İçeriğe Yönlendir

Aracın Içine Su Giriyor

Serkan Şimsek

Recommended Posts

Serkan Şimsek

Arabayı yıkadığım zaman Şasi numarasının yazılı olduğu tarafta camla göğüs arasında su birikiyor nereden geldiğini çözemedim sunroof un tahliyesi tıkalı olabilir diyen oldu, camın üstündeki lastikten giriyor diyen oldu kontrol ettim ama bir şey göremedim fikri olan veya başına gelen varmı. Teşekkürler

2006 TDCİ Ghia

Yorum bağlantısı
Metin Mustafa Oral

Önemili bir konu gerçekten başına gelen varsa anlatsın bilmekte fayda var...

Yorum bağlantısı
Serkan Şimsek
Ben neresi olduğunu anlayamadım... ?

temsili bir fotoğrafta yerini işaretleyeyim size becerebilirsem

6201.jpg

Yorum bağlantısı
Serkan Şimsek

benden önceki sahibi değiştirmiş ama 18 aydır araba bende yeni olmaya başladı

Yorum bağlantısı
Aydoğan Munanoğlu

Mehmet Bey'in dediği gibi cam değiştirmeden kaynaklı gibi gözüküyor. Cam değiştirirken silikon çekiyorlar, hatalı bir işlem varsa zamanla orası açılmıştır, 18 boyunca olmaması normaldir.

Ön camı söktürün, tekrar güzelce yapıştırın. Ama önce sızıntının oradan olduğuna emin olun. Mesela oraya kuru iken kağıt havlu koyun, cama 15-20 dk hortumla su tutun, havlu kağıt ıslanırsa silikondan kaçırıyordur. Ama camın farklı yerlerinden tutun suyu, sizin sorun sol tarafta ama sağ taraftan alıyordur suyu, sola kadar yürüyebilir yol bulduğu yerden.

Yorum bağlantısı
Serkan Şimsek
Mehmet Bey'in dediği gibi cam değiştirmeden kaynaklı gibi gözüküyor. Cam değiştirirken silikon çekiyorlar, hatalı bir işlem varsa zamanla orası açılmıştır, 18 boyunca olmaması normaldir.

Ön camı söktürün, tekrar güzelce yapıştırın. Ama önce sızıntının oradan olduğuna emin olun. Mesela oraya kuru iken kağıt havlu koyun, cama 15-20 dk hortumla su tutun, havlu kağıt ıslanırsa silikondan kaçırıyordur. Ama camın farklı yerlerinden tutun suyu, sizin sorun sol tarafta ama sağ taraftan alıyordur suyu, sola kadar yürüyebilir yol bulduğu yerden.

15 20 dakikamı :nazar: arabaya 30 saniye su tutuyorum orada biriken suyu beze emdirerek 5 dakikada boşaltıyorum muhtemelen yağmurlar başlayınca da su alacak

dedğiniz gibi slikonda kaçırıyorsa bile bu bayağı büyük bir delik olmalı. Bu gün bir deneme yapayım belirli yerlere sırayla su tutayım bakalım ne çıkacak. teşekkürler

Yorum bağlantısı
Aydoğan Munanoğlu

İhmale gelmez bu iş. İşaretlediğiniz kısımın alt tarafı sigorta kutusu(benim arabada orada). ciddi bir sorun oluşabilir oradan su girerse sigorta kutusuna.

Yorum bağlantısı
Serkan Şimsek

cumartesi camcıya gittim adama olanı söyledim içerden parmağıyla camın üst köşesini ittirdi tamam abi esneme var bunda buradan alıyor suyu dedi cam söküldü silikonlar temizlendi (bir önceki söküm takım zamanında yapılan yanlış silikonlamada ortaya çıktı tabi) yeniden silikonlandı ve yapıştırıldı. toplam maliyet 50 Tl. Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Ferhat Genç

1997 senesinde aldığımız 1988 Taunus GLS'nin içi yağmurlu havalarda havuz gibi oluyordu :rofl: Ve bu bizim arabayı satmamıza neden olmuştu (Ne kadar arabayı beğensek ve sevsek de..) Tam diyecektim ki Ford larda hastalık galiba ama sorun çözülmüş çok sevindim. İnşallah hiçbirimizin böyle sulu olaylar başına gelmez :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...