizliği zararlımıdır diyede bir soru sorayım

Yorum bağlantısı
Ahmet Kalkan

Hocam en son aşamasını görebildim:(.Üstüne bir sprey boşalttılar.Buhar konusunda bilgim yok.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yıkandıktan sonra buji kabloları geri söküldü mü? Bobin soketi wd-40 landı mı? Şarj dinamosu sanırım naylonlanmamış?

Yorum bağlantısı
Ahmet Kalkan
Yıkandıktan sonra buji kabloları geri söküldü mü? Bobin soketi wd-40 landı mı? Şarj dinamosu sanırım naylonlanmamış?

Hocam inan görmedim.Bujileri söktüklerini söylediler.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bence, buji kablosunun birisini çekin dışarı alın, nem görürseniz, vakit geçirmeden serviste içine hava tutturun, orada nem varsa, diğer görünen tüm soketleri wd-40 layın, tabii hava tutunca her yer yeniden batacak ama buna hiç bakmayın.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

ben aküye naylon poşet geçirip, motor temizleyici sıvıyı sıkıyorum biraz beklettikten sonra başe hortumunun tabancası ile suyu basıyorum pırıl oluyor, ancak bu motor yıkama...

motor koruma ise sıkılan anti statik parlatıcı yağ olabilir.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Çağlar abi bir ses ver :) Buharla yıkamak zararlımıdır yada nasıl yıkamak lazım.Bende sonax motor temizleyici var ama üstünde motora sıkın sonra bol suyla yıkayın diyor :D

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Çağlar abi bir ses ver :) Buharla yıkamak zararlımıdır yada nasıl yıkamak lazım.Bende sonax motor temizleyici var ama üstünde motora sıkın sonra bol suyla yıkayın diyor :D

Arexons motor temizleyici alın ; az miktar sıkıp bez ile silin.. :)

Örnek

Yorum bağlantısı
Akan Belen
Arexons motor temizleyici alın ; az miktar sıkıp bez ile silin.. :D

Örnek

Genel anlamda silerek temizliyorum ama ulaşması çok zor olan hatta ulaşılamayan yerler var.Oraları silmek mümkün değil o bakımdan sormuştum buharla temizlemekte sıkıntı olurmu diye

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Genel anlamda silerek temizliyorum ama ulaşması çok zor olan hatta ulaşılamayan yerler var.Oraları silmek mümkün değil o bakımdan sormuştum buharla temizlemekte sıkıntı olurmu diye

Bence görünen yerler yeterli; Ayrıca buhar sudan daha tehlikeli diye düşünüyorum ; suyun ulaşamadığı yerlere buhar girebilir..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Şahsen kendi otomobillerimin hiçbirini yıkamadım, müşteri ile de pek anlaşamadığımız için benim sorumluluğumda hemen hiç kimse yıkatmadı :) , 30 dak ya varan ön hazırlık, yıkama sonrası kurutma, sonrasında gerçek koruma spreyi ile cilalama vs. denince zaten maliyeti fırlıyor gidiyor. Buhar/su sonuçta özelkikle benzinli motora bunlar girince, yapılması gerekenler aynı, buhar biraz daha az su sarf ettirir kurutması daha kolaydır. Ama motordaki yağı çözen kimyasal, tüm yararlı kaplamayı da çözer, sonrasında özel sprey/kimyasal ile kaplanmalı.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kalkan
Bence, buji kablosunun birisini çekin dışarı alın, nem görürseniz, vakit geçirmeden serviste içine hava tutturun, orada nem varsa, diğer görünen tüm soketleri wd-40 layın, tabii hava tutunca her yer yeniden batacak ama buna hiç bakmayın.

Teşekkürler,yarın ilk işim dediğinizi uygulamak.Korkuttunuz beni.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Mert Dinçol

Benim de sormak istediğim bir şey var motor koruma hakkında.

Geçen sene aracıma bakım yaptırırken ford servisi motor koruma yaptırmayı teklif etti. 1 sene garantili dediler. Uygundu fiyat yaptırdım. Ancak şuan toz içinde. Acaba kullandıkları malzeme daha çok toz tutan bir şey mi tam bilemiyorum. Sizce 1 kez daha tekrardan yaptırmalı mıyım? Garantili olduğu için yapabilirlermiş bir tanıdığa sordum çalışan. Temizletmek mantıklı mıdır? Faydası var mıdır?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...