İçeriğe Yönlendir

Ttnet Wifi-Nokia E71

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

12 gb kotalı ttnet müşterisiyim :kafa: beleş wifi servisim varmış bazen telefonla ttnet wifi kablosuz bağlantı noktasına denk geliyorum ama telefonla bir türlü bağlanamıyorum. kendi sitesinde apple ve bb için nasıl bağlanacağı gösteriliyor ama nokia için göstermiyor? bilgisi olup bilgilendirebilecek birileri vardır büyük ihtimal :unsure2:

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Conım biryerlere mesaj atıyosun sana şifren geliyor, sonrada normal wi-fi den bağlanır gibi bağlanacan. Şifreni nasıl alcağını bilmem :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

kullanıcı adı ve şifre sormuyor ki :D sorsa onu öğrendim ttnet kullanıcı adı ile şifrem aynı zamanda ttnet wifi bilgileriymiş :D

ttnet wifi kablosuz bağlantısı şifresi sormuyor

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

O dediğinden bende de var, yepsyeni 2.el E63 üm de var, öğrenirsen bana da haber ver.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bende beceremiyorum, şu bb ve ios anlatımlı linki alayım?

Hımmm ben vazgeçtim yani o zaman :D

Yorum bağlantısı
Kürşat Özcan

WLAN ile bağlan dediğinizde TTnet Wi-fi yı görüp kullancı adı ve şifre istemiyor mu?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
WLAN ile bağlan dediğinizde TTnet Wi-fi yı görüp kullancı adı ve şifre istemiyor mu?

nomalde girş ekranı gelmesi lazım ama gelmiyor linki görüyorum da üstünde ulaşılamıyor diyor. yada Web ağ eçidi cevap vermiyor gibi bişi idi.

nette E72 ile girdim diyen var. sertifika fealn feşmekan diyor de çözemedim.

http://www.bilgisayar.gen.al/f/ag-bilesenl...-hata-t963.html

Bende beceremiyorum, şu bb ve ios anlatımlı linki alayım?

http://www.ttnetwifi.com.tr/content/nasil-baglanirim/57/

Hımmm ben vazgeçtim yani o zaman :D

bende biraz karamsarlığa düşmedim değil Saninin yorumundan sonra :angry:

bir ihtimal flash player desteği felan mı sorun acaba e71 için?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

zaten o hatayı onda alıyorum kendi browserında bir şey de çıkmıyor bağlanamdı diyordu sadece sanki :angry:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
(düzenlendi)

hımm mevzuyu çözdüm yani yukarda sertifika cart curt denilen yerde sertifikada ayar kısmında güvenlik ayarı diyor. orayal alakalı diyen var. biri iki kişide komple o sertifikayı silip girdim diyor nokiada :angry:

Menü > Kntrl paneli > Ayarlar ve Genel > Güvenlik >Sertifika yönetimi > Yetkilendirme (authority) sertifikaları altında GlobalSign Root CA>Güven Ayarı Internet opsiyonunu buradan hayır yapıp çıkıyoruz.
tarihinde Mustafa T tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Nokia Cep Telefonum var WiFi özelliği çalıştığı halde TTNET WiFi?a bağlanmaya çalıştığımda hata alıyorum ?

Nokia Akıllı cep telefonlarından bağlantı ile ilgili ?Güvenli Bağlantı Kurulamıyor? hatası sertifika uyumsuzluğu sebebiyle oluşmaktadır. Telefonunuzda Ayarlar > Telefon > Telefon Yönetimi > Güvenlik > Sertifika yönetimi > Yetki sertifikaları altında yer alan " GlobalSign Root CA " isimli sertifikanın seçiniz ve ilgili sertifikanın seceneklerden guvenlik ayarlarına gidiniz. Burada Internet seçeneğini Hayır şeklinde ayarlamanız gerekmektedir.

ttnette nokia için bağlantı arayüzüne girememe sorunun aştım :unsure: da nete halen bağlanmadım. tek şifre midir nedir onuda aldım site üstünden. kullanıcı adı cart curt her şeyi yaptım ama

şu kullanıcı adı şifre vs den sonraki yani şu ekran gelmiyor sistem hatası diyor ttnet?

birileri denedi mi?

şu ekrandan sonra yeni segmede istedğim siteye girmem gerekiyormuş ama bu ekrana gelmeden hata yedik :unknw:

10.jpg

biri girdim desinde sorunu çözeyim :)

bana hoş geldin demiyor. sistem hatası diyor :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Mustafa

Bu hotspot olarak gözüküyormuş. E71'in bu desteği yok galiba. Sonuçta 2007'de bu telefon çıktığında yoktu.

Son yazılımını yükledin mi telefona?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

510,21,009

19-03-2011

RM-346

bu mudur son sürüm. da hotspot nedir ya :D

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
bir ihtimal flash player desteği felan mı sorun acaba e71 için?

sanmam iPhone da flash zaten hiç yok :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Mustafa son sürüm seninkide. Hotspot olayı genele yayılan internettir.

Bazı firmalar web tarayıcılı engelleme yapar, bazıları da bu tip bi engelleme koyar. Eskiden hepsi web tarayıcılıydı, geçici kullanıcı adını ve şifreni girerdin, sonra sadece o tarayıcıda internete çıkabilirdin.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
(düzenlendi)

Sorunu çözdüm. bu iletiyi de ttnet wifi den yazıyorum :D. salak ttmet wif iservisi için bana ayrı bir kullanıcı adı ve şifre aldırdı "TTNET Tek Şifre ile Giriş " mi neyse adı. Bağlanırken sağ üstte "TTNET ADSL Kullanıcı Adı ve Şifresi ile Giriş" gibi bir şey diyor ona tıklatıp ttnet kullanıcı adı ve şifremle kolayca bağlandım :D. Telefonun günahını almışım :)

nokiacılara duyrulur :p

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
(düzenlendi)
anlamadım?

aceleyle yazdım, bende şimdi okuduğumda ne demişim dedim :) neyse sorunu çözdüm üsteki mesajı da düzeltim :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Peki bağlantı ekranını nasıl açtı? Bende onu da açmıyor?

cevap:

Nokia Akıllı cep telefonlarından bağlantı ile ilgili Güvenli Bağlantı Kurulamıyor hatası sertifika uyumsuzluğu sebebiyle oluşmaktadır. Telefonunuzda Ayarlar > Telefon > Telefon Yönetimi > Güvenlik > Sertifika yönetimi > Yetki sertifikaları altında yer alan " GlobalSign Root CA " isimli sertifikanın seçiniz ve ilgili sertifikanın seceneklerden guvenlik ayarlarına gidiniz. Burada Internet seçeneğini Hayır şeklinde ayarlamanız gerekmektedir.

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
İsmail Şahin Yaman

Belki faydası olur : Farklı bir seçenek ama önce internetten veya telefonun CD'sinden bilgisayara NOKİA PC SUİTE programını kuruyoruz ( 40 MB ). Daha sonra telefonu bluetooth, kızılötesi veya kablo ile bilgisayara bağlıyoruz. Cep telefonundaki interneti bilgisayardan kullanıyoruz. Vodafone için aylık 8 tl sabit ücret karşılığında sınırsız internet sahibi oluyoruz. Diğer operatörlerde fiyatlar değişebiliyor. Farklı marka telefonlarda da yapabiliyorsunuz. Ben LG telefonumdan bağlanıyorum. Tabiiki adsl hattından birkaç saniye daha yavaş bir bağlantı gerçekleşiyor ama acelesi olmayanlar için tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...