İçeriğe Yönlendir

Explorer çekmiyor

Ercan Yıldız

Recommended Posts

Ercan Yıldız

arkadaşlar,

95 xl aracımda sanki araba kasıyor gitmemek için direnyor durumu var.

gaz yediği kadar gitmiyor.yani bağırıyor ama hızlanması yavaş.

ne zaman yaptığını çözemedim ama ara sıra gaz devri 1500-2000 devir arasında inip çıkıyor.

hınn hınnn hınnn gibi (Tabir çocukça oldu ama kusura bakmayın) kendini yukları atmak için kasıyor sanki

birde sanki 3. viteste hız 80 km ye geldiğpinde silkeliyor hızlanıp vites yükselince kayboluyor.

bu konularda çözüm için yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Sorununuzla ilgili bir fikrim yok ama 4 litrelik bir motor için çekmeme sorunu en gıcık sorun olsa gerek. Umarım tez zamanda çözersiniz.

Yorum bağlantısı
Ercan Yıldız
Aracın bakım geçmişi nasıl acaba?

Bujiler, filtreler, bobin vs...

2 3 ay once 6 bujı denızlıden hava fıltresı ankaradan (orjınal) degıstı bobın ıcın bı fıkrım yok baktırmak lazım yardımlarınız ıcın tesekkurler fıkırlerı beklıyorum

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Anah! Denizli :D Diff yağlarınız falan nasıl? Oralardan bir kasıntı falan olmasın? Kasıyor demenizden dolayı bu aklıma geldi...

Lakin tekliyor falan demenize göre orjinal bir durumlar var benim bilmediğim. Çağlar abinin el atması lazım :rofl:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Öncelikle buji + kablolar bu motorda fazla dayanmıyor, özelikle en arkadaki 6.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Oktay Yazar
(düzenlendi)

Lpg de yapıyorsa radyatördeki su (antifriz) miktarını da bir kontrol et bence. Uzun yol+sıcak havada su eksiltince çekiş problemi yaşamıştım.

tarihinde Hakan Tar?m tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Yalçın Demir

arkadaşlar benim lincoln var 98 model benim arac benzinde iken  1500 2000   devir  arası giderken tekleme yapıyor ama gaza yuklenince ise teklemeyi kesiyor . bu kezde araç çekmiyor yani benzini yakmıyor gibi veya yakamıyor gibi sorun nedir acaba ...teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Mustafa Mermertas
(düzenlendi)

Triton V 8 lerde cok sikca  rastlanilan bi sorun ...bobinler ve air mass sensör ilk akla gelenler olabilir..

tarihinde Mustafa Mermertas tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yalçın Demir

triton nedir abi anlamadım ne demek...   ve air mass sensör  hava filitresindeki sensör galiba değilmi..

Yorum bağlantısı
Mustafa Mermertas

:) eger 5.4 L. V8  motor varsa üzerinde o kesin "Triton "  motor dur :yes: ...yani adi, modeli ..air mass olayi da aynen dedigin gibi kardes ..hava filtresine giden hortumdaki sensör..

Yorum bağlantısı
Yalçın Demir

evet abim 5,4 lt motor..  sensörü ben bugün temizledim, fakat hiçbirşey farketmedi, yani arıza yine var.. hem, lpg  de hemde, benzinde  1500  2000 devir   arası gaza yüklenince  araç toplamıyor ve motor titreme yapıyor.. arıza neden olabilir  bobinler denmi abi... teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Mustafa Mermertas

buna benzer bi durumu bu yaz TR deyken bizzat yasadim, motoru yikattiktan sonra tekleme yapmaya baslamisti ; o kadar havayla püskürttügümüz halde 2 gün sonra anca kendine gelmisti ..suan bile cok hafif bi titreme sezmekteyim, ama  V 8 in calisma kültürüdür deyip takmiyorum acikcasi ..Yalcin kardes..bujileri bi kontrol et vede kablolarini...hem lpg de hemde benzinde yapiyorsa bi sorun olduguna isaret..bu ince borular var...vakum veya basinc icin onlarda herhangi bi catlak varsada yapabilir..yanlis hava alimi v.s den ötürü..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...