İçeriğe Yönlendir

Mondeo IV Alacağım

Özay Uçar

Recommended Posts

Özay Uçar

Arkadaşlarım Focus'u satıp Mondeo veya Passat almayı düşünüyordum.... uzun araştırmalarım sonucu benzinli motorların lpg ye uygun olmasından dolayı da Mondeo almaya karar verdim.. uygun olursa dizel almayı da düşünebilirim. bu arabanın piyasası hakkında hiç bilgim yok. aşağıda belirtilen araçlar nasıl sizce..??

1.6 benzinli titanyum

TDCI TREND

TDCI

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Donanımları oldukça farklı fiyat farkı buradan çıkmış olabilir.Bunun yanında hangi modele kadar bilmiyorum ama 1.6 benzinli mondeolarda baskı balata problemi vardı.Ben olsam km si gerçekse aracın durumu iyi ise dizellerden yana kullanırdım tercihimi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Mondeodaki 1.6 motorun lpg ye uyumlu olduğu bilgisini nereden temin ettiniz? Vesile ile, fabrikasyon balatalar uzun süre dayanamadı, ancak servislerde takılanlar farklı, bunlar sorun çıkarmıyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

google: muhteşem ve doğru bilgi kaynağı, rektifiyecilere de bir sorun isterseniz :ninja: yakıt sistemi çalışma prensibi yüzünden, yüksek devirlerde devamlı püskürmeye başlayan lpg, pistonu eritebilir derim, bence de, siz araştırın, baştan hedefi doğru belirlemeli ki sonra müşteri de motor da mağdur olmasın.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

FII ti-vct ler ne kadar uyumlu ise 1.6 mondeoda o kadar uyumlu. ama riskli biraz. arkadaşta 40 binde felan lpg li şekilde binilen bir tane var. bu arada debriyajı çabuk cortluyor hatta cortlarken yanındaydım beraber servise gittik :) bin tl yakın masraf çıktı baskı balata değişiminde.

Yorum bağlantısı
google: muhteşem ve doğru bilgi kaynağı, rektifiyecilere de bir sorun isterseniz :) yakıt sistemi çalışma prensibi yüzünden, yüksek devirlerde devamlı püskürmeye başlayan lpg, pistonu eritebilir derim, bence de, siz araştırın, baştan hedefi doğru belirlemeli ki sonra müşteri de motor da mağdur olmasın.

Çağlar Bey ile aynı fikirdeyim. Sadece forumda arama yaparsanız, çok ayrıntılı bir post vardı konuyla ilgili. LPG'nin nasıl bir zararı olduğuna dair detaylar mevcuttu.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Temiz bir dizel bulursanız bence donanımı sorun etmeyin. Bu kasa Mondeo'da LPG'ye bulaşmamak lazım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Çağlar Bey ile aynı fikirdeyim. Sadece forumda arama yaparsanız, çok ayrıntılı bir post vardı konuyla ilgili. LPG'nin nasıl bir zararı olduğuna dair detaylar mevcuttu.

Saygılarımla.

Sanayide sibopları erimiş bir kaçtane LPG mondeo IV gördükten sonra 1.6 benzinli mondeo IV almaktan vazgeçtim. Vazgeçmemde ustamın çok etkisi oldu. Motor zayıf olduğu hale birde LPG ile yüksek devirlerde kullanıldığında motorun zarar görmesi an meselesi diyor.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

bi aralar bende mondeolara takmıştım

1.6 titanium-x paket çok dolu bi araba donanım olarak ama halen çok hoşuma gidiyor ama lpg ile uyumsuz motor tam olarak uyumlu degil sıkıntılı :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...