İçeriğe Yönlendir

1998 Hatcback Otomatik Vites Mondeo Lastik Ebatları

Ersin Ceyhan

Recommended Posts

Ersin Ceyhan

arkadaşlar arabamın ön lastikleri değişim zamanı geldi.ancak arkalar iyi durumda olduğu için sadece ön leri değiştirmek istiyordum.üzerindeki ebatlar 195/60/15.fakat 4 adet yeni sayılabilecek çıkma michelin buldum.ama bunların ebatlarıda 195/65/15. acaba bu değişim aracta sıkıntı yaratırmı.deneyen varsa yada bilgisi paylaşırlarsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Orjinal lastiğiniz aslında 195/55/15'dir.. Tr'de sorun yaşanır kuşkusuyla, ülkemize 195/60/15 ile gönderilmiştir..

195/65/15 takarsanız,

Sürteceğini sanmıyorum, yol tutuşunuz kötüleşecek, konforunuz artacak, tüketiminiz artacak, performansınız kötüleşecek.

Tabi bunları hissedemeyebilirsiniz..

Göstergeniz zaten fazla gösterdiği için ecuda herhangi bir ayar gerekmeyecek..

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Orjinal lastiğiniz aslında 195/55/15'dir.. Tr'de sorun yaşanır kuşkusuyla, ülkemize 195/60/15 ile gönderilmiştir..

195/65/15 takarsanız,

Sürteceğini sanmıyorum, yol tutuşunuz kötüleşecek, konforunuz artacak, tüketiminiz artacak, performansınız kötüleşecek.

Sürtme yapmıyor Mehmet abi. 195/65/15 kullanan mondeo.tüketimden çok şikayetçiydi satmadan önce ama lastiğin etkisi ne kadardır bilmiyorum

tarihinde Necat Ertan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar sürtme yapmaması iyi ama bu ebat yakıtı belirgin ölçüde fark ettirmez,araçta başka sorunlar vardır...

Baya yüksekti yakıtı abi.kuzenin eski arabası.şimdi cc li focusu var :) bu fotoğrafın çekildiğinden kendisininde haberi yoktur sanırım :)

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Aracın orjinal ebatı 55 yanak olduğu için ve ülkemizde sorun yaşanabildiği için 60 yanak takılmıştır,55 yanak ile 60 yanak arasındaki fark çok az hissedilebilir,fakat bu aracın orjinali 60 yanak bunu 65 yapalım çok fazla birşey farketmez dersek yanılırız,çünkü aslında 55 yanaktan 65 yanağa çıktığını unutmayalım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Ceyhan

195/65/15 takarsanız,

öyle ise biz 55 olan yanağı 65 yapacağız.bu da biraza fazla olmuş olur.

Aracın orjinal ebatı 55 yanak olduğu için ve ülkemizde sorun yaşanabildiği için 60 yanak takılmıştır,55 yanak ile 60 yanak arasındaki fark çok az hissedilebilir,fakat bu aracın orjinali 60 yanak bunu 65 yapalım çok fazla birşey farketmez dersek yanılırız,çünkü aslında 55 yanaktan 65 yanağa çıktığını unutmayalım.

teşekkürler tansel bey bende ha 60 ha 65 farketmez diyordum cevaplarınız iyi oldu

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Alper Gündoğdu
(düzenlendi)

selamlar izninizle farklı konu açmadan burdan devam etmek istiyorum..aracım 98 glx mondeo 12.ay da muayene var ve agır bakıma alıcam fordburada dan alper bey gerekli ihtiyaçlarıma fiyat çıkarmış teşekkür ederim..

bir diger eksiğim lastikler şu an aracımda kazadan dolayı 3 farklı marka 4 lastik var iki ön fulda sag arka bridgestone sol arka sumo bunları yenileyerek muayeneye girmem gerektiğini biliyorum...

orjinal fabrika çıkışı 185/65/14 ben aracı satın aldığımda üzerinde 185/70/14 vardı halende bu şekilde....

öğrenmek istediğim aracım lpg li 240 kuruş yakıyor km de 65 ebatta yakıtta fark olur mu?

yeni alacağım lastiklerde orjinal olan ebatlara 185/65/14 e dönmeli miyim? yoksa 185/70/14 de devam mı etmeliyim ?

bir diğer sorumda continental veya michelin düşünüyorum sizlerin fikri ne olur üst sınıf olarak...

bir arkadaşım starmaxx tavsiye ederim abi dedi oda yerli üretim petlasın farklı bir markası..sizce hangi markayı almalıyım..

tarihinde Alper G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...