İçeriğe Yönlendir

Nissan Note(dizel) Nasıl Bir Araçtır?

Süleyman Çetin

Recommended Posts

Süleyman Çetin

Evet arkadaşlar başlıktanda anlaşılacağı üzere Nissan Note almaya niyetim var(sıfır). Araç benim isteklerimi karşılıyor gibi.(2. el piyasası hariç) Geniş iç hacim, geniş bagaj hacmi, az yakıt.

Merak ettiklerim;

Yol tutuşu nasıldır?

Süspasiyonları Fiesta gibi sert midir?

İç malzeme kalitesi nasıldır?

ve en önemlisi 40.000 civarı bir fiyata alınır mı?

Veya istediğim özellikleri karşılayacak sıfır, dizel alternatif ne düşünülmeli? En en fazla 40.000 Tl'ye kadar.

Not: Araç Aralık ayında alınacak.

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik

Araç hakkında bilgim yok ama görüntüde hoş bir araç,

Ayrıca 40.000 tl gibi bir bütçe ile şu an ford ailesinden sadece trend donanımlı fiesta alınabiliyor

Umarım sonunda hakkınızda hayırlısı olan sizi üzmeyen bir araç a sahip olursunuz.

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin
Araç hakkında bilgim yok ama görüntüde hoş bir araç,

Ayrıca 40.000 tl gibi bir bütçe ile şu an ford ailesinden sadece trend donanımlı fiesta alınabiliyor

Umarım sonunda hakkınızda hayırlısı olan sizi üzmeyen bir araç a sahip olursunuz.

Aklımızda focus 5k dizel vardı ama eski kasalar tükenmiş gibi görünüyor. Belki bazı plazalarda vardır ama aralıkta anca alabileceğim için o zamana da kalmaz gibi. Geriye benim için tek seçenek bu gibi görünüyor. İnşallah, çok sağolsun.

Clio nun önünde Nissan yazanı

Bu parayı hak etmez mi diyorsun abi?

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin
Renault'la beraber araç ürettiğinden beri kaliteyi düşürdüler bence,özellikle şu anki şartlarda nissanın sadece 4X4 araçları alınır,nerede o eski nissanlar :rolleyes:

40000 Tl'ye sizce hangi alternatif araç alınır? Kaç zamandır araştırıyorum çıkamadım işin içinden. ;)

Kısa süreli kullandım. Fikir veremem belki ama, orta halli bir araç için gayet güzel. İçi ferah, malzeme kalitesi sınıfına göre hiç de fena değil.

Ama 40.000 üstü fiyatları hakeder mi bilemem.

40.000'ın üzerine çıkarsa zaten ben alamam abi. Şu anda en uygun 2011 modeline 38000 dediler(dolu paket). Aralıkta da 2012 modeller 40.000 olsa diye tahmin ediyorum.

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Clio nun amblemi Nissan olanı evet o zaman motor olarak çok güzeldir.Yakıtı da cabası.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Clio nun önünde Nissan yazanı
Aklımızda focus 5k dizel vardı ama eski kasalar tükenmiş gibi görünüyor. Belki bazı plazalarda vardır ama aralıkta anca alabileceğim için o zamana da kalmaz gibi. Geriye benim için tek seçenek bu gibi görünüyor. İnşallah, çok sağolsun.

Bu parayı hak etmez mi diyorsun abi?

Renault'la beraber araç ürettiğinden beri kaliteyi düşürdüler bence,özellikle şu anki şartlarda nissanın sadece 4X4 araçları alınır,nerede o eski nissanlar :rolleyes:

Kıskançlarrr ;)

Clio nun amblemi Nissan olanı evet o zaman motor olarak çok güzeldir.Yakıtı da cabası.

İşte kalitee ;)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Ön koltuklar gibi öne arkaya kayan arka koltuklar, bluetooth özellikli mp çalar, bagajın iki katlı olması vs.. İç mekan kaliteli gelmişti bana...Bende bir aralar almayı düşünmüş hatta eski arabama en iyi takas fiyatı veren bayiye birkaç kez gitmiştim...Ancak o zamanlar yanılmıyorsam 32.500 lira gibi bir fiyatı vardı..Tekna paket vardı birde hatırlamadığım bir donanım seviyesi ki donanımlısına bakmıştım ben...

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

Valla kaç zamandır düşünüyorum bir türlü çıkamadım işin içinden. Beni en düşündüren şey 40000 TL eder mi? :)

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin
Ön koltuklar gibi öne arkaya kayan arka koltuklar, bluetooth özellikli mp çalar, bagajın iki katlı olması vs.. İç mekan kaliteli gelmişti bana...Bende bir aralar almayı düşünmüş hatta eski arabama en iyi takas fiyatı veren bayiye birkaç kez gitmiştim...Ancak o zamanlar yanılmıyorsam 32.500 lira gibi bir fiyatı vardı..Tekna paket vardı birde hatırlamadığım bir donanım seviyesi ki donanımlısına bakmıştım ben...

Serkan abi yine aynı tekna paket. ve saydığın bütün özellikler mevcut. Aşağı yukarı bütün illerdeki bayiilerini aradım. En uygun fiyatı İst. Bostancıoğlu verdi(38000 TL) Şu anda aklımda şu var aralığı beklemeli miyim(2012 modelleri için) yoksa bu ay çıkmadan aracı 2011 model olarak almalı mıyım? Neden bu ay diyecek olursanız? Nissan da bu ay 2011 model Note'ler için 12000 TL faizsiz kredi imkanı mevcut. ve bana güzel görünüyor. Ama aklımdan da Aralıkta güzel kampanyalar gelebilir diye de geçmiyor değil hani.

Yorum bağlantısı
Doğan Özkan
(düzenlendi)

Kesinlikle Clio ile karşılaştırılamaz... Motor aynı olabilir fakat çok farklı...

Yıllarca nissan kullanmış biri olarak söylüyorum; clio dan kalite ve kullanım olarak çok farklı...

O paraya nissan note alır mısın diye sorarsanız yanıtım: Hayır olur... Almam daha iyi..

Eski bir nissan kullanıcısı olarak;

++++++++

- Kullanımı çok keyifli

- Güvenli

- Kaliteli işçilik

- Araç için de sürücü ve yolcu için düşünülmüş çeşitli kolaylıklar (Gözlük, şemsiye koyma yerleri, arka koltukta 12 volt çakmaklık gibi)

Ankara da olmama rağmen.

--------------

- Çok fazla ustası yok

- Anlayanı az

- Yedek parça yan sanayi sıkıntılı ve orijinal ise pahalı...

- İkinci el yavaş

- Servis pahalı

Bunlar benim düşüncelerim,

Serdar kardeş, Note ile Fiesta arasında dağlar kadar fark var fakat 40.000 TL edecek fark yok, yerinde olsam paramı altına yatırır ve biraz daha beklerdim.

Hevesini kırmak istemem fakat dediğim igibi bunlar benim düşüncelerim...

tarihinde Do?an tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin
Kesinlikle Clio ile karşılaştırılamaz... Motor aynı olabilir fakat çok farklı...

Yıllarca nissan kullanmış biri olarak söylüyorum; clio dan kalite ve kullanım olarak çok farklı...

O paraya nissan note alır mısın diye sorarsanız yanıtım: Hayır olur... Almam daha iyi..

Eski bir nissan kullanıcısı olarak;

++++++++

- Kullanımı çok keyifli

- Güvenli

- Kaliteli işçilik

- Araç için de sürücü ve yolcu için düşünülmüş çeşitli kolaylıklar (Gözlük, şemsiye koyma yerleri, arka koltukta 12 volt çakmaklık gibi)

Ankara da olmama rağmen.

--------------

- Çok fazla ustası yok

- Anlayanı az

- Yedek parça yan sanayi sıkıntılı ve orijinal ise pahalı...

- İkinci el yavaş

- Servis pahalı

Bunlar benim düşüncelerim,

Serdar kardeş, Note ile Fiesta arasında dağlar kadar fark var fakat 40.000 TL edecek fark yok, yerinde olsam paramı altına yatırır ve biraz daha beklerdim.

Hevesini kırmak istemem fakat dediğim igibi bunlar benim düşüncelerim...

Valla şimdi hevesim kursağımda kaldı. Zaten kafamda soru işaretleri vardı sen de böyle söyleyince vazgeçtim gibi birşey oldu. Eşim acele etme seneye başka araç alırız diyordu. Ben de bu sene olsun istiyordum ama eşime uyacağım gibi. Düşüncelerin için çok teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

38.000 lira eder mi bilmem...Ankara' da Konya yolundaki bayiyi aradın mı bilmiyorum ama benim gittiğimde yeni bayi olmasından dolayı uygun rakam teklif etmişti...

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

Evet abi aradım ve 39.000 TL dediler.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur
(düzenlendi)

Aaah ah nerde o eski bayramlar.. Pardon Nissan'lar.. :)

Piyasanın düşük, satışının zor olduğunu ve pek tutlmadığını biliyorum..

Edit: Ama benim kriterlerimde araba alırken istemem önemli, piyasası olsun olmasın.

tarihinde H tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İbrahim Akkaya

Kendi arabam diye söylemiyorum :) dizel şart değilse Honda Jazz'a bir bak istersen. 40.000 li rakamlara Fun donanım+CVT vitesli alabilirsin. Yakıt ortalaması dizeli pek aratmaz. Ayrıca yeni makyaj gördü, oldukça şık.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Polo Bluemotion bakın bence 1.2 TDI motor. Esp vs. Hız sabitleme sis farı gündüz varı vs vs

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Eğer dizel şart değilse, ve bu paraya ille sıfır alınacaksa, bence al bir Mitsu Colt Elegance AMT bak keyfine, biraz ufak gibi ama bu paraya başka olmuyor, 52000 falan desen direk Mitsu ASX derdim ama pahalı alet, Honda Jazz da aynı sınıfta bu Colt ile, ama Colt daha iyi, az daha büyük, motor vs.yakıt aynı, ortlama 5.5 lt. benzin yiyor. Jazz a boşa fazla para verme...

http://www.mitsubishi-motors.com.tr/colt/i...asp?pg=fiyatlar

Full Colt oto şanzıman 32000 kaat, 8 kaatta cepte :D

Colt Amt şanzımanı GETRAG yaparmış, Ferrari Bmw modellerinde kullanılan şanzımanı yapan firma, bu şanzıman yarı oto imiş, sadece rampada kalkışta geri kaçırır o kadar, onun dışında ASM gibi ısınıp saçmalamaz, bence bu Colt sana uyarsa bak derim.

coltz30stylingprivat2po.jpg

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur
Kendi arabam diye söylemiyorum :D dizel şart değilse Honda Jazz'a bir bak istersen. 40.000 li rakamlara Fun donanım+CVT vitesli alabilirsin. Yakıt ortalaması dizeli pek aratmaz. Ayrıca yeni makyaj gördü, oldukça şık.

Arkadaşa jazz alma arefesindeyiz. Yayla gibi araba. Bence note'dan 1 gömlek üstün..

Yorum bağlantısı
Doğan Özkan
Valla şimdi hevesim kursağımda kaldı. Zaten kafamda soru işaretleri vardı sen de böyle söyleyince vazgeçtim gibi birşey oldu. Eşim acele etme seneye başka araç alırız diyordu. Ben de bu sene olsun istiyordum ama eşime uyacağım gibi. Düşüncelerin için çok teşekkür ederim.

ANkaraya yolun düşerse Note kullanan bir arkadaşım var sana anlatır artıları eksilerini. Dün akşam nöbette beraberdik, konudan bahsettim; "40.00 tl ye bu araba alınmaz" dedi.

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin
Kendi arabam diye söylemiyorum :D dizel şart değilse Honda Jazz'a bir bak istersen. 40.000 li rakamlara Fun donanım+CVT vitesli alabilirsin. Yakıt ortalaması dizeli pek aratmaz. Ayrıca yeni makyaj gördü, oldukça şık.

Jazz da araç olarak güzel. Ama yakıt olarak ne kadar da az yaksa fazla gelir gibi. Lpg'ye garatiyi bozmasalar olabilir ama motor garantisi gidiyor.

Polo Bluemotion bakın bence 1.2 TDI motor. Esp vs. Hız sabitleme sis farı gündüz varı vs vs

Polo'nun genişliği benim fiesta gibi o yüzden düşünmüyorum.

Eğer dizel şart değilse, ve bu paraya ille sıfır alınacaksa, bence al bir Mitsu Colt Elegance AMT bak keyfine, biraz ufak gibi ama bu paraya başka olmuyor, 52000 falan desen direk Mitsu ASX derdim ama pahalı alet, Honda Jazz da aynı sınıfta bu Colt ile, ama Colt daha iyi, az daha büyük, motor vs.yakıt aynı, ortlama 5.5 lt. benzin yiyor. Jazz a boşa fazla para verme...

http://www.mitsubishi-motors.com.tr/colt/i...asp?pg=fiyatlar

Full Colt oto şanzıman 32000 kaat, 8 kaatta cepte :ireful1:

Colt Amt şanzımanı GETRAG yaparmış, Ferrari Bmw modellerinde kullanılan şanzımanı yapan firma, bu şanzıman yarı oto imiş, sadece rampada kalkışta geri kaçırır o kadar, onun dışında ASM gibi ısınıp saçmalamaz, bence bu Colt sana uyarsa bak derim.

coltz30stylingprivat2po.jpg

Ali abi sağolasın ama Mitsu düşünmüyorum.

ANkaraya yolun düşerse Note kullanan bir arkadaşım var sana anlatır artıları eksilerini. Dün akşam nöbette beraberdik, konudan bahsettim; "40.00 tl ye bu araba alınmaz" dedi.

Çok sağolun. Öğretmen arkadaşımda da Note var o gayet memnun ama 2 yıl önce 300000 TL'ye almış. Araçla az çok gezme imkanımızda oldu. Ben beğendim ama beni de tek düşündüren noktası 40000 TL olması. 30-35 arası birşey olsa hadi alınır diyorum ama 40 bana da fazla geliyor. En azından bu araç için.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bu durumda para biriktirmeye devam, zaten şu ara sıfır alınmaz, fiyatlar acaip fırlamış durumda, kredi işide sakat, her an ekonomi patlayabilir, en güzeli bekle sen.

Yorum bağlantısı
İbrahim Akkaya
Jazz da araç olarak güzel. Ama yakıt olarak ne kadar da az yaksa fazla gelir gibi. Lpg'ye garatiyi bozmasalar olabilir ama motor garantisi gidiyor.

Genelde şehir içi kullanıyorum aracımı, eğer dengesiz kullanırsam yakıt 100 km/l de 6-6,5lt oluyor. Eğer birazcık dikkat edersem 5-5,5lt civarına rahat düşüyor. Uzun yolda 4lü rakamları görmek çok rahat. Honda 6 yıl tam garanti veriyor. İnternetten duyduğum servis ücretleri pahalıymış,daha servise yolum düşmediği için bilmiyorum. Yakında 10.000 km bakımına gireceğim onuda öğreneceğiz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...