İçeriğe Yönlendir

Klima Problemi

Egemen Kaya07

Recommended Posts

Egemen Kaya07

İyi günler benim aracımda bugün farkettiğim şöyle bir problem oluyor. Klima düğmeleri kapalı konumda iken fan devreye girince klima motoruda devreye giriyor fan devreden çıkınca klima motoruda devreden çıkıyor. Klima düğmeleri ve klima düzgün çalışıyor ama böyle bir problem sözkonusu. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Benim aklıma gelen ; eskiden yapılan bir yanlış bağlantı var. Klimayı açınca çalışmayan fan için birşeyler yapılmış ama yanlış yapılmış :D

Yorum bağlantısı
Egemen Kaya07

fan açılınca klima devrede değilken sadece içeri üfleme fanını açtığımda klima ekranı kapalı olduğu halde soğuk hava üflüyor motor fanı devreden çıkınca soğutma kesiliyor bu şekilde anladım

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Muhtemelen düğmede arıza var, basmasanızda klimayı devreye alıyor ama ortadaki lamba yanmıyor

Yorum bağlantısı
Egemen Kaya07

Düğmede sıkıntı yok galiba Çağlar bey klima fan ile beraber devreye girince dijital ekranda A/C yazmadığı halde klima çalışıyor acaba fan ile beraber direkmi bağladılar...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Tam anlamak için, motor çalışıyor, havalandırma kapalı, soğutma fanı çalışmışsa ve havalandırmayı açmışsam, içeri soğuk üflüyor ise, klima rezistansı denen parça da bozuk olabilir, daha önceden yapılmış yanlış elektriksel tamirtat ta olabilir.

Yorum bağlantısı
Egemen Kaya07
anlattıgınız olay bana göre tesisatla oynanmış gibi geliyor...

Not: inşallah düşündüğüm olay deyildir. ama .. :D aklıma bişe geldi ama morelin bozulmasın diye demiyorum ...

Kadir bey aklınıza gelen şeyi lütfen söylerseniz çok sevinirim zaten moralim bozulacağı kadar bozuldu...

Yorum bağlantısı
Egemen Kaya07
Tam anlamak için, motor çalışıyor, havalandırma kapalı, soğutma fanı çalışmışsa ve havalandırmayı açmışsam, içeri soğuk üflüyor ise, klima rezistansı denen parça da bozuk olabilir, daha önceden yapılmış yanlış elektriksel tamirtat ta olabilir.

Evet Çağlar bey tam sizin söylediğiniz gibi bir deneme ile farkettim ekranda A/C yazısı yok iken klimanın soğuttuğunu....

Yorum bağlantısı
Egemen Kaya07
çağlar abi klima rezistansı dediyse bana bana bu saatten sonra laf düşmez ,

çaglar abinin dediklerini yapın bence...

kolay gelsin

Klima rezistansı çok pahalı bir parçamıdır o yüzdenmi değiştirmek yerine tesisatla oynayıp direk falanmı bağlamışlar acaba....

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Pahalı parçadır. Bağlantı ile oynamış olabilirler. Sağlıklı değildir, fanın soketini, kendisini yakabilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...