İçeriğe Yönlendir

Hoparl&#246rden Ses Gelmeme Sorunu

Burak Sarıkaya

Recommended Posts

Burak Sarıkaya

2008 model focus ghia aracım var fakat aynanın oradaki hoparlörden hiç ses gelmediğini fark ettim neden olabilir acaba kablo falan mı çıkmış olabilir yoksa patlak mıdır. Patlak olsa kötü de olsa ses gelir diye düşünüyorum. Bunu yaptırmak için ankara da tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı acaba teşekkürler

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

muhtemelen kablo çıkmıştır.

Oktay Toker. Gitmişken bir iki ledde sıkıştırırsınız sağa sola. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aynanın ordaki muhtemelen twitterdır ve sizin beklediğiniz gibi bir ses vermez..

Sadece tiz sesleri verir...

Yorum bağlantısı
Okan Kılıçoğlu
Aynanın ordaki muhtemelen twitterdır ve sizin beklediğiniz gibi bir ses vermez..

+1000 :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Burak Sarıkaya

bende o tiz sesleri alamıyorum ondan şikayetçiyim sesi tamamen sola aldığımda boğuk bir ses geliyor

muhtemelen kablo çıkmıştır.

Oktay Toker. Gitmişken bir iki ledde sıkıştırırsınız sağa sola. :D

oktay bey nerede acaba daha açık bilgi verebilir misiniz

Hangi aynanın?

sol taraftaki aynanın. sağ taraf çalışıyor

Yorum bağlantısı
Burak Sarıkaya
Fader kapalı olmasın...

onu da denedim ama olmadı .Ankara da bir usta arıyorum

Yorum bağlantısı
Burak Sarıkaya
Fader kapalı olmasın...

Mehmet Bey yok mu ankara da gidebileceğim bir yer

Yorum bağlantısı

Bu tiz hoparlör ana hoparlöre kondansatör ile baglıdır.Müzik frekanslarına baglı olarak ve müzik cihazının eko ayarlarınada baglı olarak sürekli ses duyamazsınız.Muhakkak streo ses sinyalinde o kanala ait ses var ise ve tiz ise duyarsınız bunun testi güzel yapılmalıdır.Çalışmaması denildiği gibi ya kablosu yada soketi çıkmış olabilir en kötü ihtimal bozuk olmasıdır.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)

Yeni konu açmaktansa benim sorunda buna benzer oldugu için burda soriyim dedim.

Cd çaların sesi 5. kademenin altındayken kapattıgımda tekrar açınca veya açarken ses çıkmadan direk sesi kıstıgımda(5. kademin altına) bazen bass devreye girmiyor sesi 9. kademenin üstüne açtıgımda bass devreye giriyor ve sesi kısınca sorunsuz çalışmaya devam ediyor.

İlginç olan araçtaki herşey 4 çıkışlı tek anfi üzerinden besleniyor ama sorunu sadece bass yapıyor neden böyle yapıyor olabilir fikri olan varmı?

Büyük bi sorun değil ama aklıma geldikçe kafama takılıyor...

tarihinde U?ur Kamil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Burak Sarıkaya

bugün sağ ile sol tweeter hoparlörleri söküp yerlerini değiştirdim. Sol taraftan ses gelmeye başladı anladığım kadarıyla bozukmuş heralde. Şimdi hoparlör arıyorum nerede bulabilirim acaba

Yorum bağlantısı
Burak Sarıkaya
Uğraşmayın Jbl 16 cm kompenant takımı alın.

bu ses sistemi hakkında pek bilgim yok. Söylediğimiz neydi acaba biraz açabilir misinz

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Kompenant iki hoparlör iki twiter den oluşan ve amfisi diyebileceğimiz sistemi içinde barındıran bir takımdır.

Amfi desteği olduğunda çok daha temiz ve güzel bir ses elde edbilirsiniz. Fiyatıda ortalama 120-160 Tl arasında değişir.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Yeni konu açmaktansa benim sorunda buna benzer oldugu için burda soriyim dedim.

Cd çaların sesi 5. kademenin altındayken kapattıgımda tekrar açınca veya açarken ses çıkmadan direk sesi kıstıgımda(5. kademin altına) bazen bass devreye girmiyor sesi 9. kademenin üstüne açtıgımda bass devreye giriyor ve sesi kısınca sorunsuz çalışmaya devam ediyor.

İlginç olan araçtaki herşey 4 çıkışlı tek anfi üzerinden besleniyor ama sorunu sadece bass yapıyor neden böyle yapıyor olabilir fikri olan varmı?

Büyük bi sorun değil ama aklıma geldikçe kafama takılıyor...

Anfi girişindeki soketleri temizle.Fakat genel olarak cd çalarda sorun oldugunu düşünüyorum.Soket kontrolü yap veya bas tiz volüm düğmeleri potansiyometre ise yani çevirmeli tip bunların içine çalışan kısmına wd40 sık.Kirlendi ise bu sorunlara yol açabilir.

bugün sağ ile sol tweeter hoparlörleri söküp yerlerini değiştirdim. Sol taraftan ses gelmeye başladı anladığım kadarıyla bozukmuş heralde. Şimdi hoparlör arıyorum nerede bulabilirim acaba

İnternette aynısından yada benzerini muhakkak bulursun.Yada Ankara Konya sokakta kesinlikle uyan tip bulursun. :lol2:

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Burak Sarıkaya

teşekkürler oktay bey konya sokağı hiç düşünmemiştim

Yorum bağlantısı
Burak Sarıkaya

bugün 20 tl ye çıkma bir tweeter aldım 2007 focustan söktüler sorun çözüldü. Servis 105 lira istemişti aynı parçaya. İlgilenen herkese teşekkürler

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...