İçeriğe Yönlendir

Benzinli Motorda İdeal Motor Deviri Kaç Olmalı?

Mehmet Keskin2

Recommended Posts

Evren Erakçora

Aracınızda vites değiştir uyarı varsa ona uymanız yeterlidir. Araç herkesten iyi bilir. Eğer yoksa  kullandığınız araç at değilki yorulsun neticede oldukça modern bir makina. Tork bandı bu motorun 1400-4000 arasında 170 nm olduğuna göre

ben olsam normal kullanım düz yolda 2000 devirde bir üst vitese atarım.ekonomi istiyorsanız 1400-1500 devirde bile o araç zorlanmadan yol alabilir. Basarsanız yakar basmazsanız az yakar :) keyfinize ve bütçenize kalmış tercih...

aynen böyle.

Yorum bağlantısı
Mehmet Emin Taşdelen

Alın bir otomatik vites, kurtulun bu dertlerden. Yokuş mu iniş mi kendisi ayarlasın vitesi de devri de.:-B

Yorum bağlantısı
onurdursun

Aracınızda vites değiştir uyarı varsa ona uymanız yeterlidir. Araç herkesten iyi bilir. Eğer yoksa  kullandığınız araç at değilki yorulsun neticede oldukça modern bir makina. Tork bandı bu motorun 1400-4000 arasında 170 nm olduğuna göre

ben olsam normal kullanım düz yolda 2000 devirde bir üst vitese atarım.ekonomi istiyorsanız 1400-1500 devirde bile o araç zorlanmadan yol alabilir. Basarsanız yakar basmazsanız az yakar :) keyfinize ve bütçenize kalmış tercih...

dizel motordan bahsediyorsunuz galiba

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

dizel motordan bahsediyorsunuz galiba

1,0 ecoboost hakkında soran arkadaş için için yazmıştım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Selim Kalfa

1400 1500 devirler cok düşük değilmi bazilari düşük devirde çok yaktirir demisti

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Süreyya Karaçam

Babam bugüne kadar genelde tofaş kullandığından 4000 devirden aşağı vites atmıyordu. Bu arabalarda da 4000 devirde araba bırakın beni diye bağırmaya başlıyor. Ben genelde tekerler dönmeye başladı mı 2'ye atıyorum , şehir içi  en fazla 2500 devirde kullanıyorum. Uzun yola çıkınca da 3500 devirden aşağı vites atmıyorum. Neticede Muğla dağlık bir bölge , düz yol bulmak zor ve arabanın yolda silkelemeden gidebilmesi için bu şart. Bu kullanıma göre çeyrek depo benzinle 140 km yol gidiyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...