İçeriğe Yönlendir

Vergi Taksidi Hakkında

Guest Umut Araz

Recommended Posts

Guest Umut Araz

arkadaşlar yaklaşık 15 gündür bir sıkıntım var arabamın ocak vergisi önceki sahibi tarafından 173 lira olarak ödenmiş temmuz ayı vergisini ödemek için gittiğimde 261 lira ödemem gerektiği söylendi, görevliye ocak ayındaki 173 liralık ılk taksidi gösterdim arabanızda değişen varmı diye sordu bende yok dedim sistem böyle gösteriyor arabanız satıştan sonra sisteme yanlış girilmiş olabilir dedi. Ne yapmam gerekiyor? Ruhsatı incelerken bir değişiklik farkedemedim, sadece araç sınıfı kısmına m1 yazıyor arabam 98 mondeoo glx yardımçı olursanız sevinirim

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Arkadaşlar.. incelemeye sorgulamaya gerek yok..

Aracın zaten standart vergisi yıllık 523 lira

Ancak; Aracın yıllık vergisi, Aracın kasko bedelinin % 5'ini geçiyorsa, bir form doldurmak ve bu formu bir sigortacıya imzalatmak şartıyla, araç için bir alt kademeden vergi ödenebilir. Bu da yıllık 346 liradır..

Sizden önceki sahibi bu işlemi yaptırmış ve vergiyi düşürtmüş.. Sizin de aynı işlemi yapmanız gerekiyor..

Forumda bu bununla ilgili bir kaç konu bulursunuz..

Yorum bağlantısı
Guest Umut Araz

cevaplarınız için sağolun Mehmet abi tekrar ne yapacağımı açıklayarak yazarsanız memnun olurum

Yorum bağlantısı
Guest Umut Araz

çok teşekkür ederim ben aracı alırken bir trafik sigortası yaptırdım kasko yok heralde bu işlem için kaskomun olmasımı gerekiyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
çok teşekkür ederim ben aracı alırken bir trafik sigortası yaptırdım kasko yok heralde bu işlem için kaskomun olmasımı gerekiyor

Hayır gerekmiyor...

Sigortacınıza gidin o bilir ve yapar...

Yorum bağlantısı
Harun Sayın
1998 model araca kasko yapılıyormu?

2010 haziran ayında 3-4 yere sormuştum ve 1200 tl nin altında fiyat alamamıştım 97 mondeo için.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...