İçeriğe Yönlendir

Ara şanzuman Vuruntu Problemi

Guest Ali Ahrazo?lu

Recommended Posts

Guest Ali Ahrazo?lu

Tüm ford club üyelerine merhaba diyerek benim için çok önemli olan bir konuyu paylaşmak isterim.Ben Adana'dan Ali Ahrazoğlu.Geçen ay Ankara'dan 97 model ford explorer xlt aldım.Yola çıktığım andan itibaren alttan gaza ani basınca tak tak diye bir vuruntu sesi duydum.Bu hem yüksek bir ses hemde ayağımın altında vuruntuyu hissedebildiğim bir durum.Hemen kenara çektim ve aracı aldığım arkadaşı aradım,oda çok önemli bişey olmadığını söyledi..Adana'ya kadar zaman zaman bu vuruntuyu yaparak geldik.Burada bir Amerikan ustasına götürdüm,aracı kullandı ve ara şanzuman zinciri bollaşmış ondan yapıyor dedi.Zinciri getirttik ve değiştirdik ancak seste ve vuruntuda çok fazla bir değişiklik olmadı yani peş peşe 4-5 kez yokuş yukarı ses gelirken şimdi 2-3 oldu.Bu konuyla ilgili beni aydınlatırsanız çok sevinirim şimdiden çok teşekkür eder herkese iyi günler ve iyi çalışmalar dilerim.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Ali bey geçmiş olsun, öncelikle şunu sorayım. Sesin transfer kutusu yani ara şanzımandan geldiğinden eminmisiniz?

İlk önce 4 teker fren testi yapılan biryerde ani gaz vererek sesin tam geldiği yeri tespit etmenizi öneririm. Şaft dahi olabilir o sesi çıkaran.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...