İçeriğe Yönlendir

Fusion Yağ Kaçağı Ve Siyah Duman

Serkan Genç

Recommended Posts

Serkan Genç

Arkadaşlar merhaba bir sorunum var ve kafam çok karışık.

2004 model 1.4 tdci fusion var. motor altına baktığımda yağ gördüm ve egsozdan siyah duman geliyor. arkadaşım motor kapağını açtığında bu üfleme yapıyor dedi motor bitmiş dedi. ancak araba 83.000 km de ve 50.000 de son bakımı yapıldı. (ağır bakım ) yağ filtre falan değişti her sene. şuan 80.000 bakımını yaptırcam. sizce motor gerçekten bitik midir?

burdaki ustalarıma güveniyorum izmirdeyim

Yorum bağlantısı
Onur Demir
fikri olan var mı
Ustaeller e uğrayın.

Çağlar Abi'nin yazdığından başka birşey yazmak, Sizin saç renginizi tahmin etmekle aynıdır :nazar: Usta Eller'e uğrayın :nazar:

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

İlk sahibi misiniz? Ve motor yağı eksik oldu mu hiç? Aşağıda leke var da seviye ne durumda? Yağsız kalmış mıdır?

Sİyah duman her zaman motor bitmiş anlamına gelmez. hele dizelde çoğu zaman gelmez. Çekişte sorun var mı?

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Genç
İlk sahibi misiniz? Ve motor yağı eksik oldu mu hiç? Aşağıda leke var da seviye ne durumda? Yağsız kalmış mıdır?

Sİyah duman her zaman motor bitmiş anlamına gelmez. hele dizelde çoğu zaman gelmez. Çekişte sorun var mı?

çekişte sorun yok yağda eksilme var. ilk sahibi değilim motor gücü %87 çıkmıştı geçen ay ve 60 beygirdi

Yorum bağlantısı
Onur Demir
(düzenlendi)

En son bakıma 33bin km önce girmiş gözüküyor dediğinize göre.

80bin değil de 280binde olmasın. :D

Olabilirde ama bakımsız 80 bin km deki bir araçtada aynı sorunlar gözlemlenir

tarihinde Onur Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Ağır bakımdan kasıt nedir? Baskı balata vs mi? Yağı filtreleri sürekli değişmiş ise ve gerçekten 80binde ise motor bitirmek için özel çaba sarf etmek gerekir. Turbo vs sorunu olsa,çekişte anında hissedersiniz... Bence sağlam bir usta görmeli aracı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ustaeller'e gidip, Fordclub üyesi olduğunuzu söyleyin..

Anlattıklarınıza göre yada bakan ustanın açıklamasına göre aracınızın kilometresi düşürülmüş... Yada bakan usta kendine iş çıkarmak için taraflı yorumlar yapmış...

Normalde bakımları düzgün yapılmış, düzgün kullanılmış bir aracım motoru 80 binde bitmez..

Bu ipuçları ile söylenecekler bundan öteye zor gider..

Yorum bağlantısı
Serkan Genç
Ustaeller'e gidip, Fordclub üyesi olduğunuzu söyleyin..

Anlattıklarınıza göre yada bakan ustanın açıklamasına göre aracınızın kilometresi düşürülmüş... Yada bakan usta kendine iş çıkarmak için taraflı yorumlar yapmış...

Normalde bakımları düzgün yapılmış, düzgün kullanılmış bir aracım motoru 80 binde bitmez..

Bu ipuçları ile söylenecekler bundan öteye zor gider..

mehmet abi aracın km sini yetkili serviste baktırdığımda orjinal dediler. gören usta yağ kaçağının nerden olduğunu bulamadığı için motor üflemesine bağladı olayı. arabam hızlanması ve çekişinde hiç sorunu yok. balatalar falan herşeyi iyi durumda. ben sadece siyah duman için götürdüm ustaya

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Siyah duman sürekli değil ise dizel için sorun değildir...

Yerde ne kadar yağ gördünüz.. Yağmıydı antifriz miydi.. ? dikkat ettiniz mi. ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Çok erken bir yorum olacak ama sizin araçta sulu mazot kullanılmış ve bu su enjektörlerin keni kendini kesmesine ve delik genişlemesine yol açmış olabilir. Çok yakıt nedeniyle de kara duman atıyorsunuz. Yakıt harcamanız ne durumda?

Dediğim gibi ön tahmin.

Yorum bağlantısı
Serkan Genç
Siyah duman sürekli değil ise dizel için sorun değildir...

Yerde ne kadar yağ gördünüz.. Yağmıydı antifriz miydi.. ? dikkat ettiniz mi. ?

araba ısındığında atıyor genellikle. gördüğüm yağdı çünkü motor yağında eksilme var

Çok erken bir yorum olacak ama sizin araçta sulu mazot kullanılmış ve bu su enjektörlerin keni kendini kesmesine ve delik genişlemesine yol açmış olabilir. Çok yakıt nedeniyle de kara duman atıyorsunuz. Yakıt harcamanız ne durumda?

Dediğim gibi ön tahmin.

1 depo ile 700 km gidiyor şehir içi şehir dışı karışık

Yorum bağlantısı
Serkan Genç

bugün ustaellerden sabri abiyle görüştüm turbo borusunda delik olabilir dedi cumartesi yanına gitcem bakalım çıkacak ne varsa artık. 80 bindeki arabanın motoru bitmez dedi içim rahatladı biraz olsun

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Mustafa Çalt

Merhabalar. Aracım 1.6 Fusion Lux bu gün sabah farkettim motorun sol tarafından yağla karışık antifiriz kaçağı olduğunu gördüm akşam üzeride aracımın arıza lambası yandı. Kaçağın sebebi ne olabilir yağla karışık antifiriz kaçağı normal mi?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yağ+antifriz+arıza lambası , 3 ayrı arızayı işaret eder :D hiç normal değil

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...