İçeriğe Yönlendir

Bilgisayarın Explorerinin Son Sürümü

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Lisanslı, acaip güncel Win7+IE 9.0.8.kusür bilmem kaç var, gerçi FF 4.0 kullanımındayım ama IE9.0 da , her türlü hatırlatmaları kapattığım halde, son gezdiğim siteler, geçmiş vs. her şekilde karşıma çıkıyor. Biz kapatıyoruz da bu meret neden hala hatırlamaya çalışıyor? Muğla odaklı güçler sarmış olabilir mi çevremizi?

Ayrıca yaz geldi :) bir güncellemedir gidiyor, 500 Mb a yakın güncelleme hesaplayabildim.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Win 7 de birkaç gün önce büyük bir güncelleme geldi bende yükledim..

Yorum bağlantısı
Osman Ünal

Evet bir kaç gündür bilgisayarı her açıp kapatmamda güncellemeler yükleniyor deyip duruyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

IE çok uzun zamandır kullanıyorum. 6'yı sunsalar, onla devam edebilirim.

Yorum bağlantısı
Fatih Uzun

Bende ff nin 5 ini yükledim,şu ana kadar bir fark hissetmedim,İe ile foruma girdiğim zaman yeni iletileri okuyamıyordum uğraşmadım artık onun güncellemsi ile.

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Lisanslı, acaip güncel Win7+IE 9.0.8.kusür bilmem kaç var, gerçi FF 4.0 kullanımındayım ama IE9.0 da , her türlü hatırlatmaları kapattığım halde, son gezdiğim siteler, geçmiş vs. her şekilde karşıma çıkıyor. Biz kapatıyoruz da bu meret neden hala hatırlamaya çalışıyor? Muğla odaklı güçler sarmış olabilir mi çevremizi?

Ayrıca yaz geldi :lol2: bir güncellemedir gidiyor, 500 Mb a yakın güncelleme hesaplayabildim.

Muğla odaklanarak düşsün başına e mi? :p

Bana hiç bir şey gelmiyor...Benim neyim eksik acaba :D

Kırak. :good1:

Yorum bağlantısı
Özgen Şeremet
Bence Google Chrome en iyisi kullanınca anlıyor insan

evet. Chrome şu ana kadar gerçekten hızlı bir tarayıcı. ayrıca stabil çalışabiliyor.

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik

Sizce bir tarayıcı neden hızlı çalışır hiç düşündünüz mü?

Ya da bir tarayıcı hızlı olabilir mi? yoksa yutturmaca mıdır? O hız farkını insan algılıyabilir mi?

Ben gerçekten merak ediyorum. Babam firefox'un hızlı olduğunu iddia ediyor. Ben internet explorer kullanıyorum. Firefox, chrome, safari, opera, navigator gibi onlarca tarayıcıdan hepsini kullanıp web sitelerini test ediyorum. Bana öyle bir hız farkı gözükmüyor.

Şunu derseniz kabul ederim "Internet Explorer 6, 7, 8, 9, hepsi ayrı telden çalıyor. Hangisi doğru gösteriyor?" "Evet explorer hatalı gösteriyor. Standartları çok düşük. Bir şeyi düzeltseler öbürünü bozuyorlar." Bence en doğru gösteren (yorumlayan desek daha doğru olur) firefoxtur ama hiç bir kullanıcının bu amaçla kullandığını sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Armağan bey,

Size bazı yazıcılar gösteririm, nutkunuz şaşar :lol2:

Bir workstation'la bir de hp 5590c'yi yanyana koyarım, 8sn'de pc'nizde olur görüntü.

Ayrıca firefox kesinlikle daha hızlı, askerdeyken 1mbit bağlantıyı 80pc'li bi kafede kullanırken explorer açılmazdı kesinlikle, firefox fırlardı resmen. Size hızlı gözükmemelerinin sebebi zaten hızlı bir internet kullanıyor olmanız.

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
Armağan bey,

Size bazı yazıcılar gösteririm, nutkunuz şaşar :good1:

Bir workstation'la bir de hp 5590c'yi yanyana koyarım, 8sn'de pc'nizde olur görüntü.

Ayrıca firefox kesinlikle daha hızlı, askerdeyken 1mbit bağlantıyı 80pc'li bi kafede kullanırken explorer açılmazdı kesinlikle, firefox fırlardı resmen. Size hızlı gözükmemelerinin sebebi zaten hızlı bir internet kullanıyor olmanız.

Abi tarayıcı derken browser yaa. Yani web tarayıcısı. Sıkenır değil :D. İnternet explorer'ın geç açılması, firefox'un önce açılması, firefox'un daha hızlı olduğunu göstermez. Hızlılık hızlı gösterimdir. Bunu da gözle ayırt edebilecek bir baba yiğit var mı? Bilemem (ie - ff - chrom için konuşuyorum)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yahu öyle desenize, teknik terimi Türkçe kullanırsanız, böyle olur işte ;) BIIROOOVVSIIIIR

Firefox'ta aynı şeyden bahsediyoruz. Açılıyor dediğim, sitenin açılması yani.

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)
Yahu öyle desenize, teknik terimi Türkçe kullanırsanız, böyle olur işte :D BIIROOOVVSIIIIR

Firefox'ta aynı şeyden bahsediyoruz. Açılıyor dediğim, sitenin açılması yani.

Ama ff, ie'den hızlı açmaz ki!

Sizin internetcafedeki makinalar sorunluymuş. Askerlerin ie ile hangi sitelere girdiğini biliyoruz o cafelerde :D. Çünkü windows performası bozuldu mu ie de bozuluyor. ff gibi bağımsız değil (xp için konuşuyorum). Artık internet explorer biraz daha bağımsız. Pek etkilenmiyor. Tutup ff 3 le ie 6'yı kıyaslamadığınız varsayıyorum.

tarihinde Arma?an Pekatik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ama ff, ie'den hızlı açmaz ki!

Sizin internetcafedeki makinalar sorunluymuş. Askerlerin ie ile hangi sitelere girdiğini biliyoruz o cafelerde :D. Çünkü windows performası bozuldu mu ie de bozuluyor. ff gibi bağımsız değil (xp için konuşuyorum). Artık internet explorer biraz daha bağımsız. Pek etkilenmiyor. Tutup ff 3 le ie 6'yı kıyaslamadığınız varsayıyorum.

Yok yok ya, ff 3.6 ile IE8'di.

Kesinlikle eminim, ie kıvranırken mozilla şak diye açılıyordu. Bir de kafede deepfreeze vardı, pc sürekli fabrik ayarında :D

Yorum bağlantısı

Ben yıllarca hep böyle yorumladım.İe serileri windows güvenlik kapılarını kullanır bunun dışında hareket edemez en son 9 da böyle yapmışlar açık kapı varsa windowsun izni yoksa geçemez.İlla yama update olacak sonra pasaport onayı verilecek.Tam bir bagımlı program ve bence en harika program.Diger ex veya sörf programlarının böyle bir sıkışmışlıgı tıkanıklıgı bagımlılıgı yok.Özgürce sörf yapıp özgürce hareket kabiliyetine sahip.Bırakalımda bu fark olsun buralardan sorf yaparken en ufak dalgada bazen boyun kırılması oluyor buna çok şahit oldum.İe serilerinde ufak sıyrıklar olur ama kırılma burkulma hiç görmedim duymadım. :D:)

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)
Yok yok ya, ff 3.6 ile IE8'di.

Kesinlikle eminim, ie kıvranırken mozilla şak diye açılıyordu. Bir de kafede deepfreeze vardı, pc sürekli fabrik ayarında :D

Bana böyle bir olay hiç denk gelmedi. Mantık olarak eğer hotmail'den bahsediyorsak. Hotmail - msn - microsoft üçgeni IE toolslarıyla yada sertifikalarıyla ilgili bir şeyler yüklemeye çalışıyor olabilir. Ondan hotmail geç açılabilir.

Paket veri alımı ve görüntü işleme bakımından aralarında milisaniyeden fazla fark olmasının imkanı olmaması lazım. Şunu unutmayınki IE tekeli dışında hiç biri hiç bir zaman cab dosyalarını yükleyip çalıştırmaz. Nam-ı değer ActiveX

tarihinde Arma?an Pekatik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...