İçeriğe Yönlendir

Blow Off Aldım Ve Taktıracak Yer Bulamadım ( Nevşehir )

Yasin Hezenci

Recommended Posts

Yasin Hezenci

merhaba.Nevşehir ilinde ikamet etmekteyim.

hks blow off aldım.

2008 transite :) montaj yaptırmak istiyorum.Bir iki yorum okudum kafam karıştı.Yanlış işçilik felan diye.Sizin görüşleriniz benim için önemli.

iyi çalışmalar.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

hatalı montaj hava basıncı kaybına yol açar buda performansı etkiler. Buna dikkat edilmeli HKS sqv 3 mü aldınız sesini duymak isteriz mutlaka :nazar:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
:)

SAni, şikayet ediyor, konu yanlış yerde diye.. Moderatörler de connect bölümüne taşıyor.. Bu sebeple yazmıştım :)

Yorum bağlantısı
Akan Belen
SAni, şikayet ediyor, konu yanlış yerde diye.. Moderatörler de connect bölümüne taşıyor.. Bu sebeple yazmıştım :)

Baştan yazsana emmi milletin kafasını karıştırıyorsun :)

Yorum bağlantısı
Engin Deniz
Moderatörler olarak aramızda para toplayıp Sani yi tatile gönderiyoruz :p

Hakan ilgilenir onunla :D

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
SAni, şikayet ediyor, konu yanlış yerde diye.. Moderatörler de connect bölümüne taşıyor.. Bu sebeple yazmıştım :D

moderatörlerinde tatile ihtiyacı var :p

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
SAni, şikayet ediyor, konu yanlış yerde diye.. Moderatörler de connect bölümüne taşıyor.. Bu sebeple yazmıştım :lol2:

Hep şikayet ediyorum heeep :D

Moderatörler olarak aramızda para toplayıp Sani yi tatile gönderiyoruz :p

Vallaha mı? Ama izin alamıyorum ki işten. Alabilsem çanakkale'ye gelirdim :D

Hakan ilgilenir onunla :D

Gürsoy mu? Tarım mı?

Bir de hani beni forumca everecektiniz bi doğu avrupalı vatandaşla?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek
Moderatörler olarak aramızda para toplayıp Sani yi tatile gönderiyoruz :)

Sani bugün 6 defa basmış butona :lol2:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Tabiki ben ule, seni gazlayan kim var bu forumda benden başka :))))
Sani bugün 6 defa basmış butona :lol2:

Hakan Gürsoy hep derdiki -yine gelsin, yine der- "yatıyorsunuz abicim." :)

Ben demem böyle bir şeyde, görevinize yardımcı oluyorum. Siz arayıp tarayıp hataları bulmayasınız diye, ben bulup size yolluyorum. :D

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Hakan Gürsoy hep derdiki -yine gelsin, yine der- "yatıyorsunuz abicim." :)

Ben demem böyle bir şeyde, görevinize yardımcı oluyorum. Siz arayıp tarayıp hataları bulmayasınız diye, ben bulup size yolluyorum. :)

ki ayrı yazılmalı idi :lol2: bende mi şikayet etse idim yani

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...

merhaba.Nevşehir ilinde ikamet etmekteyim.

hks blow off aldım.

2008 transite :) montaj yaptırmak istiyorum.Bir iki yorum okudum kafam karıştı.Yanlış işçilik felan diye.Sizin görüşleriniz benim için önemli.

iyi çalışmalar.

Bence aldığınız yere geri vermeye çalışın veya 2. el sitelerinden satmaya çalışın. Taktıracak yer bulamamanız ise sizin için bir şans. Blow off sistemi benzinli araçlarda ayağınızı aniden gazdan çektiğinizde, vites değiştirdiğinizde v.s. turbodan gelen basınçlı hava kapanan gaz kelebeğine kadar gelir ve çıkacak yer bulamaz. basınçlandıran turbonun o anda yüksek devirde dönen pallerini geri çevirmesin diye kullanılır. Subatu ST WRX lerde falan vardı. Vites değişimlerinde "çuf-çuf" diye ses duyarsınız. Ama gel gelelim dizelde gaz kelebeği olmadığından takmaya gerek yok. Fiziksel olarak takılabilir mi bilmiyorum ki takarsanız da hiç bir artısı olmaz. Anlamayan, bilmeyen tecrübesiz ustalar da motorunuzu bozarlar. Tavsiye etmem.

Yorum bağlantısı

Faydası olmadığı kanaatine nasıl vardığınızı merak ediyorum BOW montajlı dizel araç kullandınız mı?Zira şuan kullandığım 5. BOW lu dizel araç ne performansta bir kayıp yaşadım -ki diğer 4 aracım yazılımlıydı bu hariç nede motor veya turbo ile ilgili bir sıkıntı yaşadım.Hatta rampa çıkarken ve araç sollarken BOW dan yardım alıyorum inanın çokta faydasını görüyorum...

Faydası olmadığı kanaatine yukarıda da açıkladığım bilgilerimden vardım. Bu sisteme sahip bir dizel kullanmadım. Burada gözünüzden kaç çok önemli nokta var. Ve tahminimce bundan dolayı dizelde blow off savunuyorsunuz. Araçlarınıza chip-tunning yapılmış ve performans artışı sağlamışsınız. Siz de zannetmişsiniz ki blow off tan geliyor bu performans. Dizel araçlarda gaz kelebeği yoktur. Blow off ta gereksizdir. Bazı modifiye firmaları, sanal bir "çuflama" yaratmak için gaz pedalına işlem yapıyorlar ve gazdan ayak çekilince ses duyulduğu için kullanıcılar da gerçekten sistemsel olarak ta çalışan bir blow off sistemim var zannediyorlar.

Yorum bağlantısı

Özgür bey ben bu işin ticaretini yapmıyorum sandığınız gibi bir savunmam da yok yaptığım uygulamaların hepsini bilerek yapıyorum yani yeterli teknik bilgiye sahibim.

Ben sadece bu sisteme sahip bir araç kullanmadan nasıl böyle bir sonuca vardınız diye sordum.

Evet geriye doğru 4 dizel aracım bow+chip li idi ama son kullandığım connect te yazılım henüz yok ama bow var ve herhangi bir performans kaybı yaşamıyorum  ve ekliyorum ben bow dan 3-5 hp de olsa ekstra güç alıyorum ha bu uzun vadede turboya zarar verir mi evet böyle bir olasılık var ama ben zaten bunu göze alarak bu uygulamayı yaptım...

Teknik bilgileri ve bu bilgiler doğrultusunda kendi görüşümü ilettim. Bundan ötesi bilgi paylaşımı olmadan, sonuç alınamayan ve uzayan tartışmalara gider.

Kullanmışsınız ve faydasını gördüğünüzü söylüyorsunuz. Güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...