İçeriğe Yönlendir

Türkiye Gruptan Çıkmayı Garantiledi.

Erhan Doruk

Recommended Posts

Erhan Doruk

İngilterenin bile yendiği Polonya"ya yenilerek işimizi zora soktuk ancak şans bize bu sefer güldü.

Büyük Britanya'nın gün içinde Polonya'yı yenmesiyle bir üst tura çıkmayı garantileyen A Milli Basketbol Takımımız gruptaki son maçına çıkıyor... Ancak bu karşılaşma 2. turdaki gruplar için oldukça önem taşıyor. 12 Dev adam İspanya karşısında kazanırsa 2. Tur'da katılacağı gruba 1 galibiyetle, mağlup olursa ise sıfır puanla başlayacak.

İLK 5'LER

Türkiye: Ömer Onan, Ersan İlyasova, Kerem Tunçeri, Ömer Aşık, Hidayet Türkoğlu

İspanya: Fernandez, Navarro, Calderon, Mark Gasol, Ibaka

Yorum bağlantısı
Fatih Uzun

Geçen sene dünya ikincisi olmadı mı bu takım ben mi yanlış hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı

Polonya maçında hakemlerin hataları olduğu doğru ancak bizimde çok hatalarımız oldu takım olarak.Dünya şampiyonasında yaptığımız sert savunmdan eser yoktu.çok basit sayılar yedik.maçı hakem hatalarına bırakmadan koparmamız gerekliydi ama olmadı.takımın abileri dediğimiz isimlerin suskun kalmaları işleri bu noktaya getirdi.Ancak özellikle Enes ve Emir çok genç olmalarına rağmen çok iyiler.(Emir in Litvanya maçında son saniyede elinden kaçırdığı topu saymazsak :nazar: )

Yorum bağlantısı
Geçen sene son abd maçı ne maçtı. :)

Yenilmek için çıktığımız oynamadan kaybetiğimiz bi maçtı abi :)

kazandık işte 65-57

Devler geri döndü :p

son ana kadar hiç öne geçemedik ama son dakikalardaki iyi savunma meyvelerini verdi.Bundan sonra karşımıza çıkacak takımların hepsi İspanya düzeyinde takımlar olacak.Hata affetmeyecek takımlar.çok dikkatli oynamak lazım

Yorum bağlantısı

16/29 sebest atış , 3/17 3 sayı yüzdelerine rağmen Sırbistan la son topa kadar mücadele ettik.Topun el yaktığı dakikalarda sahneye çıkması gereken isimler diğer maçlarda da olduğu gibi yine ortalarda yoktu.

Yorum bağlantısı
16/29 sebest atış , 3/17 3 sayı yüzdelerine rağmen Sırbistan la son topa kadar mücadele ettik.Topun el yaktığı dakikalarda sahneye çıkması gereken isimler diğer maçlarda da olduğu gibi yine ortalarda yoktu.

Son 3 maç için düşüncelerim çok bahtsız derecede kötü oyundaki olumsuzlukları farklı alğılıyorum ve cidden çok üzüldüm.Şöyle bir değerlendirme yapılırsa çok rahat alınabilecek maçlar idi.Yazık diyorum sadece.

Yorum bağlantısı
Son 3 maç için düşüncelerim çok bahtsız derecede kötü oyundaki olumsuzlukları farklı alğılıyorum ve cidden çok üzüldüm.Şöyle bir değerlendirme yapılırsa çok rahat alınabilecek maçlar idi.Yazık diyorum sadece.

Dünya ikincisi bir takıma yakışmadı bu turnuva abi.Her oyuncu ve teknik ekip bu turnuva sonrası oturup düşünmeli neler yanlıştı diye.Seneye bizim için turnuva yok.Daha sonrası için herkes hatalarından ders almalı

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...