İçeriğe Yönlendir

Yozgat-ankara-beypazarı-ayvalık-sarımsaklı-dikili-Çandarlı-uşak

Mehmet Kaya

Recommended Posts

Mehmet Kaya

Tatile Yozgattan başladım. Yozgat küçük ama nezih bir yer.Hoşuma gitti. Ankara'da değerli dostlarla mini buluşma organizasyonunda Kulüp üyelerimizle tanışma fırsatım oldu. Çok güzel iki gündü.Arda'nın erkekliğe ilk adımlarında yanın olmak ayrı bir güzellikti.Beypazarı her gittiğimde ayrı bir tat aldığım bir ilçe.

Ankara'dan Ayvalık için yola çıktığımda İnegöl üzerinden geçerken İnegöl köftesi yedim. (herşeyi yerinde tatmak ayrı bir güzellik.)Ayvalığı gezdim(Cunda Adası, Şeytan sofrası,Şeytanın Ayak izi) Sarımsaklıda 3 gece kaldım. Deniz çok güzeldi. Buradan Dikiliyi ve Bademli gezmeye gittim. Sarımsaklı plajları tam aileye göre fazla yabancı turist yok. Ailecek rahat edebileceğiniz bir yer.

Aslında planda Çanakkale vardı. Ama Serkan Toker abi müzeler tadilatta deyince onu seneye erteledim. Kısmet olursa gelecek sene orayada gidecem.

Çandarlıda değerli dostlarım vardı. Oraya geçtim bir gece orda kaldım. Buradan Uşak'a çok değerli bir dostumu ziyarete geçtim. Uşak'a giderken eşimin doğup büyüdüğü Soma'yı gezdim. Buradan Akhisar'a geçip şehir içindeki Köfetci Ramiz'den Köfte yedim(kesinlikle tavsiye ederim) Köfteci Ramizden köfte yiyecekseniz Akhisar'daki şehir içindeki yerinden yiyin derim. Elle yapılmış ve kömürde pişmiş.Bir gece Uşak'ta bir gece konakladım.Bugün öğleye doğru Uşak'tan yola çıktım ve Kahramanmaraş'taki evime geldim. 4200 km yol yapmış oldum. Tatlı bir yorgunluk var. Yarın görev başlıyor. İlk defa Mondeomla bu kadar uzun yolculuk yaptım ve hakkını verdi.

Not: Bu arada Ankaradaki arkadaşlara Allah yardım etsin. Bir akü değişimi için servise girdim. Saat 08:30 da çıktığımda 12:30 du. Randevulu gittim birde.Allah sizlerin yardımcısı olsun.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Keyif aldığınız çok belli. :) Bende saat 10 gibi Uşak'dan İzmir'e doğru yola çıktım. :p Keşke konu açsaydım ufak birşeyler olacak gibiymiş. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Çok keyf aldım. Ama eşim biraz yoruldu.(Aracı kullanan benim :) Oğlan biraz yordu.) Çünkü Uşak-Maraş arası 875 km ve 9 saatte geldim. Araçta sıkıldı. Bende sabah 11 de çıktım Uşaktan.Konu açsaydınız bile ben 2-3 gündür internete giremediğim için yine görüşemezdik. Keşke kısmet olsaydı görüşseydik çok iyi olurdu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Hangi birini koyayım :lol2: Erkancığım. Az önce aktar 700 den fazla foto var :lol2:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Hiç sorma ya. Şu arabayı keşke beraber parlatıp temizletseydik daha süper olacaktı. Ama Yasin işini gerçekten severek yapıyor. Adam bu işe aşık ya.Tekrar teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Erkan'cığım bir kaçtane attım.

Yozgat

9.JPG

Beypazarı

1.JPG

Gençlik Parkı

2.JPG

Lünapark

3.JPG

Oyun Salonu :lol2:

4.JPG

Atatürk Orman Çiftliği

5.JPG

Cunda Adası

6.JPG

7.JPG

Çandarlı

8.JPG

Şeytan Sofrası

10.JPG

Şeytanın Ayakizi

11.JPG

12.JPG

Keşke tarihler fena oldu bu sene :p

Yasin öyle aşık işine hatta fazla aşık :lol2:

BMW aşkı bambaşka ama. Ben ordayken M5 Geldi yıkamaya bir siliyor bir siliyor hayran hayran siliyor :lol2:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Maşşallah abi güzel vakit geçirmissiniz belli..:lol2:

:lol2: :lol2: Bu şeytanın ayak izi nasıl birşey abi..:p

Erkancığım insanları kandırmanın yolunu para kazanmanın yolunu bulmuşlar. bir kayada oyuk var ayakizi diye insanları kandırıyorlar. Günbatımını izlemeye geliyorlar aklın hayalin durun. Otopark araba kaynıyordu. PArk yeri yok. Her çıkan arabada baskı balata kokusu var. Yarım debrajla çıkıyorlar. Trafik yoğun. Ayakizi hikaye. Görsen gülersin:)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Desene milleti kekliyorlar ayak izi hikaye..:lol2: millet ayak izini görmek için paramı veriyor birde...

Gün batımı nasıl abi ,ilgi büyükse muhteşem birşey herhalde fotosunu veya video çektinmi abi.. :lol2:

Günbatımı heryerde güzeldir. Benim memleketimde de İskenderun'da da güzel. Ama orda öyle bir reklam yapmışlarki. Çok yoğun ilgi vardı. Dur sana otoparkın bir bölümünü çıkış anını gösteren resmi ekliyeyim.

İnsanlar burdan çıkmaya çalışıyorlar. Otoparkçılar anahtarı istediler vermem dedim. O zaman park edemezsiniz dedi. Tamam bende Şeytanın sofrasına oturmam dedim.Sonra abi şurda biryer boş oraya bırak arabayı dedi.Bıraktım ve anahtarımı aldım :lol2:

14.JPG

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Balata kokması normal abi bu şıkışıklıkta..:)

Buraya çıkarken viraj ve rampa birlikte. Sağda araç parketmişler karşıdan araç geliyor ve sen yukarı çıkıyorsun. Yol dar zaten. Elfreni yarım debraj çıkıyor insanlar. Bende 2 ye aldım tin tin çıktım arkalarından :D

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
Tatile Yozgattan başladım. Yozgat küçük ama nezih bir yer.Hoşuma gitti. Ankara'da değerli dostlarla mini buluşma organizasyonunda Kulüp üyelerimizle tanışma fırsatım oldu. Çok güzel iki gündü.Arda'nın erkekliğe ilk adımlarında yanın olmak ayrı bir güzellikti.Beypazarı her gittiğimde ayrı bir tat aldığım bir ilçe.

Ankara'dan Ayvalık için yola çıktığımda İnegöl üzerinden geçerken İnegöl köftesi yedim. (herşeyi yerinde tatmak ayrı bir güzellik.)Ayvalığı gezdim(Cunda Adası, Şeytan sofrası,Şeytanın Ayak izi) Sarımsaklıda 3 gece kaldım. Deniz çok güzeldi. Buradan Dikiliyi ve Bademli gezmeye gittim. Sarımsaklı plajları tam aileye göre fazla yabancı turist yok. Ailecek rahat edebileceğiniz bir yer.

Aslında planda Çanakkale vardı. Ama Serkan Toker abi müzeler tadilatta deyince onu seneye erteledim. Kısmet olursa gelecek sene orayada gidecem.

Çandarlıda değerli dostlarım vardı. Oraya geçtim bir gece orda kaldım. Buradan Uşak'a çok değerli bir dostumu ziyarete geçtim. Uşak'a giderken eşimin doğup büyüdüğü Soma'yı gezdim. Buradan Akhisar'a geçip şehir içindeki Köfetci Ramiz'den Köfte yedim(kesinlikle tavsiye ederim) Köfteci Ramizden köfte yiyecekseniz Akhisar'daki şehir içindeki yerinden yiyin derim. Elle yapılmış ve kömürde pişmiş.Bir gece Uşak'ta bir gece konakladım.Bugün öğleye doğru Uşak'tan yola çıktım ve Kahramanmaraş'taki evime geldim. 4200 km yol yapmış oldum. Tatlı bir yorgunluk var. Yarın görev başlıyor. İlk defa Mondeomla bu kadar uzun yolculuk yaptım ve hakkını verdi.

Not: Bu arada Ankaradaki arkadaşlara Allah yardım etsin. Bir akü değişimi için servise girdim. Saat 08:30 da çıktığımda 12:30 du. Randevulu gittim birde.Allah sizlerin yardımcısı olsun.

Saygılarımla.

Keyif aldığınız çok belli. :p Bende saat 10 gibi Uşak'dan İzmir'e doğru yola çıktım. :) Keşke konu açsaydım ufak birşeyler olacak gibiymiş. :D

Birileri Uşak mı dedi? Neyse az kaldı memlekete varmaya... :) ay sonu ordayım inşallah.

Mehmet Abi yarım dünya turu yapmışsın sen nerdeyse!

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Uşak-Maraş arası 875 km ve 9 saatte geldim.

Helal olsun...

Biz Serkan ile 700 km yolu 13 saatde gitmiştik :)

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit
Birileri Uşak mı dedi? Neyse az kaldı memlekete varmaya... :) ay sonu ordayım inşallah.

Hayırlı yolculuklar. Aysonu benim de Uşak'a gitme ihtimali var. :D

Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul

abi şeytan sofrası özellikle günbatımında çok güzel biryer. Sarısmaklınında denizini çok beğenmiştim balıkların içinde yüzüyorsun. Fakat akü değişimi için neden servise gittin onu anlayamadım kendinde değiştirebilirdin okadar beklemektense

Yorum bağlantısı
Mehmet Solak

geziye gittiğimizde şeytan sofrasında gün batımını hava bulutlandığı için düzgün izleyemedik ama en güzel gün batımını Göcek'te izledim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Birileri Uşak mı dedi? Neyse az kaldı memlekete varmaya... :D ay sonu ordayım inşallah.

Mehmet Abi yarım dünya turu yapmışsın sen nerdeyse!

Evet Uşak dedim.Sana hayırlı yolculuklar. Uşakta parkta çay içtik çok güzel bir ortam. Hoşuma gitti. Biraz öyle oldu. Ama Çanakkale'yi listeden çıkardım

Helal olsun...

Biz Serkan ile 700 km yolu 13 saatde gitmiştik :)

Bir zamanlar 720 km 10 saatte gitmiştim Ankara-Trabzon arasını. Serkan abinin yol hikayelerini İlker abi anlatıyor.Yakıttan belli :p . Aslında birileri ona duble yolların 110+%10=121 olduğunu hatırlatması lazım. Otobanda da 120+%10=132. :fiuw:

abi şeytan sofrası özellikle günbatımında çok güzel biryer. Sarısmaklınında denizini çok beğenmiştim balıkların içinde yüzüyorsun. Fakat akü değişimi için neden servise gittin onu anlayamadım kendinde değiştirebilirdin okadar beklemektense

Ergin'ciğim o gün batımı gerçekten güzeldi. Ama Türkiye'nin bir çok yerinde gün batımları çok güzeldir. Sarımsak'lının denizi ilk gün hoşuma gitmedi. çünkü çok fazla yosun vardı.Valla ben fazla balık görmedim hep sazlık yaprağı. Hatta kalkıp Didim Altınkum'a gitmeyi bile düşündüm sabah kalktım güzeldi. Ama ölüdeniz ve Altınkum tek tercihim. Akü için servise gitme sebebim dışardaki fiyatı ile aynıydı.Bir defa girmiş olduk.Ha şimdi yapacaklar ha şimdi derken 4 saat geçti.Halletmiş olduk sonunda.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
geziye gittiğimizde şeytan sofrasında gün batımını hava bulutlandığı için düzgün izleyemedik ama en güzel gün batımını Göcek'te izledim.

Ben şans eseri oraya girdim. O gün değil bir sonraki gün gidecektim. Tesadüf gittim ve gün batımına denk geldi. Dediğim gibi Türkiye'nin heryeri güzel. Gün batımı her zaman güzeldir.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
Hayırlı yolculuklar. Aysonu benim de Uşak'a gitme ihtimali var. :good1:

Teşekkür ederim. :i-ih: Allah izin verirse bayramda ordayım hatta bir kaç gün öncesinden gelme ihtimalim var, bakarsın forumda bir ilki yapar FCTR Uşak Toplantısı tertipleriz :)

Evet Uşak dedim.Sana hayırlı yolculuklar. Uşakta parkta çay içtik çok güzel bir ortam. Hoşuma gitti. Biraz öyle oldu. Ama Çanakkale'yi listeden çıkardım

Teşekkür ederim. :)

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit
Teşekkür ederim. :D Allah izin verirse bayramda ordayım hatta bir kaç gün öncesinden gelme ihtimalim var, bakarsın forumda bir ilki yapar FCTR Uşak Toplantısı tertipleriz :rolleyes:

Güzel olur. :) Bende o sıralarda Uşak'da olacağım. Şimdiden hayırlı yolculuklar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...