İçeriğe Yönlendir

Rot Balans

Erdem Halaçoğlu

Recommended Posts

Erdem Halaçoğlu

Merhaba,

Garantiyi bozmamak için rot balans,jant düzeltme vs illa servistemi yapılması gerekiyor ?

Kontrol işlemi olduğu için değildir diye düşündüm ama yine de emin olmak istedim.

Tatile giderken ve dönerken 130-140 gibi süratlerde direksiyonun titremesini iyice arttı,uzun yolda daha iyi fark ediliyor,sanırım rot balans vakti geldi.

İzmirde yada İstanbul Anadolu yakasında tavsiye edebileceğiniz ustalar için yardımınızı rica ediyorum.

teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Rot balans işlemi ücretlidir garantiye girmez, nerede yapıldığı da önemli değildir, garantiyi etkilemez. Zaten tercihen servis dışında yaptırın, mesela büyükçe, lastik satan bir lastikçiyi tercih edin derim.

Yorum bağlantısı
Halit Bozkurt
Rot balans işlemi ücretlidir garantiye girmez, nerede yapıldığı da önemli değildir, garantiyi etkilemez. Zaten tercihen servis dışında yaptırın, mesela büyükçe, lastik satan bir lastikçiyi tercih edin derim.

yaptırınca fiyat paylaşırsanız sitede.. ben de yaptırmayı düşünüyorum da..

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
(düzenlendi)

Rot Balans yaptırmak Garantiyi bozmaz gönül rahatlığıyla gidin Herhangi gibi bir Rot Balans servisinde yaptırın.

tarihinde ?.G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Bayram
(düzenlendi)

Disklerde aşınma,yamulma vs..de olabilir

Pardon karıştırdım...

tarihinde Fatih Bayram tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Pardon, bu soruyu genel olarak herkese sordum. Yani bir araç 120li hızları geçmeye başladığında direksiyonda oluşan titremenin kaynağı nedir? Lastik? Jant? Balans? ...?

% 90 balanstır... % 10 lastik, jant, ön düzen...

Disklerde aşınma,yamulma vs..de olabilir

Pardon karıştırdım...

Evet... senin aklın suda kaldı :D

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram
% 90 balanstır... % 10 lastik, jant, ön düzen...

Evet... senin aklın suda kaldı :D

:p

Yok abi çalışmadığım yerden çıktı :ohooh:

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
Pardon, bu soruyu genel olarak herkese sordum. Yani bir araç 120li hızları geçmeye başladığında direksiyonda oluşan titremenin kaynağı nedir? Lastik? Jant? Balans? ...?

Abi dediklerinin hepsi olabilir. ilk etapta Balans'a baktırmak gerekiyor. Zaten Balans Makinesinde Jant'tanmı, Lastiktenmi olduğu ortaya çıkıyor...

Yorum bağlantısı
Erdem Halaçoğlu

Merhaba,

Araba İzmirdeydi orada yapıldı.

Kayınpederin uzun yıllardır gittiği bir yer vardı orada yapıldı güven açısından,bornova 3.sanayide,isim olarak hatırlayamıyorum.

Arka sağ lastikte bir problem çıktı sanırım darbe almış ona ek gram vs ekleyip dengelediler

Önde ise jantlarda yamulma varmış,zaten usta lifte alıp kaldırıp elle çevirince bile anlaşılıyor.

Titremenin ana nedeni jantlardaki yamulma anladığım kadarıyla.Şu an bir titreme yok.

Bu araçlarda lastik biraz ince olduğu için balans çabuk bozuluyor herhalde.

İşin ilginç kısmı 4-5 ay önce bir kaza yapmıştım ön sağ lastiğe çarpmışlardı,çamurluk,jant,lastik,tampon değişmişti kaskodan.

Ölçüme girince ön sağ kamberde toleransın dışında çıktı değerler, - 1,75 di sanırım.

Usta ya amortisör eğridir yada akson,kaza sonrası değiştirmemişler yada atlamışlar dedi.

Sıfırını takıp bakmak lazım dedi,bende tamiratı gerçekleştiren servisle görüştüm.

Canım sıkılacak diye düşünüyordum ama ilk aşamada olumlu oldu tepkileri yani "olmaz öyle şey" gibi bir tepki

bekliyordum ama getirin bakalım hemen dediler,aracı bıraktım onlarda ölçüm vs yapıp geri dönecekler.

Tecrübe oldu yetkili servis bile olsa 2. bir kontrol yaptırtmak gerekiyordu demekki.

Yardımlarınız için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Erdem Halaçoğlu
yaptırınca fiyat paylaşırsanız sitede.. ben de yaptırmayı düşünüyorum da..

Halil Bey merhaba,

benim ödediğim ücret referans olmaz ne yazık ki çünkü işin içinde ahbaplık,çok uzun süredir devam eden ticari ilişki vs var,

normalde piyasada hiçbir şekilde alamayacağınız bir ücret oluyo böyle durumlarda.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Genelde arka lastiklerden kaynaklanır diye biliyorum Sefa.. :)

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Cihan Yaşar

lastıklerımı ve ön  zrotlaarı degistırdım,rot ayarı yaptırmaya gerek varmı ?rot ayarının gerektıgını nasıl anlarım

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...