İçeriğe Yönlendir

Aracımı Sattım Ama Plakayı Vermek İstemiyorum

Furkan Avcı

Recommended Posts

Furkan Avcı

Merhaba;

geçmiş konularda aradım ama tam cevabını bulamadığım için yeni konu açıyorum.

Kısmet olursa yarın aracımı şehir dışına satıyorum.

Niyetim kışa doğru yeni bir araba almak, bu süre zarfında plakam boşa düştükten sonra araç alana kadar plakamı gerekli ücretleri ödeyerek bloke edebilir miyim?

Veya bunun resmi veya gayri-resmi yolu nedir? Bu konuda tecrübeli dostlardan ve abilerden fikir almak isterim.

Saygı ve sevgilerimle...

Yorum bağlantısı
Sedat Oral

bence yeni aracı kadar devrini vermeyin yada satın alan adamla anlaşın sizin arabayı almanıza yakın plakasını değiştirip boşa düşürsün.. yoksa başkasına gidebilir plaka

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
bence yeni aracı kadar devrini vermeyin yada satın alan adamla anlaşın sizin arabayı almanıza yakın plakasını değiştirip boşa düşürsün.. yoksa başkasına gidebilir plaka

yok o durum hem benim hem alanın işine gelmez çünkü tanıdık değiliz.

Plaka için devir vermemezlik edip risk altına girmeye değmez,illa ki bir usulü vardır ama nasıl :) Mehmet abi bilir bunu..

Bende Mehmet abiden kesin bir cevap gelir diye bekliyorum...:p

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Benim bildiğim artık şans yok, plaka teslşm olunca, listeye giriyor, online randevu ile başkası o plakayı alabiliyor, en azından İstanbul da böyle

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Benim bildiğim artık şans yok, plaka teslşm olunca, listeye giriyor, online randevu ile başkası o plakayı alabiliyor, en azından İstanbul da böyle

eskişehir için bakıyorum boşta plaka listesine topu topu 10-15 tane plaka var, ya hepsi girilmiyor sisteme yada başka birşey var.

Yani aslında istediğim gideyim polis vakfına yada hangi vakıfsa ne kadarsa bağışlayayım benim için o plakayı listelere düşürmesinler eğer araç alma sürem uzarsa yine gideyim bağış yapayım biraz daha tutsunlar, yok olmuyorsa yeni plakayı alan adama ulaşabilme şansım olur mu? masrafları karşılayıp plakayı almak için.

Daha da olmazsa gidip özel plakamı alsam baş harfler değilde direk isimler :) (sahi onların vergisi ne kadar ki?)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1000 liralık bir tofaş alın, plakayı ona geçirtin, sonra hurdaya ayırın plakayı yeni otoya takın?

Yorum bağlantısı

Bizim memlekette plaka almak ölüm, aracı aldığımda 1 ay plaka kovaladım. Yinede istediğim plakayı alamadım. Tek istediğim ES yada SS olmasıydı. Sonra kızdım ilk önüme gelen plakayı taktım. Takipçi ile anlaşsanız onlar plakaları tutabiliyor diye biliyorum. Bir arkadaşım eski aracının plakasını yeni aracına bu şekilde takipçiye söyleyip taktırmıştı.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Plaka işlemlerinde trafik müşaviri marifeti kalmadı, hatta sıfır otomobilime, şansa, hoşuma giden plakayı online olarak ben ayırtıp, müşavirin randevusunu ben aldım :nazar:

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Aracı sattığım kişi, Eskişehir'de önemli resmi kurumlarda üst düzey kişilerin arkadşıymış onlarda misafir kalacakmış, dedim hocam benim plaka işini halletmek için söz verirseniz satıyorum yoksa vazgeçecem dedim :) (bu arada Ordu'dan yola çıkmışlar :) )

İnşallah o konuyu hallederiz dedi bakalım hayırlısı artık.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Bir tane pc hibe etmiştim :) En eski serilerden olsun sonu 808 gibi birşey olsun demiştim, tam istediğim gibi olmuştu :) Bu arada hani plakalar isme cisme birşeyler olacaktı? O olmadı mı?

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Bir tane pc hibe etmiştim :) En eski serilerden olsun sonu 808 gibi birşey olsun demiştim, tam istediğim gibi olmuştu ;) Bu arada hani plakalar isme cisme birşeyler olacaktı? O olmadı mı?

Henüz yasalaşmadı sanırım, ama ben o yasayı şöyle anlamıştım; plaka arabanın olacak, kişinin değil.

Arabaya bir kez takılan plaka hurdaya çıkana kadar o arabada kalacak.

Benim gibi plakayı vermek istemiyorum diyenler avcunu yalayacak ;)

Yorum bağlantısı
Ömer Mıcık

Karşılıklı anlaşılarak yapılabiliyor diye biliyorum plakayı vermeyebilirsiniz bunun resmi yolları var. Bir arkadaşım 2 senede bir araç değiştirir plakasnıı hiç vermez aynı plakayı yeni aldığı arabaya takar. Bence iyice araştırın yeni kanun yürürlüğe girdimi bilmiyorum ama yeni kanunda aynı plakayı kullanma zorunluluğu getiriyor.

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Furkan devri yaptın mı? Boşver plakayı bulursan olur dert etme. Selam

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
(düzenlendi)
Furkan devri yaptın mı? Boşver plakayı bulursan olur dert etme. Selam

Abi az önce işlemleri bitti ekserpertiz,banka noter derken. Karşılıklı helalleştik yola çıktılar, Allah kaza bela vermesin alan kişiye.

Yanlız sanki kızımı gelin verdim ne zormuş, hem ilk göz ağrım hemde gözüm gibi bakardım. İnşallah ESP'li dizel otomatik temiz bir araç bulursam alırım.

Bu arada noterde araba Ordu'ya gidecek olmasına rağmen araba için plaka değişimi istiyormusunuz? diye sordular hayır dese aynı plaka kalacaktı yeni öğrendim bunuda. Neyse plaka boşa düşsünde bir hal çaresine bakacaz artık, olmadı ne denk gelirse artık.

Buda eski :lol2: arabam

Düzenleme nedeni: link ekleme

tarihinde Furkan Avc? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...